שתף קטע נבחר

צילום: EPA

בחלק מהמגזר החרדי לא מצייתים להנחיות, נתניהו דרש לסגור מוסדות לימוד

ראש הממשלה נפגש עם הרבנים הראשיים ועם נציגיו של האדמו"ר מגור והרב חיים קניבסקי שקרא לתלמידים החרדים להגיע לבתי הספר בניגוד להנחיות

בעקבות הפרות של ההנחיות למניעת התפשטות הקורונה בציבור החרדי, ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (יום א') עם הרבנים הראשיים לישראל, הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו, ועם נציגיהם של המנהיגים החרדים הבכירים, הרב חיים קניבסקי והאדמו"ר מגור. נתניהו דרש מהם ליישר קו עם הנחיות משרדי החינוך והבריאות ולהורות על סגירה מיידית של מוסדות הלימוד במגזר החרדי. בדיון הוסכם כי יש לשמור על הנחיות משרד הבריאות, תוך מציאת פתרונות ללימוד תורה.

 

משבר הקורונה - עדכונים אחרונים:

פרסום ראשון: נתניהו עבר בדיקת קורונה

רכבת ישראל החלה לחטא קרונות ותחנות

בנט: "לא יודעים כמה חולים יש, ייתכן שאלפים"  

 

ראש הממשלה הבין כבר בשבוע שעבר כי רבים בציבור החרדי לא יצייתו להנחיות מבלי לקבל את הסכמת הרבנים לכך, ובמיוחד כאשר הדבר נוגע גם לעניינים דתיים כמו תפילה בציבור בבתי הכנסת ולימוד תורה. לאחר שמנהיגי הזרם הליטאי הורו לתלמידי התורה ולישיבות להפר את השביתה הכללית שהוכרזה במערכת החינוך, ולאור הביקורת הציבורית על הממשלה שנמנעת מאכיפה, זימן אליו נתניהו את הרבנים.

 

 

מלבד הרבנים הראשיים ונציגי מנהיגי הציבור החרדי, נוכחים בפגישה גם נציגים ממועצות גדולי התורה של יהדות התורה, נציג מועצת חכמי התורה של ש"ס ויו"ר ועד הישיבות. חלקם ינסו לשכנע את נתניהו להחריג את מוסדות התורה מהנחיות משרד החינוך – הן בגלל החשיבות הגדולה שהם רואים בהמשך הלימוד והן משום שבציבור החרדי אין אפשרות לקיים למידה מרחוק.

 

מי שמוביל את הקו הלעומתי להנחיות הוא הרב חיים קניבסקי בן ה-92, המנהיג הבכיר של הזרם הליטאי. עשרות אלפי ילדים, נערים ומבוגרים ברחבי הארץ, תלמידי המוסדות היסודיים (תלמודי תורה), התיכוניים (ישיבות קטנות) והעל-תיכוניים (ישיבות גדולות) נשמעו לו והגיעו הבוקר ללימודים בניגוד להנחיות. לעומתם, בתי הספר לבנות הושבתו.

 

ישיבת מיר בירושלים (צילום: גיל יוחנן )
הפרה של הנחיות ההתקהלות בירושלים(צילום: גיל יוחנן )

 

רוב החצרות והקהילות בזרם החסידי, שאליו משתייך שר הבריאות יעקב ליצמן, נצמדו להחלטות משרדי הממשלה כבר עם ההודעה הראשונה על ההשבתה ביום שישי – אבל לא כולם. בחסידות בעלז, למשל, מהגדולות בישראל (מיוצגת ביהדות התורה על ידי ח"כ ישראל אייכלר), התקיימו לימודים, וגם בחלק ממוסדות גור – החצר של ליצמן עצמו. רשת מעיין החינוך התורני של ש"ס השביתה את הלימודים בבתי הספר, אך תלמידי הישיבות של הזרם החרדי הספרדי למדו כרגיל.


אינפו הנחיות קורונה חדשות ()

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים