שתף קטע נבחר

מיקי זוהר לנתניהו: כדאי לך לקיים עימות מצולם עם גנץ

במערכות הבחירות הקודמות התעלם רה"מ מהזמנתו של יו"ר כחול לבן לעימות. היום פנה אליו זוהר במהלך ישיבת הסיעה וטען: "אתה תנצח אותו בנוק אאוט". נתניהו לא השיב לזוהר, וההערכה שגם הפעם לא יסכים. הוא ביקש מחברי הסיעה להתמקד במסר ולפיו "לגנץ אין ממשלה בלי טיבי"

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום:  יאיר שגיא, שרון רביבו)
בני גנץ ובנימין נתניהו. יהיה עימות?(צילום: יאיר שגיא, שרון רביבו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הבוקר (יום א') את חברי סיעת הליכוד לישיבה מיוחדת שנועדה "לייצר אחידות במסרים". במהלך הישיבה פנה אליו ח"כ מיקי זוהר וטען כי הוא סבור שעל נתניהו לענות בחיוב להזמנה לעימות מצולם מצד יו"ר כחול לבן בני גנץ, אם תעשה כזו כמו במערכות הבחירות הקודמות.

 

"זה יחדד לכולם את היכולות שלך על פניו. אתה תנצח אותו בנוק אאוט", אמר זוהר. במערכות הבחירות הקודמות הזמין גנץ את נתניהו לעימות, אך יו"ר הליכוד התעלם. נתניהו לא השיב לפנייתו של זוהר במהלך הישיבה, וההערכה היא שגם כעת הוא לא ישוש להסכים לעימות שכזה עם גנץ. בכחול לבן לא גיבשו עמדה בשלב זה בעניין עימות במערכת הבחירות הנוכחית.

 

ישיבת סיעת הליכוד  (צילום: שלו שלום)
זוהר לצד נתניהו בישיבת הסיעה(צילום: שלו שלום)

בתוך כך, אחרי שבוע וחצי שבו אסר על חברי הכנסת והשרים להתראיין, פנתה לנתניהו במהלך הישיבה השרה ציפי חוטובלי וביקשה לברר מדוע עוצר הראיונות נמשך. נתניהו הבהיר לה כי העוצר מוסר אך הבהיר כי הוא מבקש מחברי הסיעה להתלכד מאחורי מסר אחד שיחזור על עצמו עד יום הבחירות והוא: לגנץ אין ממשלה בלי אחמד טיבי".

 

הבוקר התעמת נתניהו עם שר הביטחון נפתלי בנט, ברקע טענות גורמים בליכוד שבנט מנהל משא ומתן עם גנץ. לאחר שראש הממשלה הודה אתמול בנאום כי כי אין בכוונתו לספח שטחים לפני הבחירות הקרובות ב-2 במרץ, יו"ר ימינה קרא לו להביא את החלת הריבונות כבר עתה להצבעה בממשלה. "לעולם לא יהיה רגע יותר מתאים להחלת הריבונות בארצנו", צייץ בנט. "אני קורא לנתניהו להביא את החלת הריבונות ביהודה ושומרון להצבעה מיידית בממשלה".

  

בתגובה לכך אמרו גורמים בליכוד כי "בנט מנסה לתפוס טרמפ על תכנית החלת הריבונות שראש הממשלה נתניהו הביא בשלוש שנות עבודה עם הנשיא טראמפ. האמירות שלו רק מסכנות את החלת הריבונות שנתניהו מקדם בתיאום ובהסכמה עם האמריקנים. בזמן שבנט מנהל שיחות צד עם גנץ שיהיה תלוי באחמד טיבי, מלאכת המיפוי כבר בעיצומה והחלת הריבונות תושלם תוך זמן קצר". בישיבת הממשלה עקץ נתניהו את בנט, מבלי להזכיר אותו בשמו: "אנחנו לא רוצים לסכן את זה. אני אומר את את זה למצייצים מחוץ לישיבת הממשלה ומתוכה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  יאיר שגיא, שרון רביבו
גנץ ונתניהו. יהיה עימות?
צילום: יאיר שגיא, שרון רביבו
מומלצים