שתף קטע נבחר

נתניהו: "לילה של ניצחון ענק". תומכיו: "מנדלבליט הביתה"

לאחר שהליכוד בראשותו השיג לפחות 3 מנדטים יותר מכחול לבן, נאם נתניהו בפני תומכיו. "איזו שמחה יש לנו הלילה, זה לילה של ניצחון ענק", אמר בנאומו. גוש הימין קיבל 59 מנדטים לפי המדגמים

 

 

 

 

ניצח את כחול לבן, אבל קואליציה עדיין אין לו: ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו נשא דברים הלילה (בין שני לשלישי) בפני תומכיו, שהגיעו לחגוג את תוצאות המדגמים. הליכוד אמנם הגדיל את כוחו ומוביל בלפחות שלושה מנדטים על כחול לבן, אך לפי עדכון המדגמים במהלך הלילה לגוש הימין 59 מנדטים. הקושי להקים קואליציה לא העיב על החגיגות באקספו תל אביב.

 

מתקרב ל-61 - ומתחיל בציד העריקים: האפשרויות של נתניהו

כל מה שצריך לדעת על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

נתניהו עלה לבמה לאחר שהזמר רגב הוד קיבל אותו בשיר "מי שמאמין לא מפחד", ולצד רעייתו שרה הודה לתומכיו, שקראו "מנדלבליט הביתה". "איזו שמחה יש לנו הלילה", קרא נתניהו. "זה לילה של ניצחון ענק, תודה רבה לכם. אני מבקש בשמי ושם שרה להודות לכל אחד ואחד מכם. זהו ניצחון נגד כל הסיכויים. יריבינו אמרו – תם עידן נתניהו, אבל בכוחות משותפים הפכנו את הקערה על פיה".

 

 

 

 

 

 

בנימין נתניהו  (צילום: רויטרס)
בנימין נתניהו (צילום: רויטרס)

 

 

 

 

 

"טיפחנו קשרים שלא היו לנו עם מנהיגי עולם", המשיך נתניהו. "זה כולל גם מנהיגים רבים ממה שאתם יכולים לדמיין בעולם הערבי והמוסלמית. כשאני אומר שנשיג הסכמי שלום עם מדינות ערביות נוספות אני לא מדבר בעלמא. ראינו את כל שבטי ישראל חוזרים לליכוד – את אחינו ואחיותינו בני העדה האתיופית, ואת אחינו יוצאי חבר העמים. איננו מסתפקים במה שהבאנו, לאורך כל הקמפיין דיברתי על מה שבכוונתו להשיג בשנים הבאות".

 

"הגיע הזמן להפסיק את סבבי הבחירות, הגיע הזמן להקים ממשלה בישראל", סיכם נתניהו. "אני אמשיך לפעול בשליחותכם". נתניהו הודה ונישק את רעייתו שרה, וסיפר כי הזוג חוגג את יום נישואיו ה-29. חגיגות הניצחון הלילה הזכירו מאוד את החגיגות של אותו נתניהו בליל הבחירות באפריל, אז הכריז כי מדובר ב"ניצחון אדיר", ו-"הישג בלתי נתפס", אך כידוע ההישג לא הספיק להרכבת ממשלה. 

 

לאחר פרסום המדגמים, שלפיהם הליכוד קיבל 36-37 מנדטים, צייץ נתניהו בטוויטר: "תודה", עם אימוג'י של לב. בהמשך כתב בציוץ נוסף: "ניצחון ענק למען ישראל". מהליכוד נמסר כי נתניהו שוחח הערב עם כל ראשי מפלגות הימין, והם סיכמו להקים ממשלה לאומית חזקה לישראל בהקדם. לפי המפלגות החרדיות, נתניהו כבר קבע פגישה למחר בבוקר עם כל ראשי הגוש.


 

בנימין נתניהו  (צילום: AFP)
בנימין נתניהו ורעייתו שרה(צילום: AFP)

 

בנימין נתניהו ורעייתו שרה (צילום: AFP)
בנימין נתניהו ורעייתו שרה(צילום: AFP)


חגיגות במטה הליכוד  (צילום: רויטרס)
חגיגות במטה הליכוד (צילום: רויטרס)

בנימין נתניהו שרה פרסום תוצאות מדגם מדגמים בחירות 2020 ניצחון ליכוד הליכוד  ()
נתניהו עם משפחתו וצוותו, לאחר פרסום תוצאות המדגמים

 

 

את המדגמים ראה נתניהו בחיק משפחתו המצומצמת בלבד. ברגע שעלו הגרפים, פרצו יועצי הקמפיין שלו לחדר בשירת "שבחי ירושלים". עם זאת, נתניהו ממתין בשלב זה במעונו בבלפור כדי לקבל אינדיקציות לגבי תוצאות האמת - וצפוי לשאת נאום ניצחון בשעה 23:45 בגני התערוכה.

 

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב בריאיון לאולפן ynet על התוצאות המסתמנות: "לפי אחוזי ההצבעה המאוד גבוהים, אני מעריך שהליכוד קיבל בבחירות האלה את מספר הקולות הגבוה ביותר שאיזושהי מפלגה קיבלה באיזושהי מערכת בחירות בתולדות ישראל. זו הבעת אמון אדירה וניצחון שיתן בידי נתניהו את הכלים להוביל את הממשלה הבאה ולהמשיך לעשות טוב למדינת ישראל. שמענו את זעקת העם אז לא מאוד הופתענו".

 


 


 

שר החוץ ישראל כץ הוסיף בריאיון לאולפן ynet כי "זה הישג ענק לליכוד והבעת אמון לנתניהו. היה לנו מועמד מצוין ועבדנו איתו בשטח, רה"מ ואני הובלנו קמפיין כפול, יחד עם עוד שרים וח"כים ופעילים. מצד אחד הבלטנו את היתרון שלו על גנץ בתחום המדיני ותחומים אחרים, ומצד שני הוא בא לפגוש אנשים בשטח, יש לזה אפקט בעידן המודרני, אני חושב שהציבור הכריע כאן היום".

 

לדבריו, יש "הכרעה ברורה. גם הליכוד ניצח את כחול לבן, וגם הגוש ניצח. המסר הזה עבר למערכת הפוליטית: תנו לנתניהו להרכיב ממשלה. אין לו מניעתה משפטית, וההגינות הפוליטית מחייבת".

 

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין אמר כי "על פי תוצאות המדגמים מדובר בניצחון ענק לליכוד ולראש הממשלה נתניהו. העם אמר את דברו והכריע הליכוד. נקים ממשלה חזקה וטובה שתפעל למען אזרחי ישראל ותחזיר את המדינה למסלולה".

 

יו"ר ש"ס אריה דרעי צייץ בטוויטר: "תודה רבה מכל הלב לכל מאות אלפי מצביעי ומצביעות ש"ס שהביעו היום פעם נוספת אמון בתנועת ש"ס. אני מתחייב שנציגי ש"ס ימשיכו לעבוד בשביל עם ישראל באמונה שלמה. אני אוהב את כולכם".

 

יו"ר ימינה, שר הביטחון נפתלי בנט, בירך על ההישג של גוש הימין: "הימין ניצח, אנחנו נדאג שגם דרך הימין תנצח. כפי שהבטחנו לפני הבחירות, נמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לצורך הקמת ממשלת ימין לאומית. אנו מחויבים לבלוק הימין בראשות נתניהו כדי להקים ממשלה שבה נמשיך לשמור על ביטחון אזרחי ישראל, נמשיך להעניק גיבוי לחיילי צה"ל ונשמור על ארץ ישראל ועל ערכי הימין".

הציוץ של בנימין נתניהו לאחר תוצאות המדגמים ()
הציוץ של נתניהו לאחר תוצאות המדגמים
 

 

 

מאז הפך נתניהו מחשוד בפלילים לנאשם - בשוחד, מרמה והפרת אמונים. משפטו אמור להיפתח בעוד שבועיים, ב-17 במרץ. למרות כתב האישום, הוא הביס בפריימריז את גדעון סער ונשאר מועמד הליכוד לראשות הממשלה.

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
שמחת תומכי הליכוד בגני התערוכה(צילום: טל שחר)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

שמחת תומכי הליכוד לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
(צילום: טל שחר)

אמיר אוחנה לאחר פרסום המדגמים (צילום: טל שחר)
אמיר אוחנה לאחר פרסום המדגמים(צילום: טל שחר)

 

  ()

כחלון שחבר אליו הודיע כי יפרוש לאחר הבחירות מהחיים הפוליטיים, אבל נתניהו רשם הישג בצירופו של ח"כ גדי יברקן, שעבר מכחול לבן. ערב הבחירות נחשף בהקלטה כי נתניהו היה מעורב ב"הפלת" יועצו של בני גנץ ישראל בכר, למרות הכחשותיו.

 

לפני סגירת הקלפיות הערב, סימנו בליכוד ערים אסטרגיות להעלאת אחוז ההצבעה ועיקר המאמצים הופנו אליהן. נתניהו, שלא ויתר גם הפעם על "קמפיין געוואלד", ביקר בירושלים, חדרה, נתניה, רמלה, פתח תקווה ובת ים. בפתח תקווה דפק נתניהו על דלתות של מצביעי ליכוד, והעביר שידורים חיים על מנת לשכנע ליכודניקים לצאת.

 

בבת ים, שידועה כעיר ליכוד ורשמה נתוני הצבעה נמוכים יחסית (52%) בספטמבר האחרון, סייר נתניהו במוקדים שונים וניסה להמריץ את המצביעים על מנת להגדיל אחוזי תמיכה. לאורך כל היום נתניהו הפיץ סרטונים ברשת וגם פרסם מספר טלפון של הסעת מצביעים לקלפיות.

 

לקראת ערב הודיעו בליכוד כי אחוזי ההצבעה ביהודה ושומרון נמוכים, ולכן הבהיר נתניהו כי יבקר לצורך המרצת מצביעים גם במעלה אדומים. במקביל נתניהו צייץ: "דיווח חירום: אחוזי הצבעה נמוכים ביו"ש, אילת, טבריה, נתיבות, מגדל העמק, קריית גת, קריית אתא. ליכודניקים צאו להצביע, זה בידיים שלכם!".


פורסם לראשונה 02/03/2020 22:28

 

כתבים ומגישים: מורן אזולאי, אטילה שומפלבי, אלכסנדרה לוקש, יובל קרני, יואב זיתון, אליאור לוי, אמיר אלון, איתי בלומנטל, רועי רובינשטיין, אדיר ינקו, קובי נחשוני, אחיה ראב"ד, חסן שעלאן, יעל פרידסון, אסף זגריזק, סיון חילאי, אלישע בן קימון, נינה פוקס, רענן בן צור, אסף קמר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים