שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בן 37 עם מחלות רקע קשות נפטר מקורונה, הצעיר מבין החולים שנפטרו

חולה הקורונה ה-61 נפטר הערב בבית החולים השרון בפתח תקווה. לפי משרד הבריאות, 153 חולים נמצאים במצב קשה, ו-113 מונשמים

 

 

Палата для больных коронавирусом. Фото: Рами Зеренгер ()
בית החולים השרון
 

חולה הקורונה ה-61 שנפטר הערב (יום ג') בבית החולים השרון בפתח תקווה הוא גם הצעיר מבין החולים שנפטרו עד כה בישראל - בן 37 שסבל ממחלות רקע קשות. מבית החולים נמסר: "לצערנו נפטר גבר בן 37 שהיה מונשם כשבוע. סבל ממחלות רקע קשות. משתתפים בצער המשפחה". 

 

מנתוני משרד הבריאות הבוקר עולה כי יותר מ-9,000 ישראלים נדבקו עד כה בנגיף, ו-61 נפטרו. 153 חולים מאושפזים במצב קשה ו-113 מונשמים.

 

 
 

התפשטות הקורונה - עדכונים אחרונים

הסגר נכנס לתוקף : אין מעבר בין עיר לעיר

הרב הראשי לשעבר נדבק בקורונה ואושפז בבית החולים

בית החולים בבני ברק: לא נוכל לקבל מונשמים

 ביקורת חריפה על משרד הבריאות במסקנות ועדת הקורונה של הכנסת

 לפני הסגר: תורי ענק במרכולים , עומסי תנועה חריגים בכבישים

 עשרות נבדקים בריאים התבשרו כי חלו בקורונה בגלל תקלה

 

בדו"ח של מרכז המידע והידע הלאומי למלחמה בקורונה שפורסם מוקדם יותר היום צוין כי בירושלים, שבה אובחן המספר הגבוה ביותר של חולים (1,416), אמנם נמצאת במקום סביר יחסית ברשימת הערים הנגועות, אך בפריסה לפי שכונות ניתן לראות כי הרוב המוחלט של החולים מתגורר בשכונות החרדיות והצפופות.

 

50 ()
מפת התחלואה של ירושלים

 

לפי הערכת משרד הבריאות, כ-1,100 חולים מתוך 1,464 הנדבקים בבירה מתגוררים באותן שכונות והיחס החולים בשיעור האוכלוסייה (47 חולים ל-10,000 תושבים) קטן רק מזה שבבני ברק. הדבר מציב את השכונות החרדיות של ירושלים במקום השני בארץ ביחס החולים לכל 10,000 איש מבין הערים הגדולות. ביתר האזורים בירושלים היחס הוא 5 חולים ל-10,000 תושבים.

 

עם הכרזת הסגר נרשמה תנועה ערה במיוחד בכבישים שברחבי הארץ, ובנתיבי ישראל העריכו כי חלה עלייה של 45% בתנועה לעומת השבוע שעבר. מחשש למשפחות שיתעקשו להתאחד לפני החג נערכו כוחות הביטחון לאכיפה של התקנות לשעת חירום. כ-30 אלף שוטרים, 1,400 חיילים וכ-300 פקחים הוקצו למניעת התנועה מעיר לעיר.

 

אינפו הגבלות חדשות קורונה ליל הסדר ()
  

לפי התקנות החדשות, הסגר יתחיל ב-19:00 בערב, ולא יהיה ניתן לצאת מעיר המגורים עד למוצאי שבת ב-20:00 - אז יחזרו לתוקפן ההגבלות הרגילות. מחר ב-15:00 לפני ליל הסדר יוחרפו ההגבלות, ויהיה אסור להתרחק יותר ממאה מטרים ממקום המגורים. העוצר יהיה בתוקף עד יום חמישי ב-7:00 בבוקר. בנוסף, ביום ראשון ייכנס לתוקף הצו המחייב עטיית מסכה בכל יציאה ממקום המגורים.

 

התחבורה הציבורית, למעט מוניות, תופסק לחלוטין בשעה 20:00, ותתחדש ביום ראשון בבוקר. האיסור יחול גם על טיסות בינלאומיות. ביישובים ערביים תהיה תחבורה ציבורית עירונית בלבד עד יום חמישי ב-20:00, אז תופסק עד יום ראשון בבוקר. ממסמך התקנות לא ברור אם יאושר לצאת מהיישוב לצורך עבודה המוגדרת חיונית, אך דובר משרד הבריאות הבהיר כי מעבר ילדים בין הורים גרושים ימשיך להתבצע.

 

תת-אלוף איציק בר, ראש מטה פיקוד העורף, אמר כי "המאמץ המרכזי כעת הוא לאפשר למרחב האזרחי להיכנס בצורה המיטבית לחג. עיקר המאמץ הוא סיוע בחלוקת מארזי מזון טריים ומשלימים לקראת החג. אנחנו מסייעים הן למשרד הבריאות והן למד"א".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים