שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

הרמטכ"ל לא נדבק, העיר למפקד הבקו"ם על התקהלות

בדיקת הקורונה של רא"ל כוכבי, ששהה ליד חולה קורונה ונכנס לבידוד, נמצאה תקינה. הוא העיר פיקודית למפקד הבסיס, לאחר שחיילים נראו יושבים צמודים זה לזה. המ"כ שצילם ולא מנע את ההתקהלות נידון ל-28 ימי ריתוק

 

חיילים בהתקהלות בבקו
צמודים בבקו"ם

הערה פיקודית מתוך הבידוד: הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, ששהה ליד חולה קורונה ונכנס לבידוד במשרדו, נבדק אמש לזיהוי נגיף הקורונה. בדיקתו נמצאה תקינה והוא חש בטוב, אך לפי הנהלים עליו להיות בבידוד עד סוף השבוע. גם הבדיקות של ראש אגף המבצעים אלוף אהרון חליווה ומפקד פיקוד העורף אלוף תמיר ידעי, שאף הם נכנסו לבידוד, נמצאו תקינות, והם ימשיכו לעבוד מהבידוד בימים הקרובים. רא"ל כוכבי נכנס לבידוד לאחר שהתברר כי בדיון שבו השתתף לפני עשרה ימים היה חולה קורונה. האדם שאובחן הוא קצין מילואים בדרגת סרן, שמשמש נציג פיקוד העורף בבני ברק.

 

אתמול הוצג לרמטכ"ל תחקיר בנושא חריגה מפקודות צה״ל בשרשרת החיול ביום הגיוס שהתקיים שלשום, אז נראו חיילים יושבים צמוד זה לזה בבקו"ם שבבסיס תל השומר - בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות. בצה"ל אמרו כי לאחר שהתגלתה החריגה מההוראות לגבי מספר המתגייסים ששהו יחד באותו המקום, נערך תחקיר בראשות ראש אגף כוח האדם אלוף מוטי אלמוז ולאחריו תחקיר סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר.

 

לאור ממצאי התחקיר ומסקנותיו, הוחלט לנקוט בכמה צעדים נוספים על מנת למנוע הישנות מקרים מסוג זה. הרמטכ"ל קיבל את מסקנות התחקיר, קבע כי מדובר באירוע חמור וציין את החשיבות שבהקפדה על פקודות צה"ל בנושא, בכלל יחידות צה"ל ובכלל רמות הפיקוד. כמו כן, הרמטכ"ל קיבל את המלצת סגן הרמטכ"ל, אשר תחקר את נושא אחריות מפקד מיטב לאירוע והחליט להעיר לו פיקודית.

IDF Chief of Staff Aviv Kochavi  ()
רא"ל כוכבי. לא נדבק

 

 

 

בנוסף לצעדים פיקודיים כנגד מפקד מיטב, החליט ראש אגף כוח האדם לשפוט בדין משמעתי את מפקד הכיתה אשר נידון ל-28 ימי ריתוק ביחידתו, מאחר ולא ביצע את תפקידו כפי שנדרש ממנו. זאת בכך שלא מנע את ההתקהלות הצפופה ולא דיווח למפקדיו. לפי צה"ל, המ"כ שצילם את התמונה לא נשפט על צילומה או הפצתה, אלא על מניעת ההתקהלות.

 

לפני שבועיים תועדו על ידי ynet חריגות מההנחיות וצפיפות רבה באזור הבקו"ם. במשך דקות ארוכות ולעיני שוטרים שככל הנראה נקראו לשמור על הסדר, עמדו בצמידות מאות בני משפחה כדי להיפרד מבניהם, רגע לפני שיחלו את שירותם הקרבי. בצה"ל אסרו על כניסת בני המשפחה לתוך הבקו"ם, אך המראות לא השתנו ממחזורי גיוס קודמים, אלא החליפו מיקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים