שתף קטע נבחר

ראשי כחול לבן – אתם משת"פים של הנאשם

בלתי נתפס שאתם מנהלים מו"מ קואליציוני עם מי שגונב את הדמוקרטיה, מנטרל את הכנסת, דוחה את משפטו, ובסוף המשטרה שלו עוצרת שיירה שיצאה להפגין נגד כל זה. אתם חסרי דרך. נטולי עקרונות. אכזבה אחת גדולה

 

יובל דיסקין ()
יובל דיסקין

אני כותב לכם, ראשי כחול לבן, כי נראה לי ולרבים אחרים שאיבדתם כל דרך וכל כיוון. חמור מכך: הפכתם למשתפי פעולה עם הנאשם מבלפור בהרס המדינה ובגניבת הדמוקרטיה.

 

 

לא שכשקמתם חשבתי שיש לכם דרך אמיתית. הרי מלכתחילה נמנעתם מלומר דברים ברורים במטרה להישאר תנועה דמוית מרכז–ימין ונטולת אידיאולוגיה. עסקתם רוב זמנכם בלהגיב ולהיגרר אחרי הנאשם, להתחפש לימין מזויף, להיגרר לתוכניות הסיפוח (כי הנאשם אמר), להצטרף לתוכנית טראמפ (כי הנאשם אמר), לפזר סיסמאות ריקות של "חייבים להתקדם". רק שכחתם לציין לאן בדיוק חייבים להתקדם?

 

פחדתם לומר דברים ברורים בנוגע לחוק הלאום. פחדתם להתייחס לאזרחי ישראל הערבים שמא הנאשם וקהל מעריציו יאשימו אתכם בבגידה. לבשתם תחפושת של אנשי ימין נבוב דוגמת הליכוד, בנט, הרב רפי ואפילו רחמנא ליצלן כגזעני כהנא. שחררתם הבטחה חלולה שלא להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת. גיליתם כמה גדולה הטעות להסתתר מאחורי מסך עשן נטול אידיאולוגיה.

 

אבל למרות הכול רבים מאיתנו הצביעו לכם. לא כי ראינו בכם הבטחה של ממש, אלא משום שרצינו בכל מאודנו לראות תחליף, גם אם חיוור למדי, שיציל אותנו מהשחיתות וישלח את הנאשם להגן על עצמו בבית המשפט, ואולי בהמשך תתוו דרך כלשהי.

 

מדי יום מתחוור שאתם משתפי פעולה שלו. פשוט ככה. חסרי דרך. נטולי עקרונות. אכזבה אחת גדולה.

בזמן שרבים דורשים מהיועמ"ש ומבית המשפט העליון לומר את דברם בנוגע לאי כשירותו של נאשם בפלילים לעמוד בראש ממשלה, גילינו שבני גנץ והקוקפיט הוליכו אותנו שולל ומנהלים עם הנאשם משא ומתן להקמת ממשלת אחדות, תחת אצטלת משבר הקורונה.

 

בלתי נתפס שאתם עושים את זה בזמן שהוא מטייח במופעים מגוחכים מדי ערב או שניים את מחדלי מערכת הבריאות הכושלת, גונב לנו את הדמוקרטיה תחת "מצב החירום", סוגר לנו את מערכת המשפט, מנטרל את הכנסת, דוחה את משפטו, ובסוף המשטרה הכפופה לו עוצרת שיירה שיצאה להפגין נגד כל זה.

בני גנץ משה יעלון  (צילום: AFP)
הרביעייה המאכזבת. הקוקפיט של כחול לבן(צילום: AFP)

שוב הוכחתם חוסר תחכום הגובל בכסילות ונפלתם בפח שהוא טמן לכם. זו בגידה ברבים מהבוחרים שלכם, גם אם הם שמו את הפתק "כחול לבן" לא מאמונה שיש לכם בשורה אמיתית, אלא רק בבחינת האופציה הפחות גרועה, מתוך תקווה שנכזבה שתפגינו יושרה, שתעמדו על שלכם, ושאולי באמת תצילו את המדינה ואת הדמוקרטיה המתפוגגת שלה.

 

אתם מתגלים לא כאלטרנטיבה הפחות גרועה, אלא כאלטרנטיבה ממש גרועה. רבים לא יצביעו לכם שוב אם תמשיכו בפארסה הזו, במסע להכשרת הנאשם, בהושבתו לשנה או לשנתיים נוספות בלשכת ראש הממשלה, חופשי ממשפט ורשאי להמשיך בקמפיין השנאה, הפילוג והשיסוי.

אתם חייבים לפרוש מיידית מהמו"מ על ממשלת אחדות ולצאת בקריאה למי מבלוק הימין שעיניו עדיין בראשו להצטרף אליכם במסע הארוך להוצאת המדינה מהמשבר הבריאותי, לא פחות חשוב מכך מהמשבר החברתי, ויותר מכל להגנת הדמוקרטיה. כאשר הראשון יאזור אומץ, יגלה אחריות לאומית וינטוש את הכת הפוליטית שיצר הנאשם מסביבו, ילכו ככל הנראה נוספים אחריו.

 

זה תרחיש האימים שממנו הוא חושש. אני רוצה להאמין שעדיין נותרו אנשים בעלי יושרה בבלוק הימין, שיחליטו שהגיעה עכשיו העת לעזוב את הנאשם, מתוך הבנה עמוקה שהוא גורר את המדינה, אותנו ואת הדמוקרטיה שלנו לתהומות אין חקר.

 

אם זה לא יקרה – זה לא טוב, אבל בעיניי עדיף אפילו סיבוב בחירות רביעי. אני מקווה שאז אולי תבינו שאתם צריכים לקלף מעליכם את התחפושת המגוחכת שלבשתם. אז תתחילו להשמיע דברים ברורים, להתוות אידיאולוגיה אמיתית וערכים, ולהיפטר מהיועצים שמדברים מגרונכם. תתעוררו, עוד רגע יהיה מאוחר מדי.

 

  • יובל דיסקין הוא ראש שב"כ לשעבר

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים