שתף קטע נבחר

בגלל חריגות בנייה: הסניף החדש של איקאה ליד בית שמש לא ייפתח היום

כפי שנחשף בכלכליסט, יזמי הפרויקט קיבלו היתר בנייה לחנות של 17 אלף מ”ר, אבל בביקורת של היחידה לאכיפת דיני תכנון ובנייה במשרד האוצר נמצאה חריגה של 8,500 מ"ר

הסניף החמישי של רשת הרהיטים השבדית לא ייפתח היום (ה') כמתוכנן. זאת לאחר שנתגלו חריגות בנייה שבוצעו בהקמת החנות באזור התעשייה אשתאול סמוך לבית שמש, כך נודע לכלכליסט. את החנות הקימה חברת פארק מסחר ותעשייה אשתאול, חברה־בת פרטית של מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס, שהתקשרה עם איקאה ישראל.

 

מה יש לשר הכלכלה נגד איקאה

משרד הכלכלה נגד איקאה: לחקור את פערי המחירים בארץ מול העולם

איקאה: למרות הסייל - ישראל לרוב יקרה יותר

סייל הקיץ באיקאה: הנחות ענק על פריטים שלרוב לא נמכרים

 

כפי שנחשף בכלכליסט, יזמי הפרויקט קיבלו היתר בנייה להקמת חנות בשטח 17 אלף מ”ר, אלא שבביקורת שביצעה לפני כשבועיים היחידה לאכיפת דיני תכנון ובנייה במשרד האוצר במתחם, נמצא כי 8,500 מ”ר נבנו בחריגה. מנגד, טענה החברה כי הבנייה על פי זכויות הבנייה במקום.

 

סניף איקאה החדש באשתאול (צילום: עמית שאבי)
סניף איקאה החדש באשתאול(צילום: עמית שאבי)

היזמים הגישו תוכנית לאישור תוספת השטחים, וזו אף אושרה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה מטה יהודה. אך בוועדה המחוזית ירושלים התנגדו לתוספת והגישו ערר לוועדת הערר המחוזית, שבו נטען כי הוועדה המקומית אישרה את התוכנית בניגוד לדין.

 

תוספת השטח טעונה את אישורה של הוועדה המחוזית, שמתנגדת לתוספת בין היתר בשל המדיניות התכנונית שמטרתה להפנות את עיקר הפיתוח וחיזוק העירוניות בירושלים ובבית שמש, ולצמצם את גלישת המסחר לשולי הערים. בהחלטת ביניים של ועדת הערר המחוזית, בראשות בנימין זלמנוביץ’, בוטל אישור התוכנית על ידי הוועדה המקומית עד להכרעה לגבי גורל השטחים הנוספים.

 

לאחרונה הגישה מתכננת מחוז ירושלים, שירה תלמי באבאי, לוועדת הערר השלמת טיעונים, בהם צוין כי לאחר הגשת הערר התברר כי השטחים המבוקשים על ידי החברה כבר הוקמו בפועל, בניגוד להיתר. "לאחר הגשת הערר התברר לעוררת כי בתחום התוכנית בוצעו על ידי החברה עברות בנייה

 

בהיקף נרחב ביותר ולאורך זמן תוך הצבת עובדות בשטח", נכתב. "כל שטחי הבנייה המוצעים בתוכנית 8,500 מ"ר בנויים כבר בשטח והתוכנית נועדה להכשיר את בניית השטחים שלא כדין. מדובר בעבירות בנייה בדרגת חומרה גבוהה בעור אשר מצדיקות מתן שיקול נכבד בותר ועל כך שההחלטה הסבירה היחידה היא דחייה של התוכנת המוצעת”.

 

מאיקאה נמסר: "כידוע הנכס בבעלות חברת מגה אור. כשנקבל מהם הודעה כי התקבלו כל האישורים הרלבנטיים, נפתח את חנות איקאה החמישית למען ציבור הצרכנים באזור".

 


פורסם לראשונה 04/03/2020 20:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
סניף איקאה החדש באשתאול
צילום: עמית שאבי
מומלצים