שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

למרות הסגר: האירופים יצאו לתפוס שמש

אחרי שבועות של סגר, מזג אוויר נעים הוציא רבים לרחובות – מרומא, פריז, ועד לונדון. בלומברדיה, מוקד ההתפרצות באיטליה, נתוני הסלולר מראים ש-38% יצאו החוצה, בפריז טיילו בכבישים הריקים. עוד 621 מתו בבריטניה, שר הבריאות איים בהחרפת ההגבלות: "אסור להשתזף"

 

 

מזג אוויר נעים ושמשי ברחבי אירופה הוציא בסוף השבוע תושבים רבים מהבתים, למרות הסגר שהוטל במדינות רבות ביבשת. תמונות של רצים, מטיילים וקונים ברומא, פריז, אמסטרדם ולונדון עוררו חשש בקרב הרשויות המקומיות, והובילו את חלקן לאיים בהחרפת המגבלות שמטרתן למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

 

משבר הקורונה – עוד מהעולם:

האיש שמצייר באור מצדיע לנלחמים בקורונה

דרינק בסוף יום בידוד, זה חיוני?

"שעת טיול" והפרדה מגדרית: כך מתנהל הסגר בעולם

המלכה תקרא לבריטים: גלו נחישות ומשמעת עצמית

 

לפי נתונים שפרסם משרד הפנים באיטליה, בין יום חמישי לשבת נרשמו ברחבי ארץ המגף קנסות ל-15 אלף שהפרו את הסגר. תמונות שהופצו באיטליה הראו התקהלויות ברומא, גנואה ואפילו באחת הערים שנפגעו בצורה הקשה ביותר ממגפה, פדובה שבמחוז ונטו.

מטיילים ב ברן שווייץ שוויץ למרות משבר ה קורונה (צילום: EPA)
גשר עמוס במטיילים בברן, שווייץ(צילום: EPA)

מילאנו איטליה תושבים בחוץ למרות משבר ה קורונה (צילום: רויטרס)
במילאנו, איטליה(צילום: רויטרס)

פריז מטיילים למרות משבר ה קורונה (צילום: AP)
בפריז(צילום: AP)

גם במילאנו, בירת מחוז לומברדיה שנפגע בצורה החמורה ביותר במגפה שמכה באיטליה, נרשמה עלייה בתנועת הולכי הרגל ברחובות. סגן מושל המחוז, פבריציו סאלה, אמר שמנתוני הטלפונים הסלולריים עולה ש-38% מכלל תושבי האזור יצאו החוצה – הנתון הגבוה ביותר מאז 20 במרץ.

 

הפרות הסגר מדאיגות את הרשויות בארץ המגף, שבה נרשמו בימים האחרונים סימנים המעידים על הצלחת הצעדים שננקטו לבלימת התפשטות הנגיף, עם ירידה מתמדת במספר המתים והנדבקים שמדווחים בכל יום. שר הבריאות האיטלקי, רוברטו ספרנצה, התראיין היום לערוץ הטלוויזיה הציבורי RAI ואמר כי הישגי ה"הקרבה" שעשו האיטלקים מאז תחילת הסגר ב-10 במרץ נמצאים בסכנה.

 

אתמול מתו עוד 681 חולים באיטליה, לעומת 766 שלשום. איטליה, נזכיר, היא מוקד ההתפרצות החמור ביותר באירופה, ומבחינת מספר המתים גם בכל העולם: עד כה מתו בה לפחות 15,362 בני אדם מקורונה.

מטיילים ב אמסטרדם הולנד למרות משבר ה קורונה (צילום: MCT)
רצים בפארק באמסטרדם(צילום: MCT)

מטיילים ב אמסטרדם הולנד למרות משבר ה קורונה (צילום: MCT)
(צילום: MCT)

מטיילים ב אמסטרדם הולנד למרות משבר ה קורונה (צילום: MCT)
חלק ליקקו גלידה בבירת הולנד(צילום: MCT)

על רקע הדיווחים על תושבים שיוצאים לרחובות כדי ליהנות ממזג האוויר הנעים, הודיעו היום הרשויות בלומברדיה על תקנה חדשה שתחייב את כל מי שיוצא החוצה לעטות מסכת פנים. אטיליו פונטנה, נשיא המחוז, אמר כי מי שאין לו מסכה צריך לכסות את הפה והאף עם בד כלשהו או צעיף. הנחיות דומות מפורסמות בימים אלו במקומות רבים במערב, כפי שכבר מקובל במקומות רבים באסיה, והמטרה היא להפחית את הסיכויים שנשאים שלא סובלים מתסמינים ידביקו אחרים.

 

גם בצרפת פורסמו תמונות וסרטונים של תושבים בפריז יוצאים החוצה ומטיילים לאורך גדות נהר הסן, הולכים בכבישים הריקים ממכוניות, רצים – או סתם נהנים מהשמש. "כשאנו רואים את התמונות הללו, כשאנו רואים את החוצפה הזו, זה באמת דבר בלתי מובן", אמר ז'אן רוטנר, שעומד בראש הממשלה המקומית במחוז גרנד-אסט בצפון צרפת, אחד ממוקדי ההתפרצות הראשונים במדינה.

 

גם בצרפת הוטל סגר, ב-17 במרץ, והרשויות כבר האריכו אותו עד ל-15 באפריל, אך לפי הדיווחים במדינה כנראה צפויות להאריכו שוב. אמש דיווחה צרפת על 441 מתים נוספים מקורונה, לעומת 558 שלשום. בשישי החלו הצרפתים לכלול במספר הקורבנות את החולים שמתו בבתי האבות ובמוסדות הסיעודיים. לפי הנתונים בצרפת עד כה ידוע על 7,560 מתים בסך הכול – לפחות 2,028 מהם מתו בבתי האבות, והשאר בבתי החולים.

לונדון בריטניה פארק מטיילים למרות משבר ה קורונה (צילום: רויטרס)
"אסור להשתזף". שוטרים מעירים לצעירה בפארק בלונדון(צילום: רויטרס)

לונדון בריטניה פארק מטיילים למרות משבר ה קורונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

לונדון בריטניה פארק מטיילים למרות משבר ה קורונה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

מזג האוויר הנעים הוציא החוצה גם חלק מתושבי בריטניה, שחלקם נראו משתזפים בפארקים בלונדון. שר הבריאות הבריטי, מאט הנקוק, הבהיר היום שהשתזפות במקומות ציבוריים אסורה – והזהיר כי אם ימשיכו להיות הפרות של הכללים יהיה צורך לאסור על פעילות ספורט במרחב הציבורי. הנקוק הדגיש שרוב הציבור נשמע להוראות ונשאר בבית, אך הוסיף ש"מיעוט קטן של אנשים עדיין לא עושה את זה". לדבריו, "זה בלתי ייאמן".

 

בבריטניה נרשמה היום ירידה במספר המתים החדשים – 621 לעומת 708 שדווחו אתמול (העדכון היומי הגבוה ביותר עד כה בממלכה). בכך עלה מספר המתים הכולל בבריטניה מהנגיף ל-4,934. לפי משרד הבריאות הבריטי, עד כה נערכו 195,524 בדיקות קורונה, ו-47,806 מהן יצאו חיוביות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מטיילים בפארק בלונדון
צילום: רויטרס
מומלצים