שתף קטע נבחר
צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

יש עם, ויש מורמים מעם

לא היו בישראל מספיק בדיקות? אז איך זה שלפתע היו מספיק בדיקות כדי להכניס את הילדים של בנימין נתניהו וראובן ריבלין אל בתיהם לליל הסדר?

 

אבנר נתניהו חגג את הפסח עם אביו בניגוד להנחיות משרד הבריאות (מתוך המשדר בקשת)
נתניהו ובנו אבנר (מתוך המשדר בקשת)

הבת שלי הייתה לגמרי לבד בדירתה השכורה בליל הסדר. עצובה. אלה ההנחיות. לבדה, אבל לא היחידה. כמוה עוד מאות אלפי צעירים וצעירות, ובעיקר קשישים וחולים - סיפורים קורעי לב על סבתא ששכלה את בנה ונותרה לבד בחג. על ניצול שואה שנאלץ "לחגוג" את ליל הסדר לבדו, על אלמנים ואלמנות, על אנשים עריריים, על משפחות שהופרדו. עם ישראל בהמוניו נהג באחריות. ציית להנחיות. הבין את גודל השעה, את הקושי, את הסכנה.

 

 

כשנשיא המדינה, ראש הממשלה ושר הבריאות פונים אלינו במסיבות עיתונאים בהולות, מציגים נתונים סטטיסטיים מבהילים וקוראים לנו לא לצאת מהבית – רובנו לא יוצאים. וכאשר קוראים לנו להסתגר בליל הסדר – אנחנו מסתגרים. אנחנו מאמינים להם. אחרי הכל, אנחנו אוהבים לאהוב את הנשיא שלנו, ראובן (רובי) ריבלין. איזו אכזבה לגלות שריבלין הפר את ההנחיות וחגג את ליל הסדר עם בתו, בן זוגה ושני נכדיו, לאחר שאלה עברו בדיקת קורונה. נכון, יש לו נסיבות מקילות לנשיא. ולמי אין? הוא בן 80, התאלמן לאחרונה, עם קוצב לב, עובד קשה בשבילנו, ואחרי זה, גם קצת התנצל.

 

אדוני נשיא המדינה, האזרח מספר 1: נכון, זה קשה, אך האם רק לך זה קשה? איך תישא פניך לאזרחים שאתה קורא להם לציית להנחיות גם כשהוריהם המבוגרים נותרו לגמרי לבד בליל הסדר, או לבן גילך, אלמן, עם קוצב לב, שנשאר לבד בבית, כשאתה עצמך לא ממלא אחר ההנחיות שקראת להם למלא?

 

טוב, מיעקב ליצמן לא ציפינו. אחרי שהפר את הנחיות שמירת הריחוק החברתי וגרם לכך שכל מנהלי המשבר נאלצו להיכנס לבידוד. מה עוד נאמר?

 

ובנימין נתניהו? הוא מפקד מבצע קורונה, מעל המסך הקטן נותן לנו הוראות והנחיות כמעט מדי ערב, גם מתוך הבידוד. הוא זה שאמר: "סדר קטן זה סדר בטוח" ו"אל תביאו הביתה את הבן הסטודנט שנמצא בבאר שבע או בגליל, או את הבת החיילת". וגם הטיל עוצר. לא פחות - משטרה וחיילים ברחובות.

 

אמר. והביא. את הבן שלו. כן, וגם אבנר עבר בדיקת קורונה. בניגוד להנחיות שהוא עצמו נתן. והבת שלי, הנאיבית, העצובה, אמרה לי: אמא, אין ברירה, ביבי אמר שחייבים להישאר בבית. אבל לה לא ייתנו לעשות בדיקה. וגם לא לקשישים הסיעודיים בבית האבות "משען" בבאר שבע, למרות התחנונים, שרבים מהשוהים בו הם ניצולי שואה. 13 מכלל הנפטרים הם מבית האבות הזה, ויש נפטרים מבתי אבות נוספים. הפקרתם אותם.

 

לא היו לכם מספיק בדיקות? אז איך זה, קברניטי המדינה, שלפתע היו מספיק בדיקות כדי להכניס את הילדים שלכם אל בתיכם לליל הסדר? אילו “הנחות סלב" ארגנתם לעצמכם. מביש. איפה המנהיגות? איפה האחריות? איפה הדוגמה האישית? או שמא חלמתי חלום.

 

  • לימור לבנת כיהנה כשרה מטעם הליכוד

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות ערוץ הכנסת
לימור לבנת
באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים