שתף קטע נבחר

תמונת מצב: 9,248 חולי קורונה אובחנו בישראל, 65 נפטרו

מאז הבוקר עלה בשישה מספר הנפטרים מקורונה בישראל. 149 מאושפזים במצב קשה, מהם 117 מונשמים. 704 מטופלים במלוניות

9,248 חולי קורונה אובחנו עד כה בישראל. מספר הנפטרים עלה בשישה מאז הבוקר והוא עומד על 65. ממשרד הבריאות נמסר הערב כי 149 חולים מאושפזים במצב קשה, מהם 117 מונשמים. 704 חולים מטופלים במלוניות הקורונה.

 

מדובר בעלייה יומית של 344 נדבקים בלבד, הנתון הכי נמוך מאז 27 במרץ. עם זאת מספר המתים מהנגיף קפץ ביותר מפי 3 בשבוע האחרון: מ-20 ל-65.

 

3082 ()
בית חולים השרון בפתח תקווה

 

אינפו הגבלות חדשות קורונה ליל הסדר ()

הערב ב-19:00 נכנס לתוקפו הסגר לפי ההנחיות החדשות ולא יהיה ניתן לצאת מעיר המגורים עד למוצאי שבת ב-20:00 - אז יחזרו לתוקפן ההגבלות הרגילות. מחר ב-15:00 לפני ליל הסדר יוחרפו ההגבלות, ויהיה אסור להתרחק יותר ממאה מטרים ממקום המגורים. העוצר יהיה בתוקף עד יום חמישי ב-7:00 בבוקר. בנוסף, ביום ראשון ייכנס לתוקף הצו המחייב עטיית מסכה בכל יציאה ממקום המגורים. 

 

התחבורה הציבורית, למעט מוניות, הופסקה לחלוטין ותתחדש ביום ראשון בבוקר. האיסור יחול גם על טיסות בינלאומיות. ביישובים ערביים תהיה תחבורה ציבורית עירונית בלבד עד יום חמישי ב-20:00, אז תופסק עד יום ראשון בבוקר. ממסמך התקנות לא ברור אם יאושר לצאת מהיישוב לצורך עבודה המוגדרת חיונית, אך דובר משרד הבריאות הבהיר כי מעבר ילדים בין הורים גרושים ימשיך להתבצע.

 

עדיין לא ב-10,000 בדיקות ליום

בתוך כך, ברקע הביקורת על כמות הבדיקות הנערכת בישראל, משרד הבריאות פרסם הערב לראשונה מאז יום חמישי נתונים המתייחסים לכמות הבדיקות היומית.

 

  ()
הנתונים שפורסמו הערב

 

לפי נתוני המשרד, אתמול התקבלו 7,250 תוצאות מעבדה, ביום ראשון התקבלו 9,279 תוצאות, ביום שבת 6,647, וביום שישי 9,903.

 

אתמול הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי בקרוב תגיע ישראל לביצוע של 10,000 בדיקות ביום, מה שיציב אותה במקום השני בעולם במספר בדיקות לנפש. עם זאת, כאשר בוחנים את נתוני הבדיקות שפורסמו ברחבי העולם ניתן לראות שכרגע ישראל לא נמצאת בצמרת העולמית - וגם עלייה במספר הבדיקות ליום לא צפויה להביא אותה לשם.

 

יש לציין כי בשבוע שעבר אמר נתניהו שמספר הבדיקות יעלה ל-30 אלף ביום אך נראה שמטרה זאת כבר אינה רלוונטית.

 

ממשרד הבריאות נמסר הערב כי המשרד חתם יחד עם משרד הביטחון על הסכם עם חברת BGI שתספק מיכשור וחומרים לביצוע 10,000 בדיקות PCR נוספות ביום לפחות. עוד נמסר כי המכשירים יוצבו ב-6 מעבדות של קופות החולים במהלך השבועיים הקרובים, והעלות הכוללת של העסקה היא 90 מיליון שקל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות מרכז רפואי סורוקה
בית החולים סורוקה בבאר שבע
צילום: דוברות מרכז רפואי סורוקה
מומלצים