שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

אחרי שליצמן נדבק בקורונה: נתניהו שוב נכנס לבידוד

אמש יצא ראש הממשלה מבידוד, אך לאחר ששר הבריאות ליצמן אובחן כחולה קורונה הוא נאלץ להיכנס פעם נוספת לבידוד עד ליום רביעי. גם מנכ"ל משרד הבריאות, ראש שירותי הבריאות במשרד וראש המוסד נכנסו לבידוד

  

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא, זאת לאחר שהלילה נודע כי שר הבריאות יעקב ליצמן אובחן כחולה קורונה. נתניהו, שרק אמש יצא מבידוד, שב לבידוד עד ליל הסדר לפי המלצת רופאו האישי ד"ר ברקוביץ' ולפי הנחיית משרד הבריאות.

 

Benjamin Netanyahu, Moshe Bar-Siman-Tov, Yaakov Litzman and Meir Ben-Shabbat  ()
מאיר בן שבת, השר ליצמן, משה בר סימן טוב וראש הממשלה נתניהו
 

מוקדם יותר הבוקר משרד הבריאות מסר כי המנכ"ל, משה בר סימן טוב, וראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי ייכנסו גם הם לבידוד בעקבות אבחונו של השר ליצמן. המשרד ציין כי השניים ימשיכו לנהל את המשבר גם מהבידוד, שם ישהו בחדר עבודה עם אמצעי תקשורת מתאימים. גם ראש המוסד, יוסי כהן, ייכנס לבידוד בלשכתו לשלושה ימים לאחר שהתברר כי נפגש גם הוא עם שר הבריאות. לפי גורמים בממשלה, הישיבות ימשיכו להתנהל בווידאו שמועבר באופן מאובטח.

 

משה בר סימן טוב מנכל משרד הבריאות וסיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור בדיון על שביתת האחים והאחיות (צילום: יריב כץ)
בבידוד. בר סימן טוב וסדצקי(צילום: יריב כץ)

 

נגיף הקורונה – עדכונים אחרונים:

6,211 חולי קורונה בישראל: 107 במצב קשה, 31 מתים בפחות משבועיים

ארה"ב: 928 מתו ביממה אחת

נתניהו הנחה לחבוש מסכות בכל יציאה מהבית - הצעדים החדשים

למרות הנחיית נתניהו על בידוד: חוזרים מארצות הברית שוחררו הביתה

 

 

יוסי כהן (צילום: דנה קופל)
ראש המוסד יוסי כהן(צילום: דנה קופל)

"אני מרגיש מצוין ואמשיך לעדכן אתכם באופן שוטף. התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם", אמר בר סימן טוב. "אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חברי להנהלה באמצעים דיגיטליים ורצף השליטה על האירוע ימשך". מנכ"ל המשרד שישהה במתקן בידוד בבית החולים שיבא הוסיף כי "הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו, וחובה עלינו להישמע להוראות. מכאן אני ממשיך לקרוא לאזרחי ישראל לשמור על ההנחיות משרד הבריאות".

 

פרופ' סדצקי מסרה כי "האמצעי היעיל ביותר לבלימת והאטת המגיפה הוא בידוד האנשים שעלולים להיות בסיכון להמשך הפצת המחלה. אני קוראת לציבור להמשיך ולהקפיד על ביצוע הוראות משרד הבריאות במלואן". הוא הוסיפה: שרשרת העבודה במערכת הבריאות נמשכת וכולנו נמשיך לעבוד ולנהל את האירוע גם דרך אמצעי תקשורת מרחוק שלשמחתנו זמינים בימים אלה".

 

בנימין נתניהו יעקב ליצמן  (צילום: עמית שאבי)
בנימין נתניהו ויעקב ליצמן (צילום: עמית שאבי)

 

 

גם צוות לשכת שר הבריאות נכנס לבידוד בעקבות ההודעה על אבחונו. משרד הבריאות מסר כי "צוות יועציו, עוזריו ועובדי המזכירות בלשכת השר, ממשיכים לעבוד מביתם ויקיימו קשר טלפוני רציף ככל שיידרש עם השר, שממשיך לנהל את האירוע מביתו באופן מלא. החובה להישמע להוראות הינה לכולם ושמירת הנחיות משרד הבריאות הן בגדר הצלת חיים".

 

 

ראש מטה מנכ"ל משרד הבריאות, נעם ויצנר, אמר בריאיון לאולפן ynet כי "קיבלנו את ההודעה בנוגע לליצמן בלילה כמו כולם. החקירה האפידמיולוגית מתבצעת ברגעים אלו ממש ונכון לרגע זה כדי להימנע ולא לסכן אף אחד אני נמצא בביתי מרוחק מאחרים". הוא ציין כי אינו יודע ממה נדבק ליצמן.

 

"זה משהו שיכול לקרות, זה נגיף מאוד מדבק", אמר ויצנר והוסיף כי "כל צמרת משרד הבריאות - גרוטו, סדצקי ואני הקפדנו על כללי הריחוק החברתי. רוב הישיבות בשבועות האחרונים נערכו מרחוק, היו גם פגישות פיזיות. לא נפגשנו עם ליצמן כהנהלה כבר תקופה. אם נצטרך להיכנס לבידוד נעשה זאת".  

 

 

הדיון האחרון שבו נפגשו השרים היה ביום שישי - וליצמן לא נכח בו. בפעם האחרונה נצפה ליצמן עם ראש הממשלה ב-19 במרץ אך בין לבין ייתכן שהיו גם פגישות אישיות שהצריכו את בידוד של רה"מ מחדש.

 

נתניהו שהה בבידוד לאחר שהיועצת שלו לענייני חרדים וכנסת, רבקה פאלוך, נדבקה בנגיף. פאלוך עברה בדיקת קורונה לאחר שבעלה אובחן כחולה ואושפז בסוף השבוע במצב קל. בעקבות קרבתה של היועצת בימים האחרונים לנתניהו ולשרים, בלשכת ראש הממשלה המתינו במתח לתוצאותיה.

 

נתניהו, צוותו ומקורביו נבדקו מחשש שנדבקו בנגיף, אולם תוצאותיו של נתניהו יצאו תקינות והוא צפוי לעבור בדיקה אחת נוספת ליתר ביטחון.


פורסם לראשונה 02/04/2020 09:20

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלו שלום
ליצמן, בר סימן טוב ונתניהו
צילום: שלו שלום
מומלצים