שתף קטע נבחר

הרחבה ריקה: "לא זוכר דבר כזה מאז שחרור הכותל"

בכניסה לכותל המערבי בודקים את המבקשים להיכנס, ומתירים כניסה רק למי שמתגורר ברדיוס של מאה מטרים מהמקום, וכך עומדת רחבת הכותל המערבי בשיממונה: "ממרומי גילי אני לא זוכר רחבה כזאת"

 

לא רק הרחובות ומרכזי הערים שוממים מאדם. רחבת הכותל המערבי, מרכז התפילות שלא משה ממנה רגל אדם, עומדת בשיממונה. אתמול (יום ה'), ראש חודש ניסן, היה אמור להיות יום גדוש פעילות בכותל, עם עשרות רבות של בר מצוות ותפילות ראש חודש ניסן. אבל המציאות כפתה אחרת.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

"יום חמישי זה יום עמוס בשגרה", סיפר ל-ynet דניאל יום-טוב. תראו את הרחבה. ממרומי גילי אני לא זוכר רחבה כזאת. אני חושב שמאז שחרור הכותל בשנת 1967 ועד היום לא היה מצב כזה. מאפשרים כניסה רק לתושבי הרובע שגרים ברדיוס של מאה מטר מכאן, ורק ל-60 איש ברחבה בלבד. אי אפשר יותר מזה".

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

52 משפחות היו אמורות להגיע בבוקר יום חמישי כדי לחגוג את בר המצווה, מכל רחבי הארץ והעולם, וגם זה – מעיד יום-טוב – מספר נמוך "כי כבר בשבועיים האחרונים, מאז שהתחיל הבלאגן, הפסיקו להירשם", לדבריו. "עד אתמול היו עוד משפחות שהתלבטו - ואחת שהתעקשה להגיע. נוכח ההוראות החדשות שנכנסו לתוקף, גם זו שרצתה להגיע למרות הכול ביטלה כמובן".

 

רחבת הכותל ריקה מאדם ()
רחבת הכותל ריקה מאדם

 

הש.ג. בכותל בודק מאיפה באתם

ביום שני נרשמו 15 משפחות מראש, אך בפועל, מעיד יום-טוב, הגיעו רק 6 משפחות, שחלקן אף לא היו רשומות. "נתנו מענה, גייסנו מדריכים, כמובן לפי הנהלים, עד 10 אנשים ובמרחק של 2 מטר אחד מהשני - ובמרחבים פתוחים".

 

אם אני רוצה לערוך פה היום בר מצווה, אני יכול?

"בתנאי שאתה גר 100 מטרים מכאן, זה התנאי. אחרת לא נותנים להיכנס בש.ג. של הכותל".

 

מה יהיה השנה בפסח בברכת הכוהנים?

"אם המצב ימשיך כך, כנראה שהיא תבוטל, לצערנו רב. כבר מדברים על ל"ג בעומר במירון, טווח הרבה יותר ארוך... אנחנו בתקופה קשה, אין ספק. צריך הרבה הרבה תפילות. זה מה שיציל את המצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים