שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  הכי מטוקבקות
   צילום: AFP, EPA

   בעקבות התפשטות הקורונה: הראל משהה את ביטוחי ביטול הטיסה לחו"ל

   גם הפניקס לא תבטח ביטולי נסיעות למזרח עד יוני, מגדל מקפיאה ביטוח נסיעות לחו"ל למדינות אסיה ובפספורטקארד ובכלל ממשיכים לבטח את הנוסעים לסין, אבל רק דרך מוקד טלפוני. אם התופעה תתרחב, נוסעים שמתכננים חופשות בתאילנד ובמזרח בעוד כמה חודשים עלולים לחשוש לרכוש כרטיסים שלא ניתן לבטל, דבר שיפגע גם בחברות התעופה

    

    

   בצל מגפת הקורונה: הראל משהה את ביטוחי ביטול הטיסה לכל יעד בעולם. מדובר בהחלטה מרחיקת לכת ודרמטית של שחקנית ביטוחי הנסיעות הגדולה ביותר, שעלולה להשפיע לרעה על הנכונות של נוסעים לרכוש כרטיסי טיסה לעוד כמה חודשים. יש לציין כי מדובר לרוב בביטוח יקר שמאוד משתלם לחברות, שכן עלותו מגיעה לכ-10% מעלות הטיסה - בעוד שאנשים לא מבטלים נסיעות אלא בנסיבות חריגות.

    

   עוד לפני החולה הראשון: כך פוגע הקורונה ברשתות האופנה הישראליות

   בין אופטימיות זהירה לחשש מאסון: הבורסות עדיין אדישות לקורונה

   חשש מגל התייקרויות בעקבות משבר הקורונה

    

   במקביל, חברות ביטוח נוספות מפסיקות לבטח נוסעים הטסים לסין או ליעדים אחרים באסיה, וכן משהות את ביטוח ביטול הנסיעה ליעדים מסוימים. זאת על רקע החשש מהתפשטות נגיף הקורונה, שכן בימים אלה מתמודדות החברות עם זינוק של 60% בביקוש לביטוחי ביטול נסיעות ליעדים ברחבי העולם. הדבר כמובן משפיע על נוסעים שמעוניינים לסגור כבר היום נסיעות ליעדי המזרח בעוד כמה חודשים, אך חוששים מהמשך התפשטות הנגיף ולכן רוצים להצטייד בביטוח ביטול נסיעה.

   נוסעים חוזרים מ סין (צילום: אלי מנדלבאום)
   מכוסים במסכות מפני הקורונה בנתב"ג(צילום: אלי מנדלבאום)

    ()

   חברות הביטוח מגדל והפניקס מפסיקות לבטח נוסעים הטסים לסין בביטוח נסיעות לחו"ל. במגדל הגדילו לעשות והקפיאו את ביטוחי הנסיעות לכל יבשת אסיה, אך בשלב זה אין השפעה על ביטוחי הנסיעות ליעדים אחרים. בחברת הביטוח פספורטקארד, שהייתה עד לאחרונה סוכנות ביטוח ששיווקה ביטוחים של חברת הביטוח הפניקס, ממשיכים לבטח את הנוסעים ליבשת אך מתנים זאת ברכישה דרך מוקד שירות הלקוחות, ולא באמצעות ההליך הדיגיטלי שבאתר החברה.

    

   בפספורטקארד מסרו כי "בשל הרצון לדעת את מיקומו המדויק של המבוטח, את אפשרויות התקשורת ומפרט השירותים הזמינים בסביבתו" הוחלט על המהלך. גם בכלל פועלים באופן דומה, ולא מאפשרים רכישת ביטוח נסיעות למדינות אסיה דרך האינטרנט, אלא מבקשים לבצע שיחה עם הנוסע כדי לדעת בדיוק לאן הוא טס.

    

   בהפניקס, בינתיים, אפשר עדיין לרכוש כיסוי ביטוחי לנוסעים לסין באתר האינטרנט של החברה - אם כי סביר להניח שגם אפשרות זו תבוטל בקרוב. עם זאת, נכון לעכשיו ועד חודש יוני לא ניתן יהיה לרכוש דרך הפניקס ביטוח ביטול נסיעה ליעדי המזרח. 

   מישל סיבוני, מנכ"ל הראל (צילום: פלאש90) (צילום: פלאש90)
   מישל סיבוני, מנכ"ל הראל(צילום: פלאש90)
      

    

   ביטוחי הנסיעות לא יתייקרו

   חשוב להדגיש כי החברות לא מייקרות בשלב זה את ביטוח הנסיעות, וההסבר לכך הוא דווקא פשוט - אם מבוטח שנסע יידבק בווירוס הקורונה, ממילא חברת הביטוח תתקשה להעמיד לו טיפול רפואי בחו"ל.

    

   הסיבה לכך היא שהרשויות בסין מכניסות לבידוד אנשים שנדבקו ומעבירות אותם בדיקות רפואיות וכן אשפוז, שמכוסים על ידי המדינה עצמה ללא עלות מצד המבוטח. עם זאת, מגדל למשל יכולה היתה לקבל החלטה להמשיך לבטח את הנוסעים שלה למדינות אסיה לכל מקרה רפואי אחר שלא קשור לווירוס הקורונה, אך בחרה בצעד מרחיק לכת של הקפאת שיווק הביטוח לנוסעים.

    

   ככל שיותר חברות יפעלו בדומה למגדל, הדבר כאמור צפוי להרתיע עוד יותר מנסיעה ליעדי המזרח ללא כיסוי רפואי, דבר שכמובן ישפיע גם על תנועת הנוסעים, ובכלל זאת כאלה שלא חששו מהנגיף אך עשויים לחשוש מנסיעה ללא ביטוח בריאות.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   צילום: בראל אפרים
   מכוסים במסכות נגד הקורונה בנתב"ג
   צילום: בראל אפרים
   מומלצים