שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

10 חולים, 3,000 בבידוד: "שוקלים סגר על שכונה במודיעין"

על רקע דברי נתניהו, לפיהם ייתכן סגר על מוקדי התפרצות: כרבע מתושבי שכונת "אבני חן" נכנסו לבידוד לאחר שעשרה חלו בקורונה. כל התלמידים ב-3 בתי ספר בבידוד, לאחר שחגגו פורימון יחדיו. בהערכת מצב שקיים ראש העיר הוחלט שבינתיים לא יוטל סגר. בינתיים, תושבים התבקשו להסתגר לטובת חיטוי

 

 

האם זאת השכונה הראשונה שיוטל בה סגר? מניין החולים בשכונת אבני חן (קייזר) במודיעין עולה בקצב מהיר שמדאיג את התושבים ואת ראש העיר, חיים ביבס. בשעות אלו, לאחר שהוכנסו 3,000 אנשים מתוך כ-12 אלף תושבי השכונה לבידוד ונמצאו בה עשרה חולים, שוקלות הרשויות השונות להטיל סגר על השכונה. 

 

8 חולים, 1,500 בבידוד: "שוקלים סגר בקריית יערים"

נתניהו: המגזר הציבורי למתכונת חירום, הפרטי יצומצם

התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

 

נכון להערכת מצב שקיים הבוקר (יום ג') ראש העיר הוחלט שבינתיים לא יעשו כך, אך העניין עדיין על הפרק. זאת, בעקבות דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול, שאמנם שלל סגר כללי, אבל הבהיר כי קיימת אפשרות להטלת סגר על מוקדי התפרצות. אתמול אמר שר הבריאות יעקב ליצמן כי ייתכן שיוטל סגר על קריית יערים (טלז סטון) שליד ירושלים. היום נוספו למניין חולי הקורונה בקריית יערים שישה בני אדם נוספים. בסף הכול עד כה חלו בקורונה בקריית יערים 14 איש, בהם בעלה של היולדת שחלתה אף היא. כ-1500 נמצאים שם בבידוד.

 

 

ראש העיר ביבס הנחה להיערכות מיוחדת בשכונה. הוא הורה להגביר את נוכחות וסיורי השיטור העירוני והפקחים ולבצע חיטוי במוסדות הציבור ובשטחים הציבוריים. לצורך החיטוי, פקחים הפצירו בכריזה בתושבים להיכנס לבתים לפני פעולות החיטוי של אנשי הכיבוי ברחובות. 

 

לפי הנחיית ראש העיר ביבס, על כל התושבים להשתדל להישאר בביתם, לא להתקהל בפארקים ולהימנע מסידורים מיותרים, כדי להצליח להימנע מהתפשטות הנגיף בשכונות בהן המצב מורכב.

 

מוקדם יותר הבוקר הודיעה העירייה כי קיבלה עדכון ממשרד הבריאות שתלמיד מבית הספר "דרכי יהודה" שבשכונה נדבק בנגיף הקורונה. המועד האחרון בו שהה התלמיד בבית הספר הוא יום חמישי, 12.3.2020. משרד הבריאות הורה להודיע כי כל 650 תלמידי בית הספר ו-70 מורים ואנשי הצוות ייכנסו לבידוד של שבועיים עד ליום שישי, 27 במרץ.

שכונת קייזר במודיעין (צילום: אבי חי)
עשרה חולים, רבע מתושבי השכונה בבידוד(צילום: אבי חי)

שכונת קייזר במודיעין (צילום: אבי חי)
תוכנס להסגר? שכונת קייזר במודיעין שוממת(צילום: אבי חי)
 

חיים ביבס (צילום: קובי קואנקס)
הנחה להיערכות מיוחדת. ראש העיר מודיעין חיים ביבס(צילום: קובי קואנקס)

זהו בית הספר השלישי בשכונה שכל תלמידיו, מוריו ועובדיו נכנסים לבידוד, אחרי ששבוע שעבר ובתחילת השבוע הוכנסו לבידוד תלמידי, מורי ועובדי בתי הספר "עירוני ה'" ובית ספר "חוט השני". כולם חגגו במשותף את הפורימון. בנוסף הוכנסו לבידוד יושבי שני בתי כנסת בשכונה.

 

בעיריית מודיעין מכבים רעות ובמרכז השלטון המקומי אמרו כי ימשיכו "בקשר שוטף עם משרד הבריאות ויתר הגורמים הרלוונטיים על מנת להביא לידיעת התושבים את ההנחיות המשתנות, ובינתיים נערכים בעיר לספק לתושבים הנמצאים בבידוד את השירותים הנחוצים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי רובינשטיין
שכונת אבני חן (קייזר) במודיעין
צילום: רועי רובינשטיין
מומלצים