שתף קטע נבחר

האם גנץ היה משתף פעולה עם נטורי קרתא?

ההתנגדות לשילוב הרשימה המשותפת לא קשורה לגזע או דת, אלא לכך שחבריה חותרים תחת המדינה היהודית, ובאופן כללי מתירים דם יהודים

 

אחמד טיבי, איימן עודה ובני גנץ (צילום: ירון ברנר )
אחמד טיבי, איימן עודה ובני גנץ(צילום: ירון ברנר )

לראשונה מאז ממשלת רבין ב-1992 החל השבוע חלק ניכר מנציגי עם ישראל בשיתוף פעולה עקרוני עם מפלגה שחותרת במוצהר תחת עקרונות המדינה היהודית. הדבר מותר במדינה כדמוקרטית, אם כי לא בהכרח רצוי בהתחשב בערכי הדמוקרטיה המתגוננת. כך או אחרת, במגילת העצמאות מגיעה המילה "דמוקרטית" אחרי המילה "יהודית", ושיתוף פעולה עם קבוצה ששוללת את האלמנט היהודי סותרת את עקרונות המדינה.

 

 

בניגוד לדימוי, אני ורבים מחבריי בגוש הימין לא חושבים שערבים הם בני אדם סוג ב'. אנחנו אפילו מצטערים ומתקוממים על הזנחת התשתיות ביישובים הערביים ועל מצב מערכת החינוך שלהם. ובכלל, היהדות אינה גזענית. כל הרוצה להיכנס תחת כנפי השכינה יכול (בתנאי ההלכה), ולא משנה מאיזה עם הוא מגיע, מה הלאום שלו ומה צבע עורו.

 

על שיתוף פעולה מקומי אנו מברכים. כך חונכתי בבית. אני זוכר את אבי מברך ומשבח את שיתוף הפעולה בין הח"כ דאז פרופ' אריה אלדד מהאיחוד הלאומי מחוקק עם ח"כ ד"ר אחמד טיבי חוק לסימון אזהרה על פיצוחים ונקניקיות בנוגע לסכנה לילדים. סבי ז"ל דאג למלגות לסטודנטים ערבים כבר לפני 50 שנה. גם אני, בעסקיי, עובד בשמחה עם ערבים. אין קשר ללאום או לדת. מישהו יעלה על הדעת שיתוף פעולה פוליטי עם יהודים מנטורי קרתא? הרי כל אדם ציוני ייחרד מהרעיון, ובצדק.

 

אבל הנה, כחול לבן משתפת פעולה עם קבוצה שמתירה דם יהודים. איתם זה לגיטימי. כי ערך הסילוק של ביבי קדוש יותר מהמדינה או מדם בני משפחת הרן.

 

מצקצקי הגעוואלד מהמו"מ עם מפלגת עוצמה יהודית – שדווקא מגנה פגיעה בערבים חפים מפשע – מסכימים לחיבור של כחול לבן עם אחמד טיבי (זוכרים את נאום השהידים?) ועם איימן עודה, שגם היום לא מגנה פגיעה בחיילים. עם איתמר בן גביר אסור, אבל עם היבא יזבק מותר.

 

איש בימין לא מחה כשאיוב קרא הדרוזי היה חבר בממשלה, וגם לא כאשר ראלב מג'אדלה היה שר בממשלת מטעם העבודה. שניהם לא התנגדו למדינה יהודית, בטח לא בקול. אבל הרשימה המשותפת מהווה סכנה למדינה היהודית, ולכן איננו יכולים לקבל בשוויון נפש את שיתוף הפעולה איתם מצד כחול לבן, אביגדור ליברמן והעבודה-מרצ.

 

השנאה, הקנאות והצדקנות חותרים תחת יסודות המדינה. לא מדובר כאן בגזענות או בשנאת מיעוטים, אלא בשמירה על מדינת ישראל כמדינה יהודית.

 

  • אבינועם קוטשר הוא פעיל פוליטי במגזר הציוני-דתי

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים