שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

תלמיד חב"ד בניו-יורק: "רובנו חולים פה - ורוצים לשלוח אותנו לארץ"

ל', חסיד חב"ד ואחד מתלמידי הישיבה שבברוקלין, טוען כי על אף שהוא ומרבית חבריו גילו תסמיני קורונה - המשיכו להתקיים הלימודים בישיבה, וכעת היא עומדת על סף סגירה ותלמידיה יידרשו לחזור ארצה. "פיתחנו תסמינים. אנחנו לא רוצים 'טיסת קורונה' נוספת"

 

 

הישיבה מלאה בתלמידים עם תסמיני קורונה – אך הלימודים נמשכים כרגיל: בסרטון שפורסם לפני מספר ימים על ידי בחורי ישיבת 770 בברוקלין, ניו-יורק - מנסים התלמידים להרגיע את ההורים שבארץ: "החיים נמשכים כרגיל". אלא שבינתיים נחתה כאן "טיסת הקורונה" שעליה כ-65 מתלמידי הישיבה, שחלו בווירוס. כעת מספר לאולפן ynet ל', בחור ישיבה ישראלי שבחר להישאר בישיבה שבקראון הייטס, כי הוא וחבריו סובלים מתסמיני קורונה, אך סגורים בישיבה ללא טיפול.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

"בשכונת קראון הייטס חסרות הרבה ערכות בדיקה, ולכן ביקשו מכל הצעירים שלא להגיע להיבדק", הוא מעיד. "אבל תסמינים יש לרוב חבריי ואני בתוכם: כאבי ראש, חום מאוד גבוה, ולאחרונה גם תסמין חדש - איבוד חוש טעם וריח שכולנו חווינו".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

לאחרונה דווח על עלייה משמעותית בכמות הנשאים בברוקלין, כששתי שכונות שאותרו כמוקד ההתפרצות הן בורו-פארק ווילאמסבורג החרדיות. "יש לנו רופא אחד בכל השכונה שאמר בעצמו שלפי הבדיקה שערך, מרבית השכונה - כ-70% ממנה - כבר חולים בקורונה. לא כולם התגלו, חלקם לא רוצים להגיע להיבדק. אבל הישיבה שלנו יודעת במפורש שרוב הבחורים אצלנו חולים".

 

"תהיה טיסת הקורונה 2"

ל' מספר כי הנחיות משרד הבריאות נשמרות בקפדנות בפנימייה, וכי הבחורים נמצאים בבידוד בחדריהם, אך מוסר נתון מטריד: "כרגע רוצים לשלוח את כל מי שנמצא כאן בחזרה לארץ. הם בעצם טוענים שהם לא יכולים לשמור על מצב בריאותנו כאן. לכן הם רוצים להוציא אותנו מהפנימייה - ולשלוח אותנו לישראל. מה שיקרה בעצם זה שתהיה 'טיסת קורונה' מספר 2.

 

"אני לא חושב שיש בחורים שרוצים לטוס בחזרה, בין היתר מכיוון שמשרד הבריאות בארץ, דרך הנציגים החב"דים שלנו, ביקש כמה פעמים שלא נגיע. מי שטס - טס כבר. מי שכאן – עדיף שיישאר איתנו, ואז לא ייגרם נזק. אני אשמח לפנות להנהלת הישיבה שכן תשאיר לנו את הבניין, והעיקר שנזכה לגאולה השלמה".

 

אתה מפחד על עצמך?

"על עצמי אני לא מפחד ,אבל אני מאוד חושש. ידוע שכל ישראל ערבים זה לזה, ואני לא רוצה להדביק אף אדם. גם כשאני הולך ברחוב אני משתדל לא להיצמד לאנשים, לא לגעת בשום משטח מכיוון שאני יודע שאני חולה קורונה, ולכן אני לא נוגע בשום דבר. נזהר מאוד מכל דבר כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שימי קוטנר
ממשיכים ללמוד
צילום: שימי קוטנר
מומלצים