שתף קטע נבחר

בניסיון ללחוץ על גנץ: מסמך הנאמנות החדש של בלוק הימין

רגע לפני השבעת הכנסת, הועבר עוד "מסמך נאמנות" של בלוק הימין, שנועד ללחוץ על גנץ להצטרף לממשלת אחדות. המסמך מציע שני מתווים לממשלה: ממשלת אחדות ארוכת טווח, או ממשלת חירום לאומית

 

 

אחרי מספר מסמכי נאמנות שגובשו ונחתמו על ידי חברי בלוק הימין של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הבוקר (שני) הועבר עוד מסמך של הבלוק, רגע לפני השבעת הכנסת, במטרה לסנדל את השותפים מצד אחד ומצד שני להפעיל לחץ על יו״ר כחול לבן בני גנץ להצטרף לממשלת אחדות.

 

״מדינת ישראל, לצד שאר העולם, ניצבת בפני משבר לאומי מהחמורים בתולדותיה, שהשפעותיו על המשק ועל הציבור עלולות להיות מרחיקות לכת״, נכתב במסמך. ״הנגיף מתפשט בקצב הולך וגובר ומאיים לפגוע קשות בבריאות, בכלכלה, בתשתיות, בסדר הציבורי ובביטחון הלאומי".

ריבלין נתניהו וגנץ (צילום: קובי גדעון לע
הבלוק לוחץ על גנץ. פגישת נתניהו, גנץ וריבלין אתמול(צילום: קובי גדעון לע"מ)
 

 

מסמך מכתב בלוק הימין ממשלת חירום ממשלה נאמנות ()

מסמך מכתב בלוק הימין ממשלת חירום ממשלה נאמנות ()
מסמך הבלוק

"ניהול המשבר מחייב אחריות, יציבות ושיקול דעת רחב, תוך הצבת אינטרס על - שלום הציבור ובריאותו", נכתב. ״לפיכך, אנו קוראים למנהיגי כחול לבן, העבודה ומרצ, להצטרף עוד היום לממשלה בראשות נתניהו, שתנהל את המשבר ותוביל את הציבור לפי אחד המתווים הבאים:

 

1. ממשלת אחדות ארוכת טווח - תורכב באופן שוויוני עפ"י מס' הח"כים בין כחול לבן לבלוק הימין, רה"מ נתניהו יעמוד בראשות הממשלה למשך שנתיים ולאחר מכן יחליפו בני גנץ למשך שנתיים נוספות.

2. ממשלת חירום לאומית - תורכב באופן שוויוני עפ"י מס' הח"כים בין כחול לבן לבלוק הימין למשך חצי שנה בחקיקה, ולאחר מכן תחזור המערכת הפוליטית אל המצב הנוכחי.

 

"אנו קוראים לכם לגלות אחריות לאומית וערבות הדדית, להניח את המחלוקות בצד ולפעול למען כלל הציבור. זוהי אינה עת חרמות, כי אם זמן לשילוב זרועות".

 

 

 

בשבוע שעבר כבר החל יו"ר ש"ס אריה דרעי להחתים חברי כנסת על "מסמך נאמנות" שבו הצהירו החותמים כי הם "מתנגדים בתוקף לממשלת מיעוט שנתמכת על ידי חברי כנסת התומכים בטרור והמתנגדים למדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", ברקע ניסיונות כחול לבן להקים ממשלה צרה בתמיכת הרשימה המשותפת..

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון לע"מ
הפגישה אצל ריבלין
צילום: קובי גדעון לע"מ
מומלצים