שתף קטע נבחר

ניצן הורוביץ על החוק שימנע מנתניהו הרכבת ממשלה: "רק מהכנסת הבאה"

יו"ר מרצ טען באולפן ynet שמכיוון שהחוק שמקודם ע"י ליברמן וכחול לבן לא יחול על הכנסת שנבחרה, לא מדובר בחוק פרסונלי נגד נתניהו. על טענת הליכוד שכחול לבן רימו את בוחריהם ויקימו ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת: "אמרתי לפני הבחירות שגנץ עשה טעות שפסל אותם"

 

 

 

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ התייחס באולפן ynet הבוקר (יום א') לקידום החוק שימנע מנאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה על ידי כחול לבן וליברמן, וטען כי גם אם יעבור בכנסת שנבחרה, החוק יחול רק על הכנסת אחריה.

 

הורוביץ הדגיש כי מכיוון שהחוק, שקידומו נחשף ב-ynet, יחול מהכנסת הבאה לא מדובר בחקיקה פרסונלית נגד נתניהו: "זה חוק שהכנסת הבאה שנבחרה בבחירות חופשיות תקבל, והוא יחול בכנסת שאחריה, הכנסת ה-24, שאני מקווה שתיבחר רק בעוד כמה שנים. מי שיהיה אז עם כתבי אישום לא יוכל להרכיב ממשלה. צריך לתקן את זה וצריך לעשות עוד חוק של הגבלת קדנציות".

 

ניצן הורוביץ (צילום: אביגיל עוזי)
ניצן הורוביץ(צילום: אביגיל עוזי)

הוא הסביר כיצד הוא רואה את סדר היום הפוליטי של רשימת העבודה-גשר-מרצ בזמן הקרוב: "המטרה היא שבשלב ראשון בני גנץ יזכה לרוב של ממליצים כדי לקבל את המנדט. שלב שני יהיה שבוע לאחר מכן בכנסת שכחול לבן יקבלו את הוועדה המסדרת וכנראה יחליפו יו"ר כנסת, והשלב השלישי יהיה הרכבת ממשלה".

 

- איזה תיק קיבלת? תתעקש על חינוך ובריאות?

"לא הגענו לחלוקת תיקים כי גנץ עוד לא קיבל את המנדט. כן יש מגעים על המסגרת הזו על ממשלה שהיא מורכבת מכחול לבן, העבודה-גשר- מרצ, ישראל ביתנו, הרשימה המשותפת".

 

- הרשימה המשותפת בממשלה?

"אני לא חושב, המשותפת לא רוצים להיות בתוך הממשלה אבל תמיכה בהחלט כן".

 

הוא התייחס לטענת השר זאב אלקין באולפן ynet כי כחול לבן ביצעה "תרמית בחירות": "אני לא נציג כחול לבן, אני אמרתי לפני הקמפיין שאני חושב שהמשותפת היא לגיטימית. אני אמרתי לפני הבחירות שכחול לבן עושים טעות". 

 

 

- בני גנץ טעה?

"אמרתי את זה ואני אומר את זה שוב. טעה אז ומי שיפסול אותם היום יטעה שוב".

 

- אז איך אתה ממליץ עליו?

"יש לנו ברירה, גנץ או ביבי, אנחנו אמרנו שנמליץ על גנץ, הוא המועמד שלנו".

 

- הרע במיעוטו?

"ממש לא הרע במיעוטו, אני חושב שהוא יהיה ראש ממשלה טוב, אני מעריך אותו ומכבד אותו. הוא עשה טעות כשהוא פסל את המשותפת, אני מקווה שהסיקו את המסקנות".

 

- האם אתם תהיו מוכנים כדי להרחיב את הממשלה לשבת עם מפלגות חרדיות, עם ימינה?

"כן, אמרנו את זה גם לפני הבחירות, אמרנו שאנחנו לא פוסלים ערבים וחרדים, ימינה זה נראה לי רחוק מדי, על מה נסכים איתם? איזה קווי יסוד נעשה?".

 

- מי מנהל את המגעים עם המשותפת?

"לא מנהלים מגעים, אנחנו מדברים איתם. לנו אין סמכות כי אנחנו לא מרכיבים את הממשלה, אנחנו חושבים שתמיכה של המפלגות הערביות הוא לא רק הכרחי, הוא רצוי. לא יהיה שום נזק ולהיפך, החברה הישראלית תצא נשכרת גם אם הם יהיו שותפים בתוך הממשלה, היות והם לא רוצים הם יתמכו מבחוץ".

 

- הכול כדי להעיף את ביבי מבלפור?

"כדי להקים ממשלה שלנו. זה מה שכוח פוליטי רוצה, להגיע לשלטון. ביבי רוצה להישאר ואנחנו רוצים להחליף אותו וזה הכי לגיטימי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
ניצן הורוביץ
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים