שתף קטע נבחר

היום שאחרי פינוי הקריה: מגדלים עם מאות דירות ושטחי משרדים ומסחר

מדובר על תכנון ראשוני לחטיבת קרקע בשטח של 32 דונם, שעליה יוקמו כ-250 אלף מ"ר בנוי הכוללים 750 יחידות דיור, מסחר, תעסוקה ושטחי ציבור במגדלים בני 40-60 קומות

לאחרונה מקדמות עיריית תל אביב ורשות מקרקעי ישראל (רמ"י) תוכנית ענק למגדלים שיבנו בשטח שיפונה בבסיס הקריה. מדובר על תכנון ראשוני לחטיבת קרקע בשטח 32 דונם ועליה יוקמו כ-250 אלף מ״ר בנוי הכוללים 750 יחידות דיור מסחר תעסוקה ושטחי ציבור במגדלים בגובה 40-60 קומות.

 

בגלל חדר אוכל בקריה: עיכוב של שנים בפינוי שטח ששווה מיליארדים

שינוי בתוכנית דרום הקריה: עוד 100 דירות, מסחר ומשרדים

מתחם שרונה: 2 מגדלים בני 40 קומות יוקמו בעלות של 715 מיליון שקל

 

המתחם האמור שוכן בדופן הצפונית של רחוב קפלן בין צומת שדרות בגין ועד פרויקט מתחם הכנרית שכיום במקום מוקם פרויקט ענק (מגדלי דה וינצ׳י) של קנדה ישראל ואקרו נדל"ן. בחלקה המערבי של חטיבת הקרקע מתוכנן פארק משולב בבניינים לשימור של המושבה שרונה, בדומה לפארק שרונה הקיים.

הדמיית הקריה בת
הדמיית הקריה בת"א אחרי הפינוי
 

מעיריית תל אביב הוסיפו כי תוכנית המתאר העירונית תא/5000 קבעה אזור זה כמע"ר (מרכז עסקים ראשי) מטרופוליני סמוך למערכות הסעה המונית - הרכבת הכבדה, הקו האדום של הרכבת הקלה ובעתיד גם המטרו. כמו כן, משום שמדובר בשלבים ראשוניים של תכנון שעוד לא עבר כל אישור סטטוטרי - אין כל לוחות זמנים לקידום התכנון או ליציאה לשיווק הקרקע במכרזי רמ״י והתחלת הבנייה במקום.

 

פינוי מחנה הקריה הנו כחלק מהסכם שוה״ם בין משרד האוצר משרד הביטחון ורמ״י שנועד לשיווק והעתקת מחנות צה״ל במסגרתו מתוכנן לפנות כ-1,000 דונם שטחי בסיסים השוכנים באזורי הביקוש בגוש דן ובחיפה. באזור המרכז צפויים לפינוי מחנה הקריה, צריפין שהתפנה בחלקו, תל השומר סירקין ועוד.

 

לפני כשבוע חתמו משרדי הממשלה כאמור על הסכם משלים לשוה״ם ובמסגרתו בכל שנה עד 2028 יפנה משרד הביטחון בין מאות לאלפי דונמים באופן שיאפשר לרמ״י לשווק את הקרקעות הללו. ההסכם כולל גם כי בתוך 5-6 שנים יושלם מהלך פינוי ׳קרן הקריה׳ שטח של 27 דונמים משטחי הקריה ובו תכנון של 4 מגדלים בני 50-80 קומות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים