שתף קטע נבחר

90% הצלחה לכיפת ברזל; תיעוד: כך תקף צה"ל עמדת שיגור בעזה

ביממה החולפת נורו כ-80 רקטות מרצועת עזה, שרובן המכריע יורטו בידי לוחמי ההגנה האווירית. נזקים קלים בלבד נגרמו ואין נפגעים בנפש מרקטות. צה"ל פרסם תיעוד שבו נראית תקיפת עמדת שיגור של הג'יהאד האיסלאמי

 

 

צה"ל פרסם הערב (יום ב') תיעוד מהאוויר של תקיפת עמדת שיגור של הג'יהאד האיסלאמי. במקביל פורסמו נתונים על הצלחה גדולה ללוחמי ההגנה האווירית בסוללות כיפת ברזל ביירוט מטחים של כ-80 רקטות ביממה. שיעור ההצלחה עומד על כ-90 אחוזים.

 

מאז אמש ועד לשעה 18:00 זוהו כ-80 שיגורי רקטות מרצועת עזה. היום שוגרו כ-50 רקטות. אתמול שוגרו 26 רקטות, 16 מהן יורטו. בסך הכול, לאחר תחקור עומדים אחוזי היירוט של כיפת ברזל על כ-90 אחוזים מהשיגורים, בהתאם למדיניות היירוט. ברובם המכריע של המקרים רשמו לוחמי ההגנה האווירית הצלחה ומנעו פגיעה בנפש וברכוש. בכמה מקרים נרשמו נזקים קלים בלבד לרכוש כתוצאה מפגיעת מיירטים או מפגיעת רקטות בשטחים פתוחים ובגן שעשועים בשדרות.

 תקיפת עמדת שיגור של הגא
שיגור רקטה מעמדת הג'יהאד האיסלאמי(צילום: דובר צה"ל)

 תקיפת עמדת שיגור של הגא
העמדה הותקפה כעבור זמן קצר(צילום: דובר צה"ל)

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הודיעה הערב רשמית כי "השלימה את תגובתה הצבאית" על אירוע גרירת גופת המחבל באזור חאן יונס ועל התקיפה בדמשק. בהודעת הזרוע הצבאית של הג'יהאד נמסר כי היא "מבטיחה לעם הפלסטיני ולאומה שהיא תמשיך בדרך הג'יהאד ותגיב על כל ניסיון של ישראל לפגוע בבני העם הפלסטיני ובאדמתו".

 

מוקדם יותר, בעקבות ההסלמה בדרום, הודיעה ישראל על סגירת מעבר ארז, הפסקה כוללת של כניסת סוחרים מרצועת עזה לישראל וצמצום מרחב הדיג המותר לפלסטינים. ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר מסר מאיים לראשי ארגוני הטרור: "אם לא יושב השקט - אתם הבאים בתור".

 

מתיחות בדרום - כתבות אחרונות

מטחים כבדים אל אשקלון ועוטף עזה, צה"ל חידש תקיפותיו

תוך חצי שעה: 14 שיגורים מעזה

פיצוץ בחצר: תיעוד הפגיעה סמוך לבית בשדרות

ההנחיות המלאות של פיקוד העורף בדרום

"שישה נהרגו בהפצצות ליד דמשק"; בג'יהאד מאיימים: "החשבון פתוח"

ככה לא בונים הסדרה | פרשנות

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, הודיע כי מעבר ארז יישאר סגור מעכשיו ועד להודעה חדשה. בנוסף, מרחב הדיג ברצועת עזה צומצם ל-6 מיילים ימיים. "מערכת הביטחון תגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האיסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה", נמסר.

 

מעבר הסחורות בכרם שלום, עם זאת, שהוא המשמעותי יותר - ממשיך לפעול כרגיל. מעבר ארז נסגר בכל מקרה מדי יום בשעות הערב המוקדמות, כך שאם הפסקת אש תישמר הלילה סביר שייפתח מחר בבוקר ולהודעה על סגירתו לא תהיה משמעות.

רקטות משוגרות מרצועת עזה לעבר ישראל (צילום: רויטרס)
רוב מכריע של הרקטות יורטו. שיגור מרצועת עזה(צילום: רויטרס)

פגיעת רסיס סמוך לנתיבות (מבלי לפגוע בזכויות יוצרים )
פגיעת רסיס בכביש סמוך לנתיבות(מבלי לפגוע בזכויות יוצרים )
 

בעקבות המשך השיגורים, חידש חיל האוויר בשעות הערב המוקדמות את תקיפותיו ברצועת עזה. מצה"ל נמסר כי כלי טיס וטנקים תקפו שבע עמדות צבאיות של הג'יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה. דובר צה"ל הודיע בנוסף כי כלי טיס תקף עמדת שיגור של הג'יהאד האיסלאמי בצפון רצועת עזה, שממנה נורו זמן קצר קודם לכן רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל. נמסר כי זוהתה פגיעה.

 

לבית החולים ברזילי באשקלון הובאו מהצהריים שישה נפגעים בעקבות האזעקות באשקלון ובשדרות. שניים מהם נפצעו בדרכם למרחב המוגן, בהם גבר בן 55 שנפל ונחבל בפניו. מצבם קל. בנוסף, פונו לבית החולים ארבעה נפגעי חרדה - נמסר כי גם מצבם קל.

 

ראש הממשלה נתניהו סייר הערב בסוללת כיפת ברזל באזור אשדוד. נתניהו אמר כי "אתמול תקפנו בכמה זירות - תקפנו בסוריה, תקפנו בעזה, ואנחנו מוסיפים להכות עכשיו עם מטוסים, טנקים ומסוקים. אנחנו נמשיך להכות עד שיושב השקט. יש לי מסר לראשי ארגוני הטרור: אם לא יושב השקט - אתם הבאים בתור".

תופסים מחסה בשדרות (צילום: רויטרס)
רצים למיגונית בשדרות, מוקדם יותר(צילום: רויטרס)
 

נפילה של רקטה בגן שעשועים בשדרות (צילום: דביר סאסי)
נזק לגן משחקים בשדרות(צילום: דביר סאסי)
 

הנזק לרכב (צילום: ביטחון ניר עם)
רכב שנפגע בשער הנגב(צילום: ביטחון ניר עם)
 

הג'יהאד האיסלאמי הודיע כי הוא מקבל אחריות על ירי כל מטחי הרקטות שהחלו בסביבות 12:00 בצהריים. בהודעתו מסר הארגון כי הירי בוצע בתגובה להרג שני פעיליו בדמשק אמש בתקיפת חיל האוויר: "אנו מוכנים להתמודד עם כל תוקפנות, ושישראל תדע שאם היא תמשיך, אנו נגיב במלוא העוצמה".

 

ההסלמה הנוכחית החלה לאחר שאתמול בבוקר חיסל צה"ל מחבל שניסה להניח מטען חבלה בסמוך לגדר הרצועה מזרחית לחאן יונס. במקום התפתח עימות לאחר שצה"ל מנע את פינוי המחבל מהמקום. גופתו של המחבל, שהגיע לגדר יחד עם מחבל נוסף, פונתה בסופו של דבר על-ידי דחפור צבאי, דבר שעורר זעם ברצועה.

 

בעקבות המתיחות בדרום, פיקוד העורף ביטל את הלימודים באשקלון, בנתיבות, בשדרות וביישובי חוף אשקלון, שער הנגב, שדות נגב ואשכול, ו-65 אלף תלמידים נשארו היום בבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
תקיפת עמדת השיגור בעזה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים