שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

המוסד הביא לישראל ערכות בדיקה נוספות לקורונה

מטוס ועליו ציוד רפואי וערכות בדיקה נוספות לנגיף נחת בנמל התעופה בן גוריון. בשבוע שעבר הביא המוסד 100 אלף ערכות בדיקה והבהיר כי יובאו עוד מיליונים

 

Coronavirus tests at Tel Aviv's Ichilov Hospital  ()
בדיקות קורונה בביה"ח איכילוב

 

המוסד רכש ציוד רפואי וערכות נוספות לבדיקות קורונה, שהובאו באמצעות מטוס שנחת הערב (יום ה') בנמל התעופה בן גוריון. בלשכת ראש הממשלה ציינו כי מדובר בין היתר ב-400 אלף רכיבים חיוניים לבדיקות.

 

ביום חמישי שעבר הביא המוסד לראשונה 100 אלף ערכות בדיקה, והוא צפוי להביא עוד מיליוני ערכות כאלו. המוסד, שאינו מעורב בדרך כלל רכש, נרתם לנושא בשל המחסור הקריטי בערכות ולקח על עצמו את המשימה הזו. אנשי הארגון חיפשו ערכות בכל מקום אפשרי, והביאו ערכות מלאות משתי מדינות שונות.

 

סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה מאוחר יותר כי מדינות במפרץ הפרסי שמקיימות שיתוף פעולה עם ישראל הן אלה שהעבירו לה את 100 אלף הערכות. ערוץ אל ג'זירה שהסתמך על הדיווח ברויטרס ציין כי המוסד הישראלי רכש את 100 אלף הבדיקות לגילוי הקורונה "מאחת ממדינות המפרץ". בדיווח של אל ג'זירה לא צוין באיזו מדינה מדובר, אך צוין כי זו מדינה שאינה מכירה בישראל אולם מתאמת עמה דברים הקשורים באתגרים ביטחוניים אזוריים ברמה נמוכה.

 

 

בדיווח צוין כי מטוס הביא את ערכות הבדיקה מאחת ממדינות המפרץ. לפי הערוץ, מבצע ההטסה החל בישראל בשעות הערב לפני כן והסתיים לקראת השעה 06:00 בבוקר, עם הגעת המטוס לנמל התעופה בן גוריון.

 

עם זאת, במשרד הבריאות הסתייגו במעט וציננו את ההתלהבות. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר באותו יום באולפן ynet כי "לצערי, מה שהגיע כרגע זה לא בדיוק מה שחסר לנו. זאת אומרת, יש כל מיני מרכיבים בתוך הבדיקה וזה לא מה שחסר לנו כרגע. הבעיה היא שחסרים לנו מטושים".

 

בתגובה לטענה שהמוסד לא הביא את מה שחסר, אמרו בכירים: "המוסד הביא את מה שביקשו ממנו. המוסד ידייק את הצורך מול משר הבריאות. הציר החשאי קיים וימשיכו דרכו להביא מה שצריך".

 

במשרד ראש הממשלה התנערו מהביקורת שהופנתה מכיוון משרד הבריאות. "אנו ממצים את כל יכולות המדינה כדי לסייע בהתמודדות עם הקורונה. בכלל זאת, גם המוסד וגופים נוספים. הציוד שהגיע ארצה נדרש וחיוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ערכות בדיקה לקורונה בביה"ח איכילוב
מומלצים