שתף קטע נבחר

צילום: שאול גולן

בהלת קורונה: פונו הקומות העליונות בקניון גבעתיים

שתי קומות בקניון פונו לאחר שגבר ששב מארה"ב דרך איטליה ולא חש בטוב הגיע להיבדק. "יש כאן היסטריה", אמרה עובדת. משרד הבריאות: "אין מניעה להגיע לקניון, אנחנו מוציאים הודעות רק על חולים מאומתים"

 

 

בהלת קורונה בגוש דן: ל-ynet נודע כי שתי קומות בקניון גבעתיים פונו הבוקר (יום א') מחשש שאחד השוהים במרפאה במקום חלה בנגיף. במשרד הבריאות מיהרו להרגיע והבהירו בהודעה כי אין מניעה להגיע לקניון. הבהלה פרצה לאחר שאדם ששב מארצות הברית דרך איטליה, חש לא בטוב ונבדק לפי הנהלים.

  

מדובר בחולה מבוטח בקופת חולים מכבי, שהגיע למרפאה עם סימנים של שפעת. לאחר הגעתו החליט צוות המרפאה לפנות את הקומות ועדכן את הנהלת הקניון. מאוחר יותר אמור להתפנות החולה לבית חולים לאבחון וטיפול. "הוא עדיין פה במרפאה ונטרלו את הקומה", סיפרה ל-ynet אחת העובדות במקום. "אמרו לאנשים לפנות את המרפאות, הוציאו אנשים וכרגע יש הרבה היסטריה בקניון. הרבה אנשים נשארים בחוץ ולא רוצים להיכנס פנימה".

 

 

צוות מד
צוות מד"א בקניון גבעתיים(צילום: שאול גולן)

צוות מד
הפינוי באמבולנס(צילום: שאול גולן)

קניון גבעתיים  (צילום: שאול גולן)
קניון גבעתיים, הבוקר(צילום: שאול גולן)

קניון גבעתיים  (צילום: שאול גולן)
עם מסכה, בקניון גבעתיים(צילום: שאול גולן)

קניון גבעתיים  (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

קניון גבעתיים  (צילום: שאול גולן)
(צילום: שאול גולן)

צוות מד
צוות מד"א בדרך לקניון

הילה מטרני הגיעה בבוקר עם בנה בן השלושה חודשים לקניון. "בהתחלה חשבתי שעובדים עלי אבל אנשים היו בהיסטריה גדולה וממש סילקו אותי מקניון", סיפרה. "החליטו לפנות את הקומות העליונות ואמרו שיש חולה קורונה. זאת נראית לי היסטריה מוגזמת כי זה בסוף כמו שפעת ואני לא פוחדת".

 

"אין מניעה מלהגיע לקניון ואפשר להמשיך את שגרת החיים כסדרם", הדגישו במשרד הבריאות. עוד מסרו כי "משרד הבריאות לא מוציא הודעות על חשודים או אנשים שנבדקים, אלא רק על חולים מאומתים בלבד. עד כה נבדקו מאות אנשים עם תוצאות שליליות לקורונה".  

 

על פי הנחיות משרד הבריאות לאלו שנדרשים בבידוד ביתי, אם במהלך הבידוד מופיעים סימפטומים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר מיידית למוקד 101 של מד"א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף, ולא להגיע למרפאה.

 

 

קורונה בישראל ()
 

מניין מקרי ההידבקות בקורונה בישראל עלה לשבעה ביום שישי, אחרי ששני ישראלים שחזרו מאיטליה בשבוע שעבר התגלו כחולים בנגיף. אחד החולים, תושב קיבוץ כברי גליל המערבי, חזר לארץ בשבת שעברה, 22 בפברואר. השני, תושב מגדל העמק, חזר לארץ ביום שני, 24 בפברואר. השניים אושפזו בבידוד בבית החולים שיבא בתל השומר.

 

אתמול נחשף חולה הקורונה השביעי, תושב מגדל העמק רוני ברגיל. בפוסט שפרסם בפייסבוק הסביר כי שב לארץ מטיול בנאפולי לפני שפורסמו ההנחיות בדבר הבידוד הביתי: "אנחנו מתנצלים מראש על כל פגיעה. לא אשקר, קשה לי מאוד להיות בסיטואציה הזאת. קחו דברים בפרופורציה. אוהב אתכם".

 


 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
צוות מד"א בקניון גבעתיים, הבוקר
צילום: שאול גולן
מומלצים