שתף קטע נבחר

פשע שנאה בצפון: נזק לעשרות מכוניות וכתובות "להפסיק להתבולל"

צמיגי עשרות מכוניות נוקבו בגוש חלב (ג'יש) שמצפון לצפת. על שני מבנים רוססו כתובות נאצה. המשטרה פתחה בחקירה. נתניהו: "לא נקבל התקפות על אזרחינו, נמצה את הדין עם מפרי החוק"

ביישוב גוש חלב (ג'יש) שמצפון לצפת נוקבו הלילה (יום ג') צמיגי עשרות מכוניות. על שני מבנים רוססו כתובות נאצה "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". כוחות שוטרים גדולים הגיעו לכפר ופתחו בחקירה. טרם נעצרו חשודים.

 

משטרת ישראל מסרה בעקבות אירוע פשע השנאה כי היא "רואה בחומרה ומוקיעה כל פשעי שנאה לאומנית ותפעיל את כל האמצעים שברשותה בשילוב גורמים נוספים, לאיתור זהות החשודים ולהבאתם לדין".

צמיגים אשר נוקבו בגוש חלב ()
צמיגי מכוניות נוקבו

צמיגים אשר נוקבו בגוש חלב ()
נזק לעשרות מכוניות

צמיגים אשר נוקבו בגוש חלב ()
צמיגים נוקבו

כתובות נאצה בגוש חלב ()
כתובות נאצה רוססו

תושבת היישוב סיפרה: "בבוקר הגעתי למכונית כדי לנסוע לעבודה וגיליתי ששני צמיגים נוקבו. חשבתי שזה רק ברכב שלי אבל אחרי כמה דקות שמעתי עוד שכנים שמדברים על אותו הדבר והבנו שמדובר במעשה פשע שנאה". בשנה שעברה אירע מקרה דומה ביישוב.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בתגובה לאירוע: "אני מגנה בתוקף את כתובות הנאצה והשחתת הרכוש בכפר ג'ש הלילה. אנחנו נמצא את מפרי החוק ונמצה עימם את הדין. איננו מוכנים לקבל התקפות כלשהן על אזרחינו".

גוש חלב ()
שוטרים הוזעקו למקום
 

לפי ארגון תג מאיר, בשמונה השנים האחרונות אירעו 31 מקרים של פגיעה ביישובים ערבים בצפון ובאתרים קדושים, בהם כנסיות ומסגדים. שבעה מתוך האירועים היו בשנה האחרונה, ו-11 מתוכם היו בגליל העליון ובאזור צפת. מהארגון נמסר: "יש לגנות בתוקף את התקפת הטרור היהודי המכונה 'תג מחיר' הלילה על היישוב ג'יש. תושבי ג'יש מותקפים תדירות בשנים האחרונות על ידי פושעי תג מחיר ללא עצורים וללא העמדות לדין. יש לעצור את פעילי הטרור היהודי ומיד".

 

בחודשים האחרונים התרחשו מעשי פשע שנאה בג'לג'וליה, יפיע, מנשייה זבדה, באזור ירושלים, כפר קאסם ובעכברה. לא דווח על מעצרים.

 

פשעי שנאה נגד ערבים ופלסטינים מתרחשים בדרך כלל ביהודה ושומרון ובאחרונה גם במזרח ירושלים. לפני כחודשיים נוקבו צמיגיהם של כ-20 כלי רכב בכפר מנשייה זבדה שבעמק יזרעאל, ועל אחד מהם רוסס מגן דוד. במבנה סמוך רוססו בנוסף כתובות נאצה, בהן נכתב "מוחמד חזיר" ו"ערבים החוצה". יומיים קודם לכן ניקבו אלמונים את צמיגיהן של יותר ממאה מכוניות בשכונת שועפט בצפון ירושלים וריססו כתובות גרפיטי עליהם ועל קירות בתים באזור. בין כתובות הנאצה: "ערבים שווה אויבים", "אין מקום בארץ לאויבים" ו-"כשיהודים נדקרים לא שותקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים