שתף קטע נבחר

צילום:  AFP, EPA

ישראלית עם חום בספינת הקורונה: "מצבה השתפר"

מתוך 3,711 נוסעים שנמצאים על ה"דיימונד פרינסס", לפחות 136 נדבקו בנגיף. 15 ישראלים נמצאים שם. שר הבריאות היפני הודיע כי נשקלת האפשרות לבדוק את כל הנוסעים כדי לוודא מי נדבק. אחת מהנוסעות הישראליות ל-ynet: "אנחנו מנסים להישאר רגועים"

 

ספינה נסיכת היהלום נוסעים בידוד יפן נגיף קורונה (צילום: רויטרס)
דגל ישראל בספינה(צילום: רויטרס)

 

לאחר שמספר הנדבקים בנגיף הקורונה באוניית "דיימונד פרינסס" העוגנת ביוקוהאמה שביפן עלה ב-66 ביממה האחרונה והגיע לכ-136 מתוך 3,700 נוסעים, נודע ל-ynet כי לאחת הנוסעות הישראליות בספינה עלה החום. נוסעים אחרים סיפרו כי מצבה השתפר וכי לא פינו אותה. לא ברור ממה סבלה. בספינה שנמצאת בהסגר שוהים 15 ישראלים בסך הכול.

 

ילנה סמוילוב, אחת מהנוסעות הישראליות, סיפרה היום (שני) ל-ynet: "לפי מה שאנחנו יודעים כל הישראלים מרגישים טוב. יש צוות רופאים בספינה ונתנו לנו מספרי טלפון שאליהם צריך להתקשר אם החום עולה מעל 37.5. כרגע כולם בסדר, רק המורל שלנו עולה ויורד. אנחנו מנסים להישאר רגועים". 

 

"אנחנו נדרשים להישאר בחדרים ויוצאים מהם לפי תור לסיבוב לנשום אוויר למשך שעה. אחרי שיסתיימו 14 הימים אני חושבת שכבר אסיים את החופשה שלי ואחזור לארץ. רק שאלוהים יעזור לנו ושלא נידבק ונחזור בשלום לארץ ישראל. היה לנו כיף נורא ועכשיו הכול התהפך", סיפרה.

 

 

ספינה נסיכת היהלום נוסעים בידוד יפן נגיף קורונה (צילום: AFP)
הנוסעים עדיין בבידוד על הספינה(צילום: AFP)

ספינה נסיכת היהלום נוסעים בידוד יפן נגיף קורונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

 

 

נגיף הקורונה – סיקור נרחב ב-ynet:

העדכון האחרון: 813 מתו, 37 אלף נדבקו

בריטניה: איום מיידי מהקורונה

הנגיף מוציא את המעקב הסיני מהצללים

סין נלחמת בשמועות, אבל מתה מהאמת

בלי להעליב: איך לקרוא לנגיף החדש?

 

 

שר הבריאות היפני קטסונובו קטו הודיע הבוקר כי הם שוקלים לבדוק את כל נוסעי "ספינת הקורונה" כדי לוודא מי נדבק בנגיף. חמישה חולים שאובחנו אתמול הם עובדי המסעדות, הברים ועובדי הניקיון. בה בעת, הונג קונג הסירה את הסגר מספינת "דרים וורלד" שעליה 3,600 נוסעים לאחר שלא נמצאו חולים. הונג קונג סגרה את כל מעברי הגבול עם סין למעט שניים. 

  

החשש מהידבקות על סיפון "דיימונד פרינסס" התעורר אחרי שגבר בן 80 מהונג קונג, שירד ממנה בסוף ינואר, אובחן כמי שנדבק בנגיף. הספינה הגיעה ליוקוהאמה ביום שני האחרון, אחרי שיט בן 14 ימים. הדאגה מגילוי הנגיף בספינה התפשטה גם לנמלים שבהם עגנה לאורך הדרך, בין השאר באי אוקינאווה ובטייוואן, מאחר שנוסעים ירדו שם לטיולי-יום. הנוסעים על האונייה צפויים להישאר בבידוד 14 יום, זמן הדגירה המרבי של הנגיף, כדי לוודא שלא נדבקו.

 

נגיף הקורונה - עדכונים אחרונים

  • מניין המתים בסין: 908
  • מספר החולים החדשים בסין ביממה האחרונה: 3,062
  • מניין החולים בספינה ביפן: 65
  • הווירוס התפשט ל-27 מדינות
  • 10 מיליארד דולר הושקעו בסין למניעת התפשטות הנגיף

   

מספר המתים מווירוס הקורונה בסין עלה הלילה ב-97 והגיע ל-908. זהו מספר המתים הגבוה ביותר ליום אחד, מאז תחילת התפשטות הנגיף. שני מקרי מוות נוספים נמנו מחוץ לסין. עוד 3,062 חולים אובחנו בסין ביממה האחרונה - עלייה של 15 אחוזים משבת. בסך הכול נמנו 40,171 חולים, רובם המכריע בסין. יותר מ-360 חולים אובחנו מחוץ לסין.

 

משרד הבריאות הישראלי הרחיב אתמול את אזהרותיו בנוגע לנגיף הקורונה, והמליץ "לשקול את נחיצות הנסיעה" לתאילנד, יפן, הונג קונג, סינגפור, מקאו, דרום קוריאה וטייוואן, זאת בנוסף לאזהרת המסע שניתנה לגבי סין. במשרד החוץ הגיבו בכעס על פרסום ההמלצה, ובכירים במשרד אמרו כי ההודעה לא תואמה עם משרד החוץ. "חבל שהם עושים מה שהם רוצים. זה בכלל לא תפקידם לפרסם אזהרות כאלה. ישראל היא הראשונה בעולם שעושה צעד כזה. העיקר לקפוץ ראשונים ולגרום לנזקים מדיניים", אמרו במשרד. בעקבות פרסום ההמלצה פנו יפן, טייוואן ודרום קוריאה בדרישה להבהרות על פשר ההודעה.


פורסם לראשונה 10/02/2020 13:06

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
דגל ישראל בחלון הספינה
צילום: רויטרס
מומלצים