שתף קטע נבחר

מאחורי הקלעים: השיחה הלילית הדרמטית על דחיית האולימפיאדה

לפנות בוקר נערכה שיחת ועידה בהולה בין הוועד הפועל של הוועד האולימפי הבינלאומי לוועדה המארגנת של טוקיו 2020, שבה התקבלה החלטה עקרונית לדחות את המשחקים. בשבועות הקרובים ייקבע המועד החדש. גורם בוועד הבינלאומי ל-ynet: "המשחקים לא יתקיימו ביולי"

 

הוועד האולימפי הבינלאומי קיבל החלטה עקרונית על דחיית המשחקים האולימפיים. זאת אחרי שלפנות בוקר (בין שני לשלישי) התקיימה שיחת ועידה בהולה בין הוועד הפועל של ה-IOC לוועדה המארגנת של טוקיו 2020. כשהסיבה היא כמובן המשך התפרצות נגיף הקורונה ולחץ מצד ספורטאים בכירים, איגודים שונים ו-ועדים אולימפיים לדחות את המשחקים שאמורים להיפתח ב-24 ביולי.

 

 

שלשום יצאה הודעה של יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, על כך שנשקלת דחייה ואמש חשף בכיר בוועד, הקנדי דיק פאונד, כי "הוחלט לדחות את האולימפיאדה" . חוסר הוודאות הביא מספר מדינות, ביניהן מעצמות כמו אוסטרליה וקנדה, לא להמתין להחלטה הרשמית. הן הודיעו אתמול כי הן לא מוכנות לסכן את בריאות הספורטאים שלהן, והחליטו לפרוש מהמשחקים בקיץ הקרוב. הבוקר גם ארה"ב וניו זילנד הצטרפו לדרישה זאת.

 

טוקיו 2020 (צילום: AP)
האולימפיאדה בדרך לדחייה(צילום: AP)

 

בשעות הלילה המאוחרות כבר התקבלה הודעה לוועדים האולימפיים הלאומיים בכל המדינות המשתתפות באולימפיאדה מטעם ה-IOC על כך שנעשתה שיחת וידאו בין הגוף המנהל לוועדה המארגנת. כמו כן, נאמר להם שלמרות שאין התפרצות נוספת בטוקיו, הוחלט עקרונית על דחיית המשחקים. התאריך המדויק בה תתקיים האולימפיאדה תימסר תוך קצת פחות מארבעה שבועות.

 

לוועדים הלאומיים הוסבר כי בגלל שתחרויות הקריטריון שובשו ושגרת האימונים נהרסה, הספורטאים לא יצליחו להיות מוכנים לתחרויות ביולי. באך היה חלק מישיבת הווידאו המיוחדת שבה ניתנו הסברים מפורטים על הסיטואציה ואז הועלה נושאי הדחייה.

 

"המשחקים האולימפיים לא יתקיימו ביולי", סיפר ל-ynet גורם בכיר בוועד האולימפי הבינלאומי. מתברר כי מאחורי הקלעים מה שטרף את הקלפים היה הגעת הקורונה ליבשת אפריקה, בה ההערכה כי ההתמודדות שם תהיה קשה וארוכה יותר מאשר באסיה או אירופה. בסיום המכתב הובהר כי לאור ריבוי הקולות נגד "צריך לדבר בקול אחד ולהראות לעולם את האור בקצה המנהרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים