שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

המשטרה עצרה אוטובוס בכביש 1 - ופינתה ממנו חולה קורונה

מידע שהתקבל במוקד המשטרתי על חולה מאומת תושב ביתר עילית הביא לאיתורו על אוטובוס בדרך לירושלים. כוח שהיה באזור עצר את האוטובוס, עצר את החולה בחשד להפצת מחלה בזדון, וקנס את הנהג שהסיע יותר נוסעים מהמותר

 

 

 

המשטרה עצרה בצהריים (ראשון) חולה מאומת בקורונה שאותר באוטובוס ציבורי בדרך לירושלים. המידע על אבחונו של החולה, תושב ביתר עילית, התקבל במוקד המשטרה בצהריים, ובבדיקה שנערכה עלה כי הוא ככל הנראה עושה את דרכו לבירה בכביש 1. המשטרה סירבה להגיד אם בוצע איכון לטלפון של האיש.

 

 

 

 

 

אוטובוס  ()
האוטובוס שעליו נסע החולה

כוח משטרתי שהיה באזור בפעילות של אכיפת צו בריאות העם הצליח לעצור את האוטובוס סמוך למחלף חמד ועצר את החולה בחשד להפצת מחלה בזדון. כמו כן, מהמשטרה נמסר כי על האוטובוס היו 34 נוסעים בניגוד להנחיות של משרד הבריאות.

 

השוטרים הסבירו לכלל הנוסעים כי ככל הנראה באו במגע עם החולה - ואמרו כי כל היושבים באוטובוס נדרשים לבידוד ולדיווח על כך במשרד הבריאות. נהג האוטובוס נקנס ב-5,000 שקל על הפרת ההנחיות והסעת יותר נוסעים מהכמות המותרת, והמשטרה עיכבה אותו לחקירה.

 

מעיריית ביתר עילית נמסר בתגובה למקרה: "בשעה האחרונה מופצת ידיעה אודות חולה מאומת בקורונה, שברח מבידוד. האיש מוכר לרשויות הרווחה בעיר. אנו מגנים בכל תוקף כל מקרה של הפרת ההנחיות. אדם שלא שומר במאת האחוזים על הנחיות משרד הבריאות מסכן חיים, פשוטו כמשמעו, ועליו לתת את הדין על כך". 

 

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "מתשאול ראשוני שבוצע עם הנהג, מדובר באירוע שלגרסתו נובע מאי הכרת התקנה החדשה המתירה הסעת 20 נוסעים בלבד בקו בין-עירוני. הנהג בדיוק חזר לעבודה לאחר שבועיים חופשה בביתו עקב המצב, כאשר בימים כתיקנם הוא רגיל להסיע בקו זה יותר מ-50 נוסעים, חלקם בעמידה.

 

"לדבריו, במהלך הדרך, הוא אסף שוטרים ולוחמי מג"ב בשלוש תחנות שונות, ואיש מהם לא העיר לו דבר באשר להפרת תקנות. גם העובדה שמתוך 34 הנוסעים 29 היו אנשי משטרה ומג"ב לא עוררה את חשדו שהמצב לא תקין. עם זאת, אנו באגד רואים במקרה הנ"ל תקלה שתיבדק לעומק אל מול ממוניו הישירים של הנהג. לנוכח המקרה, והמצב יוצא הדופן בו כולנו נמצאים, חברת אגד תחדד את הנהלים החדשים לכלל הנהגים. אנו מודים למשטרת ישראל על עצירתו במהירות של חולה הקורנה ומאחלים בריאות איתנה לכולם".

 

 

חסימה של גינות ציבוריות בביתר עילית ()
חסימה של גינות ציבוריות בביתר עילית

 

 

  

משבר הקורונה - עדכונים נוספים

נתיבות: "צו סגירה למשך חודש למוסד ללימודי דת שקיים תפילות המוניות"  

ברקע הירידה בבדיקות: הצלחה ראשונית לחומרים חלופיים לאיתור נשאים  

יחידת הסייבר חקרה 4 חשודים בהפצת פייק ניוז על הקורונה: "גרמו בהלה"  

תושב מודיעין עילית התפלל בבית כנסת בפעם השלישית בשבועיים - ונעצר 

ראש העיר ירושלים באולפן ynet: "נפנה את החולים מהשכונות לבתי מלון"  

שווייץ: 559 מתו מנגיף הקורונה, 20,278 נדבקו עד כה 

איראן: עלה ל-3,603 מניין המתים מנגיף הקורונה

 

לפי הנתונים העדכניים שהתקבלו היום ממשרד הבריאות, נמשכת מגמת הזינוק המדאיג במספר הנדבקים בקורונה בערים ובשכונות החרדיות. בירושלים 1,302 נדבקים בנגיף - עלייה של 15% ביחס ליום שישי. בבני ברק, העיר היחידה עד כה שהוכרזה כ"אזור מוגבל", שיעור העלייה דומה ושם 1,214 נדבקים.

 

ביתר עילית, שם נדבקו כבר 88 איש,  רשמה זינוק מדאיג של 25% ביחס ליום שישי. התושבים שם דווקא לא חוששים מאפשרות של סגר, אך טוענים כי הדבר מיותר כי בעיר נשמעים להוראות ולא יוצאים גם כך מהבתים. העיר, שבה מתגוררים 60 אלף איש, מסתייעת באלוף במיל' יוסי בכר, מי שהיה בין היתר מפקד אוגדת עזה - על מנת לנהל את המשבר.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים