שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פפר משנה כיוון: תקטין את ההטבות למצטרפים חדשים

  הבנק הדיגיטלי של לאומי גייס כ-150 אלף לקוחות - אך רבים פתחו את החשבון בשביל הטבת ההצטרפות ולא השתמשו בו. הטבות ההצטרפות יבוטלו לטובת עידוד שימוש בחשבון

  שנתיים וחצי אחרי שהוקם הבנק הדיגיטלי פפר, ואחרי שהגיע ליותר מ-150 אלף לקוחות, מנכ"ל לאומי, חנן פרידמן, מקדם שורת שינויים: הטבות ההצטרפות ללקוחות חדשים יופחתו משמעותית, ומנגד יינתנו הטבות להגברת השימוש השוטף של הלקוחות הקיימים.

   

  רוצים לשלם בסמארטפון בסופר? זה יקרה אבל רק בעוד שנה

  מהפכת התשלומים: קניתם ב-200 שקל? תצטרכו להכניס קוד סודי

  עוד צעד לארנק הדיגיטלי: חוק לעידוד תחרות בשוק התשלומים

   

  לאומי הוציא עד כה על הטבות ההצטרפות עשרות מיליוני שקלים. הטבה ממוצעת ללקוח של כ-400 שקל (הטבת ההצטרפות + הטבת פתיחת פיקדון) כפול 150 אלף לקוחות מצטברת לכ-60 מיליון שקל.

  אינפו כלכלה פפר ()
   

  מענק על המשכורת

  כדי לגייס לקוחות חדשים, העניק הבנק מענק הצטרפות של 250 שקל לכל מי שפתח חשבון ללא כל התניה לפעול בו. בנוסף, לקוחות שהצטרפו דרך הזמנה של חבר שהוא כבר לקוח פפר, קיבלו 150 שקל נוספים. הטבת ההצטרפות תפוג בסוף פברואר ולא תחודש, הטבת "חבר מביא חבר" תישאר.

   

  הטבה נוספת משמעותית שמתבטלת בסוף החודש היא ריבית של 3.15% עבור העברת פיקדון בגובה 10,000 שקל שיהיה סגור למשך שנה, זאת בזמן שהריביות שמוצעות לפיקדונות כאלה בבנקים אחרים עומדים על פחות מ-1%. בסוף השנה קיבל הלקוח ריבית בסך 267 שקל (אחרי ניכוי 15% מס), כ-200 שקל יותר לעומת הריבית בבנקים אחרים.

   

  ההישג של פפר בגיוס לקוחות מרשים, אך רבים מהם פתחו את פפר כחשבון שני כדי לקבל את ההטבות ולא פעילים בו. ההטבות החדשות צפויות לעודד שימוש בחשבון, בדומה למענק של 1,000 שקל על העברת משכורת של 4,000 שקל בחודש למשך שנה, שצפוי להישאר. ככל הידוע, ההטבות צפויות להתרכז בעידוד שימוש בכרטיס האשראי של פפר ומתן הטבות למי שיגהץ בכרטיס - אך גם הטבות בריביות על נטילת הלוואות.

  חנן פרידמן (צילום: כפיר סיון)
  חנן פרידמן, מנכ"ל בנק לאומי(צילום: כפיר סיון)

   

  הבנק מתנתק מפיי

  בתוך כך, לאומי מבצע מהלך מעניין נוסף המנתק את אפליקציית התשלומים שלו, פיי, מהבנק הדיגיטלי פפר. הבנק הודיע ללקוחות שלו, המשתמשים באפליקציה, שהיא לא תהיה קשורה עוד לחשבון בפפר. עד כה, לקוחות שהחזיקו בחשבון פפר והעבירו כספים דרך פיי, חויבו לשלם על כך מחשבון הפפר - דבר שיצר רתיעה למשתמשים שלא פעילים בחשבון הפפר ולא החזיקו בסכומי כסף בעובר ושב.

    

   

  פיי החלה להגביר את קצב שיתופי הפעולה שלה עם בתי עסק, וכיום ניתן לשלם בפיי ברשתות כמו ארומה, מוזס ועוד. מכיוון שהיא פועלת להרחיב את שיתופי הפעולה הללו עוד יותר, שיוך התשלום לחשבון פפר עלול לפגוע בצמיחה של פיי עבור אותם לקוחות שחשבון הפפר שלהם לא פעיל - ולכן הוחלט לנתק את הקישור הזה.

   

  עם זאת, כספים שיתקבלו באפליקציה ימשיכו להיכנס לחשבון הפפר, אלא אם הלקוח יזין חשבון אחר. לאחרונה השיק פפר אפשרות לבצע העברות בנקאיות בחשבון לחשבונות אחרים, ולקוחות שירצו להעביר את הכסף מפפר לחשבון בנק אחר - יוכלו לעשות זאת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים