שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

במקום למלוניות - הביתה: עשרות נחתו מארה"ב ויצאו מנתב"ג בניגוד להנחיות

ראש הממשלה ומנהל נתב"ג הנחו שכל הנוסעים שמגיעים מארצות הברית יועברו למלוניות של פיקוד העורף. אולם הנוסעים שנחתו אחר הצהריים חתמו על הצהרה שבה התחייבו לשהות בבידוד - ונסעו באופן עצמאי הביתה. אחד הנוסעים: "כולם יצאו מהאולם הרגיל, חלק לקחו מוניות"

 

נוסעים שהגיעו מארה
נוסעים שהגיעו מארה"ב יוצאים כרגיל מנתב"ג בשבוע שעבר

 

בניגוד להכרזה של ראש הממשלה בנימין נתניהו וההנחיה של מנהל נתב"ג, עשרות נוסעים שנחתו אחר הצהריים (ראשון) בנמל התעופה בן גוריון אחרי טיסה מארצות הברית לא הועברו לבידוד הממשלתי של פיקוד העורף.

 

לפי ההנחיות של מנהל נתב"ג שמואל זכאי, כל הנוסעים אמורים להילקח עם הגעתם ארצה לבידוד ממשלתי למלונית של הצבא. אולם בפועל עשרות נוסעים שנחתו בארץ חתמו על התחייבות לשהות בבידוד ביתי למשך שבועיים - והמשיכו הלאה.

 

לנוסעי הטיסה המתינו נציגי מד"א מחוץ לשרוול שמדדו להם חום והם הורשו להיכנס אחרי שחתמו על הצהרה לפיה ישהו בבידוד במשך 14 יום. "מי שהיה לו מקום להיות בו בבידוד בישראל הורשה להיכנס", אמר דני, נוסע בטיסה.

 

"אני לא ראיתי שלוקחים אף אחד למלון או שמישהו אומר שאין לו איפה להיות. זה מצחיק, כי כשעליתי לטיסה כבר הכנתי את עצמי שאלקח למלון, וזה היה די משמח ששחררו אותנו הביתה לבידוד. לפי מה שאני ראיתי כולם יצאו החוצה מהאולם הרגיל. על המטוס היו בערך 50 נוסעים, חלק חזרו הביתה ברכב וחלק לקחו מוניות".

 

מדובר בטיסה מספר UA90 של יונייטד איירלינס שנחתה קצת אחרי השעה 17:00. זו טיסת הנוסעים הראשונה שנוחתת בישראל מאז פורסמו ההנחיות החדשות שעליהן חתם מנהל נתב"ג אמש. 

 

 

חצי חצי בנימין נתניהו  נפטלי בנט חברון (צילום: עמית שבי)
נתניהו ובנט. ההנחייה לא מיושמת(צילום: עמית שבי)

משבר הקורונה - עדכונים נוספים

חולת קורונה בת 98 נפטרה בשערי צדק; מניין הקורבנות בארץ עלה ל-48  

החל ממחר: עובדי כנסת מבני ברק לא יורשו להיכנס למשכן

המשטרה עצרה אוטובוס בכביש 1 - ופינתה ממנו חולה קורונה

חשש בארה"ב: "השבוע הקרוב – הקשה והעצוב ביותר"  

מנדלבליט לממשלה: להגביל את השימוש בתקנות חירום

 

כבר בשבוע שעבר הנחה נתניהו להעביר את כל המגיעים מארה"ב למלוניות אך נוסעים שנחתו ביום רביעי אחר הצהריים שוחררו לביתם, חלקם גם מבלי שהצהירו על כניסה לבידוד. גם הצו של משרד הבריאות, שהורה לעכב את הנוסעים בשדה התעופה עד לשעה 20:00 לא כובד.

 

בלשכת שר הביטחון אמרו אז בתגובה כי התגלה קושי משפטי בהעברת החוזרים למלונות ללא שחתמו על טופס אישור מראש, זאת מכיוון שההחלטה של ראש הממשלה התקבלה בעת שהטיסה הייתה באוויר.

 

 

נתניהו הנחה כאמור באותו יום בבוקר את משרד הביטחון להעביר את כל הבאים לישראל לבידוד במלונות הקורונה או במתקנים אחרים שיוסבו לכך ולהשאירם תחת השגחה.

  

בהודעת נתניהו בנושא צוין כי מימוש ההחלטה אמור לצאת לפועל באופן מיידי. בלשכת שר הביטחון נפתלי בנט הגיבו אז בתמיהה וציינו כי "השר בנט הנחה את משרד הביטחון וצה"ל לקיים עבודת מטה מהירה במטרה להבין את המשמעויות של הנחיית ראש הממשלה בעניין ישראלים השבים מחו"ל ולהיערך ליישומה". 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים