שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, עמית שאבי, ירון ברנר

נתניהו וגנץ נפגשו: "הושגו הבנות". גנץ: "לאף צד אין אלטרנטיבה"

הליכוד וכחול לבן מסרו: נתניהו וגנץ נפגשו היום באווירה עניינית והשיגו התקדמויות. יו"ר כחול לבן אמר כי רוב הפרטים במו"מ להקמת ממשלת חירום סוכמו, אך "נושאים מהותיים וקריטיים נמצאים בדיונים". יעלון האשים את גנץ: "המצביעים לא ציפו שנהיה חלק מחורבן הדמוקרטיה"

בני גנץ בנימין נתניהו (צילום:  יאיר שגיא, שרון רביבו)
נפגשו היום. בני גנץ ובנימין נתניהו(צילום: יאיר שגיא, שרון רביבו)

יו"ר כחול לבן ויו"ר הכנסת, בני גנץ, התייחס היום (ו') לראשונה לפרטי המו"מ להקמת ממשלת חירום לאומית ולקשיים להגיע להסכם וטען כי לאף אחד מהצדדים – הליכוד וכחול לבן – אין אופציה אחרת זולת ממשלת אחדות. לדברי גנץ, מרבית הפרטים בהסכם כבר סוכמו, אולם עדיין ישנן מחלוקות מהותיות בדרך להסכם בינו לבין נתניהו.

 

מאוחר יותר הערב פרסמו הליכוד וכחול לבן הודעה משותפת, לפיה "ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן, רא"ל (במיל') ח"כ בני גנץ נפגשו היום במטרה לקדם את המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית. השיחה התקיימה באווירה עניינית וטובה והושגו בה הבנות והתקדמויות. השניים הנחו את צוותי המשא ומתן לנסות ולהביא בהקדם האפשרי לסיכומים שיאפשרו הסכם קואליציוני בין כחול לבן לליכוד". נמסר כי נתניהו השוהה בבידוד ישב במשרדו, בעוד שגנץ ישב בפטיו, והשניים דיברו מרחוק.

 

גנץ, שכתב את הדברים בחשבון הפייסבוק שלו, ציין כי "המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית נמצא בעיצומו וטרם הבשיל, כי אנחנו מנסים לעשות הכי טוב שאפשר למען המדינה ובשבילכם-אזרחי ישראל. מאז קבלת המנדט אני עוסק בדבר אחד: הקמת ממשלת חירום לאומית. נכון להיום, ניתן לומר שהגענו להסכמות ברוב הנושאים שיבטיחו בראש ובראשונה את שמירת החוק ושלטון החוק. רוב הדברים הבשילו לכדי סיכום ואני יכול להבטיח לכם שלא יהיה אדם אחד במדינה שלא ירגיש את השינוי לאחר שניכנס לממשלה".

בני גנץ (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
"לאף צד אין אלטרנטיבה". בני גנץ(צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
 

מיד לאחר מיכן הודה גנץ, כי קיימים קשיים רציניים בדרך להשלמת ההסכם: "יחד עם זאת, ישנם מספר נושאים מהותיים וקריטיים שנמצאים בדיונים. לנוכח גודל השעה, ברור לכולנו שאין אלטרנטיבה אחרת לאף אחד מהצדדים ושלמדינת ישראל דרושה ממשלה. כולם מבינים שרק ממשלת חירום לאומית תציל את ישראל ותוציא אותה מהבוץ הכלכלי שמחכה לכולנו אחרי שנתגבר בכוחות מאוחדים על נגיף הקורונה".

 

גנץ אמר, כי הוא פועל להקמת ממשלה יציבה: "אני יודע שכמה ימים לפני ליל הסדר ישנה תחושה של חוסר ודאות, אבל אני יכול להבטיח לכם שאני עושה את הכל כדי שנקבל פה ממשלה טובה ויציבה, במקום בחירות רביעיות שיעלו מיליארדי שקלים שפשוט אין למדינה להוציא. לא נוותר על עקרונותינו, אבל נעשה הכל כדי שזה יקרה לטובה ובמהרה, כי עת צרה היא לישראל".

 

יו"ר תל"ם, משה (בוגי) יעלון, האשים היום בצהריים את גנץ כי הוא בגד בערכים שבשמם התמודד לכנסת ולראשות הממשלה. "הדבר האחרון שבוחרי כחול לבן ציפו מאיתנו, כשהצביעו עבורנו, היה שנהיה חלק מחורבן הדמוקרטיה, שנוותר על החוקים שיגנו על שלטון החוק, על הפרדת הרשויות והגנה על שומרי הסף, שנוותר על הצבת האלטרנטיבה השלטונית, שבמו ידינו נציל את הנאשם נתניהו ממשפט", כתב יעלון בפייסבוק. "הצורך בממשלת חרום ובאחדות נוכח המגפה הנוראה, לא מכסה על ההתפרקות של בני וגבי מכל אלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, אבי מועלם
נתניהו וגנץ
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ, אבי מועלם
מומלצים