שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מ"מ פרקליט המדינה מבהיר: מאמין במנדלבליט ונחושים לעבוד איתו

  משרד המשפטים הודיע בשמו של אלדד כי הדברים שיצאו מגורמים עלומי שם נגד מנדלבליט אינם נכונים. "מ"מ פרקליט המדינה והיועמ"ש נחושים לעבוד למען שלטון החוק ועצמאות מערכות האכיפה", נמסר

   

   

   (צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים)
  היועמ"ש מנדלבליט ומ"מ פרקליט המדינה אלדד(צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים)

  בניסיון להנמיך את הלהבות וחילופי ההאשמות בין היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד, הודיע האחרון כי הדיווחים מפי גורמים עלומי שם שיצאו נגד מנדלבליט אינם נכונים. "הדברים מעולם לא נאמרו על-ידי אלדד, לא מטעמו ולא על דעתו, והם אינם כלל מבטאים את השקפתו", מסר אלדד בצהריים (שישי).

   

  מה ייחקר ולמה עכשיו? פרשת "המימד החמישי"

  מנכ"ל המימד החמישי: גנץ לא התערב בקשר העסקי עם המשטרה

  יאח"ה תתחיל בחקירת "המימד החמישי" לפני הבחירות

   

  הדברים נאמרו על רקע ההחלטה לפתוח בחקירה פלילית בעניין ההתקשרות בין המשטרה לחברת "המימד החמישי" שבני גנץ עמד בראשה, וציטוטים מפי מקורביו של אלדד שתקפו את מנדלבליט שפועל לדבריהם מטעמים פוליטיים. משרד המשפטים הודיע כי "ממלא מקום פרקליט המדינה מרגיש כי הוא והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פועלים תוך אמון והערכה זה לזה, ונחושים לעבוד יחד למען המדינה, שלטון החוק ועצמאות מערכות האכיפה", והזהיר ממידע בלתי מוסמך ופרסומים אנונימיים.

   

  3082 ()
  המימד החמישי

  אמש תקפו את אלדד גורמי אכיפה וכינו אותו "סוס טרויאני שנכנכס למערכת התביעה בישראל", טענו הגורמים בעקבות פתיחת החקירה 10 ימים לפני הבחירות - וההבהרה של מנדלבליט שגנץ אינו חשוד בפרשה כלל.

   

  הגורמים טענו כי אלדד הזדרז לטפל בפרשה בעקבות פניה של השר גלעד ארדן - אף שהיה ברור, לדבריהם, שזוהי פנייה "לא עניינית" הנובעת מאינטרסים פוליטיים. עוד טענו כי למרות שברור שאין תשתית ראייתית, שיקולים פוליטיים דחפו את הפרקליטות להורות על חקירה, אף שהחשדות נוגעים לדרגים זוטרים - וכלל לא ליו"ר כחול לבן.

   

  גורמים משפטיים אמרו כי מאז אלדד, מינוי אישי של שר המשפטים אמיר אוחנה, נכנס לתפקידו לפני שבועיים, הוא הוצף בדרישות של הליכוד ובמיוחד של ארדן לחקור את "המימד החמישי" ואת גנץ. ואכן, מתברר שאלדד עסק בימים האחרונים רק בפענוח התלונות ובלימוד דו"ח המבקר בנושא.

   

  היום פרסם יו"ר כחול לבן בעמוד הפייסבוק שלו כי "יש לי אמון רב במערכת אכיפת החוק, ואני מכבד כל בדיקה שרוצים לעשות, יותר מזה-אני מברך על כל בדיקה שתהיה בנושא המימד החמישי, החברה שבה כיהנתי כיו"ר הדריקטריון". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים
  מנדלבליט ואלדד
  צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים
  מומלצים