שתף קטע נבחר

שתי פצצות מרגמה התפוצצו בשטח פתוח בעוטף עזה

צה"ל הודיע על זיהוי של שני שיגורים מרצועת עזה לעבר ישראל. לא ידוע על נפגעים. ההתרעות הופעלו בשטחים פתוחים. נתניהו נפגש עם ראשי רשויות מהדרום שחברים בליכוד: "אמר שנעשים מאמצים להביא לרגיעה מוחלטת"

צה"ל הודיע כי שתי פצצות מרגמה התפוצצו הערב (רביעי) בשטחים חקלאיים בעוטף עזה, סמוך למרכז הרצועה. לא דווח על נפגעים. כתוצאה מהשיגורים, הופעלו התרעות ביישומון בשטחים פתוחים בלבד.

תקיפות צה
תקיפת צה"ל ברצועה לאחר הירי לנתיבות

 

 

 

ירי הרקטות לדרום חודש בשבועות האחרונים לאחר הפוגה של כמה שבועות. במהלך הלילה שבין שלישי לרביעי נפלו בשטח פתוח באזור נתיבות שלוש רקטות שנורו מרצועת עזה. בתגובה, תקף צה"ל מהאוויר יעדי טרור של חמאס בדרום רצועת עזה. צוותי מד"א הוזעקו לטפל בגבר בן 37 שלקה בחרדה בזמן האזעקות ואיבד את הכרתו.

 

יורים שלא על מנת להרוג: המשחק המסוכן בעזה / רון בן ישי

תיעוד: לוחמים ולוחמות עם רובה ומשקפת נגד טרור הבלונים

בהלה בגן ילדים ליד קרית גת למראה בלון חשוד בשמיים

שלוש רקטות התפוצצו באזור נתיבות, צה"ל תקף בתגובה

 

צה"ל מסר אתמול לאחר התקיפה כי הוא "רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל ונמצא במוכנות גבוהה למגוון לתרחישים". לפי הודעת הצבא, "צה"ל ימשיך לפעול ככל שיידרש כנגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

 

בעקבות המשך ירי הרקטות והפרחת בלוני הנפץ, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, הגביל את מרחב הדיג ברצועת עזה יצומצם מ-15 מיילים ימיים ל-10 מיילים עד להודעה חדשה.

3082 ()
הפרחת בלוני נפץ לשטח ישראל

בלוני הנפץ שנמצאו באזור המועצה האיזורית חוף אשקלון (צילום: דוברות המשטרה)
בלוני נפץ שנמצאו במועצה אזורית חוף אשקלון(צילום: דוברות המשטרה)
 

בשבועות האחרונים הופרחו עשרות בלוני נפץ מרצעות עזה ליישובי הדרום. מוקדם יותר הערב אותרו בלונים חשודים בשטח פתוח מחוץ ליישוב במועצת אשכול ובאזור המועצה האזורית חוף אשקלון. חבלנים וכוחות משטרה טיפלו בבלונים עד להסרת הסיכון.

 

בשעות הצהריים, בגן ילדים במושב אבן שמואל הסמוך לקרית גת, תועד בלון חשוד מעל הגן שגרם לבהלה. גם במועצה האזורית מרחבים ובאזור שדרות אותרו בלונים חשודים וחבלני המשטרה הוזעקו למקום. אתמול אותרו לפחות חמישה בלוני נפץ שהופרחו לאזור שדרות ושער הנגב.

 

אתמול פורסם תיעוד של כוחות צה"ל שנפרסו בגבול רצועת עזה על מנת ליירט את בלוני הנפץ שמופרחים משטח הרצועה. בתוך כך, יחידת הבלונים של חמאס הודיעה השבוע כי תתחיל לשגר מרצועת עזה בלונים שבמקום מטען נפץ יחובר אליהם רימון גז מדמיע שיופעל ברגע שינחת בשטח ישראל. ביחידה סיפקו הוכחה לאיום שלהם, כאשר צילמו כיצד פתיל השהייה שמוצת מפעיל רימון גז שממנו נפלטת בתוך שניות כמות גדולה מאוד של גז מדמיע שמתפזר במהירות בשטח הקרוב לרימון.

 

 

 

מוקדם יותר היום נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי הרשויות בדרום שחברים בליכוד, בהם ראש מועצת מרחבים שי חג'ג', סגנו ארמי פרג' וראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן, ודן עימם על המצב הביטחוני. ראשי מועצות שער הנגב, אשכול וחוף אשקלון לא נכחו בפגישה. "אין גבול לציניות", אמרו בתגובה. "נתניהו נפגש רק עם חברי הליכוד". גם ראש העיר שדרות אלון דוידי, שחבר בליכוד, לא נכח בפגישה.

 

חג'ג' מסר כי לדברי נתניהו, צה"ל ערוך לצאת לפעולה צבאית אם יידרש, אך הוא מעדיף להגיע לפתרון ללא עימות. לדבריו, "ראש הממשלה סקר את האפשרויות העומדות בפני צה"ל ואת הרגישויות שאותן יש לשקול, וחזר כי כל העת נעשים מאמצים להביא לרגיעה מוחלטת וללא הפעלת כוח".

 

חג'ג אמר כי הבהיר לנתניהו שהרשויות והתושבים יתנו את הגיבוי המלא במידה שצה"ל יידרש למבצע ברצועה, והוסיף: "העלינו את תחושות התושבים בעוטף עזה ובדרום והבהרנו כי אנו מצפים מהממשלה ומצה"ל להביא שקט מוחלט לאזור". 

 

מפורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש רק עם ראש מועצת מרחבים, שי חג'ג' וראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, ולא עם פורום ראשי רשויות עוטף עזה. אנו נמצאים בעיצומו של סבב הסלמה שכולל ירי יום יומי ועשרות מטעני נפץ ביום. אנחנו, יחד עם עשרות אלפי תושבי וילדי עוטף עזה ושדרות, מחכים שראש הממשלה יגיע אל אזורינו כדי לשמוע את קולות התושבים וכדי לקדם פתרון לשקט ארוך טווח".

 

עוד נמסר, כי "העברנו הבוקר לראש הממשלה את מסמך ההבנות שעליו חתומות ועוד תחתומנה מפלגות מכל הקשת הפוליטית. במסמך מתחייבות המפלגות לקדם בהקדם את פיתוח רשויות ויישובי עוטף עזה ושדרות - ביטחונית, דמוגרפית וכלכלית. אנחנו מצפים מראש הממשלה לחתום על המסמך בהקדם ומזמינים אותו לחתום עליו יחד איתנו בעוטף עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים