שתף קטע נבחר

צילום: AP

בנט: נקים צוות מיוחד שיישם את החלת הריבונות

שר הביטחון אמר כי הצוות שתפקידו יהיה ליישם את החלת הריבונות ביו"ש ובבקעת הירדן "יחל לפעול מיד ויכלול את כל גורמי המטה בצה"ל, במנהל האזרחי ובמשרדי הממשלה". הוא ביקר את האפשרות שהחלת הריבונות תידחה: "אם נדחה - הזדמנות המאה תהפוך לפספוס המאה"

 

 

שר הביטחון נפתלי בנט אמר הבוקר (יום ד') בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי כי הוא הורה להקים צוות מיוחד שתפקידו יהיה ליישם את החלת החוק הישראלי ביהודה, שומרון ובבקעת הירדן. "הצוות יתחיל לפעול מיד, ויכלול את כל גורמי המטה בצה"ל, במנהל האזרחי במתפ"ש, ובמשרדי הממשלה השונים", אמר בנט. "בקרוב הם יצטרכו לתת שירותים לחצי מיליון הישראלים שגרים ביהודה ושומרון".

 

הוא הוסיף כי "אתמול בערב ההיסטוריה דפקה בדלת ביתנו והעניקה לנו הזדמנות חד-פעמית. פעם ב.. מגיעה הזדמנות ענקית כזו, והחוכמה היא להתרחק מהסיכון ולהסתער על ההזדמנות. אסור לדחות לאחרי הבחירות, אסור להסתפק בריבונות חלקית. אם לא עכשיו אימתי ראש הממשלה אמר, אנחנו נעניק לו את מלא הגיבוי והתמיכה במהלך היסטורי זה".

נפתלי בנט (צילום: מוטי קמחי)
"אם נדחה את החלת הריבונות - זה יהפוך לפספוס המאה". בנט(צילום: מוטי קמחי)

  ()

הצעת החלוקה ע

"דונלד טראמפ, הידיד הגדול ביותר של ישראל בבית הלבן אמר לנו אמש 'החילו את החוק הישראלי על כלל יהודה ושומרון בימים הקרובים - וארה"ב תכיר בריבונות מיד'", אמר בנט. "בריטניה תומכת, חלק ממדינות ערב תומכות, זו ההזדמנות המדינית הגדולה זה 50 שנה וההזדמנות יכולה לחלוף אם לא אוחזים בה ומיישמים אותה".

 

עוד כתבות על עסקת המאה:

הערכה: ההצבעה על הריבונות תידחה

אחרי החלת הריבונות: איך ישתנו חיי התושבים?

המפות, הגבולות, הפליטים: התוכנית במלואה

מנהרה בין עזה ליו"ש: מפות תוכנית טראמפ

מנדלבליט על הסיפוח: "נשמע ונחליט"

 

לדבריו, "זה כמו לעמוד בתחנת רכבת. היא מגיעה, עוצרת כמה שניות בתחנה אבל אתה חייב לעלות עליה. אם לא תעלה - היא חולפת. השאלה הגדולה ביותר הבוקר היא אם ניטול את ההזדמנות או נחמיץ אותה". השר מתח ביקורת מרומזת על ההערכות שלפיהן החלת הריבונות לא תובא ביום ראשון הקרוב להצבעה: "הבוקר נשמעה מוזיקה קצת אחרת. שרים מסבירים שזה יקח זמן, יש בירוקרטיה. המשמעות היא שבתי מעלה אדומים, עפרה, אריאל וקריית ארבע יהיו איים בודדים מוקפים בים פלסטיני".

מעלה אדומים (צילום: AFP)
"משמעות הדחייה - איים בודדים מוקפים בים פלסטיני". מעלה אדומים(צילום: AFP)

"מה שיידחה לאחר הבחירות לעולם לא יקרה. כולנו מבינים את זה, כל מי שעיניו בראשו מבין את זה, כל מי שהיה כאן בעשור האחרון מבין את זה", ציין בנט. "כל יישוב, כל מטר אדמה שהנשיא טראמפ מציע לנו, מפציר בנו להחיל בו ריבונות, כל מה שלא נעשה עכשיו יישאר בחוץ לעוד 50 שנה עד להזדמנות ההיסטורית הבאה. אם נדחה או נקטין את החלת הריבונות אזי הזדמנות המאה תהפוך לפספוס המאה".

 

שר הביטחון התייחס גם למוכנות מערכת הביטחון וצה"ל לקראת הימים הקרובים ולאפשרות שיפרצו עימותים אלימים עם הפלסטינים: "צה"ל ומערכת הביטחון ערוכים לכל תרחיש. אתמול ביליתי את כל החצי הראשון של היום באוגדת איו"ש, פגשתי אישית כל אחד. שאלתי אותם שאלות, ירדנו לפרטים, יש להם את התבונה להבין את גודל השעה. הנחיתי את כל הכוחות להיערך להסלמה, אנחנו מאוד ברורים בהקשר הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
נפתלי בנט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים