שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: עידו ארז , מוטי קמחי, shutterstock

  פרסום ראשון: איטליה פנתה לישראל לסייע בהפעלת אפליקציית המגן

  גורמים בממשלת איטליה פנו למשרד הבריאות הישראלי בבקשה להפעלת אפליקציית "המגן" המתריעה על נדבקים חשודים ומאפשרת למקד בדיקות עבור אותם חולים פוטנציאליים כדי למגר את הנגיף. במשרד הבריאות אומרים ל-ynet: "אנחנו מאוד מודאגים, רק מיליון ישראלים הורידו את האפליקציה, היא החיסון שלנו כרגע"

  איטליה מנסה למגר את הנגיף באמצעות טכנולוגיה ישראלית: ל-ynet נודע כי גורמים בכירים בממשלת איטליה פנו למשרד הבריאות הישראלי במטרה להפעיל את אפליקציית "המגן", שתוכננה לאיתור חולים חשודים ומניעת ההדבקות.

   

  אפליקציית המגן הופעלה לראשונה לפני כשבוע, במטרה לאתר חולים פוטנציאליים באזורים החשודים להדבקות, מה שיוביל לניטור קפדני יותר שלהם והתמקדות באותם אזורים חשודים לבדיקות קורונה.

   

  התפרצות הקורונה - סיקור נרחב ב-ynet

   

  ממשלת איטליה המתמודדת עם שיעור תחלואה מהגבוהים בעולם, פנתה למדינות רבות בעולם בבקשה לסיוע, אחת מהן ישראל. באיטליה התעניינו באפליקציית המגן, והבינו שביכולתה לסייע להם לאתר אזורי הדבקה מהם עלול הנגיף להמשיך ולהתפשט.

   

  במשרד הבריאות נענו לבקשה, והחלו לסייע לאיטלקים להמיר את האפליקציה לשפה האיטלקית, ולהתאים אותה לצריכים המקומיים באיטליה.

   

  בינתיים, מודאגים במשרד הבריאות מכמות ההורדות הנמוכה יחסית של האפליקציה: עד כה הורידו את "המגן" רק מיליון איש, מה שלא מאפשר להשתלט על הנגיף, לאתר חולים פוטנציאליים ולעכב את ההתפשטות. במשרד משתמשים גם בטכנולוגיות ביטחוניות, אולם הסתבר כי הן לא מאפשרות איתור מדויק של נגועים.

   

  אפלקציית
  אפלקציית "המגן" של משרד הבריאות(באדיבות משרד הבריאות)

   

  בכיר במשרד הבריאות מסר ל-ynet: "אנחנו מודאגים מהתפשטות הקורונה בישראל. בכמות של אלפי חולים לציבור קשה לעקוב אחרי מסלולי החולים והחקירות האפידמיולוגיות. אפליקציית המגן היא זו שמאפשרת לשמור על הציבור, לומר אם היו בקרבת חולה. אני קורא לכולם להוריד את האפליקציה בדחיפות ולהפעיל אותה בכל רגע שהסלולרי פתוח".

   

  המגן הוא אפליקציה פרי פיתוח ישראלי המאפשר זיהוי מגעים בין חולים מאומתים לבין אנשים שבאו עמם במגע ב-14 ימים שקדמו לאבחון המחלה אצל החולה. האפליקציה מאפשרת לקבל התרעה במיקום ושעה, אודות החשיפה האפשרית לחולה מאומת.

   

  האפליקציה שומרת את המידע על המיקומים רק על המכשיר עצמו, ומצליבה בין המידע הזה לבין נתוני המחקר האפידמיולוגי המעודכנים של משרד הבריאות. נתוני משרד הבריאות מתעדכנים כל הזמן, ונשלחים למכשיר שלכם באופן חד צדדי לצרכי הצלבה.

   

  הצלבה בין המסלולים שלכם למסלולים של חולי הקורונה מתבצעת על מכשירכם וככול שיש התאמה בין המסלולים תופנו לקישור למשרד הבריאות שיאפשר לכם לדעת מה הצעדים להמשך ויאפשר לכם לדווח למשרד על בידוד בית.

   

  אפליקציית המגן ניתנת להורדה ללא תשלום בכל חנויות האפליקציה. היישומון פותח בישראל עבור משרד הבריאות, והוא מבוסס על קוד פתוח.

   

  להורדת האפליקציה

  ניתן להוריד את "המגן" ללא תשלום ב-App Store וב-Google Play . לאחר הפעלה ראשונית ניתן לסגור את האפליקציה בכל רגע שחפצים בכך. האפליקציה, שפותחה בישראל עבור משרד הבריאות, מבוססת על קוד פתוח ועל ערכי הערבות ההדדית.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות משרד הבריאות
  אפליקציית המגן
  באדיבות משרד הבריאות
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים