שתף קטע נבחר

קניון TLV: חנויות סגורות, בוטלו ההנחות בשכר דירה

רבוע כחול נדל"ן, בעלת השליטה בקניון האופנה בת"א, הודיעה לבעלי החנויות שההטבות בדמי השכירות שקיבלו מהבעלים הקודמים - חברת גינדי - בטלות. חלק מהשוכרים הודיעו שלא יחדשו את חוזי השכירות בשל המהלך

קניון TLV, שבחודש מארס ימלאו שלוש שנים להשקתו, מבטל את ההנחות לשוכרים. הבעלים מוטי בן-משה הורה לבטל את כל ההנחות וההטבות מהתקופה שהקניון היה בבעלות המשותפת עם גינדי. בימים אלו מזמנת הנהלת הקניון, בראשות אורי אבל, שוכרים לשיחות בנוגע להמשך ההתקשרות ומודיעה להם על ביטול או צמצום גובה ההנחות הקיימות. לחלק מהשוכרים הוצעו הטבות חלופיות, שלטענתם פחות אטרקטיביות מאלו שקיבלו עד כה.

 

רבוע כחול נדל"ן תרכוש את המחצית של גינדי בפרויקט TLV ב-225 מיליון שקל

בן-משה בניסיון שני להשתלט על קניון TLV ב-360 מיליון שקל

הגינדים ובן־משה יחתמו על הסכם לגבי החוב לבנקים המלווים

 

בן-משה רכש לפני חודש את חלקה של גינדי החזקות (50%) בקניון בתמורה ל-225 מיליון שקל. עד אז נוהל הקניון במשותף, תוך מחלוקות בנוגע לניהול הקניון, השיווק שלו ומתן הקלות לשוכרים, ובן-משה ניסה להתנגד להטבות שניתנו ללא הצלחה. כעת, חודש בלבד לאחר רכישת השליטה על ידי רבוע כחול נדל"ן, מדווחים השוכרים על הקשחת המדיניות מצד הקניון.

  (צילום: דוד הכהן)
קניון TLV. חנויות נסגרו או צומצמו (צילום: דוד הכהן)

על פי עדויות, חלק מהשוכרים הודיעו לקניון על כוונתם שלא לחדש את חוזי השכירות בשל ביטול ההנחות. נכון להיום סגורות שמונה חנויות בקניון, חלקן נסגרו בינואר וחלקן עוד קודם לכן. כמו כן, קבוצת פוקס צימצמה את שטח החנות אנתרופולוג'י.

 

לפי דיווחי החברה, בתשעת החודשים הראשונים של 2019 עלו הפדיונות בקניון ב-11% בהשוואה לתקופה מקבילה. אלא שהשוכרים מדווחים אחרת: "הפדיונות לא הצליחו לעלות אז מימשנו החודש את האופציה לצאת מהחנות וסגרנו. הקניון ביקש שנישאר ובא לקראתנו, אבל ביקשנו תנאים יותר טובים מאלו שהיו לנו והם לא יכלו לאשר".

 

ההנהלה הקודמת של הקניון נהגה להעניק לשוכרים הטבות לחצי שנה עד שנה שהתבטאו בתשלום אחוזים מהמחזור או שכר דירה של 200 שקל למ"ר. חלק מהשוכרים קיבלו גם הוצאות בינוי עבור הקמת החנויות.

 

מקניון TLV נמסר: "הקניון השיג צמיחה דו-ספרתית הן במספר המבקרים והן בפדיון ביחס לאשתקד. ההנהלה פועלת להשביח את תמהיל המותגים ולהתאימו לקהל היעד של הקניון, בדגש על הרחבת היצע שירותי ההסעדה והפנאי. מדובר על תחלופה טבעית ולא דבר יוצא דופן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים