שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: AFP, EPA

  נגיף הקורונה: הממשלה אישרה הארכת אשרת השהייה של 1,700 פועלים סינים ותיקים

  צעד זה ננקט בעקבות דחיית הגעתם של פועלים חדשים מסין עקב נגיף הקורונה. ההחלטה נועדה למנוע פגיעה בפרויקטים של בנייה ותשתיות בישראל. האשרה שלהם הוארכה עד לסוף יוני 2020

  בעקבות נגיף הקורונה: הממשלה אישרה היום (א') את החלטת שרת הבינוי והשיכון, יפעת שאשא ביטון, להאריך את אשרת שהייה של כ-1,700 פועלים סינים בענף הבנייה עד לסוף יוני 2020. צעד זה ננקט בעקבות דחיית הגעתם של פועלים חדשים מסין. ההחלטה נועדה למנוע פגיעה בפרויקטים של בנייה ותשתיות בישראל.

    

  בהלת הקורונה: תוארך אשרת השהייה של 1,700 עובדי בנייה מסין

  אזרחים שייאלצו להישאר 14 יום בבידוד - יקבלו ימי מחלה נוספים

  עקב התפשטות נגיף הקורונה: האטה בהזמנת חבילות מסין

  בהלת נגיף הקורונה: שר הבריאות אסר על טיסות מסין לישראל

   

  בשבוע שעבר, שאשא ביטון הגישה את ההצעה בעקבות דחייה בהגעתם של כ-1,700 עובדי בנייה מסין שהיו אמורים להחליף את הפועלים הוותיקים - למועד שאינו ידוע, זאת על רקע התפרצות נגיף הקורונה.

  הנפת גלילי בטון באתר בנייה ברח' הירקון בתל אביב (צילום: בילי פרנקל )
  פועלים באתר בנייה(צילום: בילי פרנקל )

  העובדים הוותיקים, ששהייתם הוארכה, היו מיועדים לעזוב כבר בקיץ שעבר, עם סיום אשרת העבודה שלהם (שניתנת לחמש שנים). בשל הליכי הגיוס האיטיים של מחליפיהם, הם קיבלו ארכה מיוחדת עד לחודש דצמבר, ובנוסף ניתן להם חודש התארגנות, כך שבסוף חודש ינואר האחרון הם היו אמורים לעזוב באופן סופי. עם זאת בצל עוצר הטיסות על סין, שעליו הכריז שר הבריאות יעקב ליצמן בעקבות פניות של קבלני כוח אדם בענף והתאחדות בוני הארץ - הסכימה רשות האוכלוסין להאריך את שהותם בחודש נוסף. כעת, בעקבות ההחלטה שעברה, תוארך שהותם של אותם עובדים עד לחודש יוני הקרוב, ואף מעבר לזה ככל שיידרש.

   

  בהתאם לחוות דעת גורמי מקצוע במשרד הבינוי והשיכון, הפסקת עבודתם של כלל 1,700 עובדי בניין זרים ותיקים קודם הגעתם של העובדים החדשים, עלולה להביא לפגיעה בהתקדמותם של פרויקטים חשובים של בנייה למגורים ולתשתיות למגורים המתבצעים בימים אלו. זאת, בין היתר, בהתחשב בכך שסה"כ המכסה המירבית הכוללת של עובדי בניין זרים להעסקה אצל קבלני הבניין בישראל באמצעות תאגידי הבניין עומדת על עד 15,300 עובדים.

   

  תזכורת: ריאיון לאולפן עם סגן שגריר ישראל בסין

  תזכורת: ריאיון לאולפן עם סגן שגריר ישראל בסין

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  1,000 עובדי בנייה נוספים צפויים להגיע ממולדובה ואוקראינה

  העובדים שהיו אמורים להגיע לישראל השתתפו בהליכי מיון שערכה משלחת של הממשלה והתאחדות בוני הארץ, שיצאה לסין בחודש דצמבר האחרון. אולם התפרצות וירוס הקורונה עצרה את התהליך, והמדינה החליטה שלא לאשר את בואם של העובדים שעברו את שלב המיון. בחודש מרץ הקרוב תוכננה משלחת נוספת לסין במטרה למיין כ-1,000 עובדים נוספים, שגם היא בוטלה בשלב זה.

    

  לדברי נתנאל לפידות, סמנכ"ל אסטרטגיה ומדיניות במשרד, על מנת לתת מענה לדרישות ענף הבנייה לידיים עובדות צפויים להגיע עוד כ-500 עובדים ממולדובה ו-500 עובדים מאוקראינה.

    

  לדברי השרה יפעת שאשא ביטון, "הארכת השהייה נדרשת על מנת להבטיח שגם במצבים חריגים כמו המצב כעת לא תפגע תנופת הבנייה בישראל, לטובת רוכשי הדירות".

   

  בנימין דרייפוס, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, הוסיף: "מחובתנו כמשרד האמון על ענף הבנייה בישראל, לפעול בכל תרחיש ולהבטיח המשך תקין של פרוייקטי בנייה ותשתיות בארץ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים