שתף קטע נבחר

גם ליברמן אירח את בנו בליל הסדר: "ההחלטה על סגר כללי בפסח זה שערורייה"

אחרי ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין, מסתבר שגם חבר הכנסת הפר את ההנחיות. בלשכתו לא התייחסו ותקפו את נתניהו: "ההחלטה על סגר כללי על כלל האזרחים בערב חג הפסח, כפתרון למחדל הבדיקות המתמשך מצד אחד ובתקווה לרצות את החרדים מצד שני, היא שערורייה"

אחרי ראש הממשלה נתניהו והנשיא ריבלין, מסתבר שגם חבר הכנסת אביגדור ליברמן (61) אירח את בנו בליל הסדר למרות ההנחיה על עוצר כללי של יציאה מהבתים והבקשה של ראש הממשלה לערוך את הסדר במשפחה הגרעינית בלבד.

 

בלשכת ליברמן סירבו להתייחס ותקפו את הנחיות נתניהו: "ההחלטה של נתניהו וליצמן על סגר כללי על כלל האזרחים בערב חג הפסח, כפתרון למחדל הבדיקות המתמשך מצד אחד ובתקווה לרצות את החרדים מצד שני, היא שערורייה. המסקנה הברורה מליל הסדר בבלפור היא שנתניהו בעצמו לא מאמין בשיטות שבהן הוא נוקט".

Либерман. Фото: Шауль Голан ()
ח"כ ליברמן

בשבוע שעבר דווח כי נשיא המדינה ראובן ריבלין (80) עשה את ליל הסדר עם בתו, בן זוגה ושני ילדיהם ששהו בדירת האירוח של משכן הנשיא בירושלים. עוד התברר כי קרוביו של הנשיא עברו בדיקות לגילוי הנגיף קורונה שנמצאו שליליות.

 

בבית הנשיא הדגישו כי מאז פטירתה של רעייתו נחמה, אחד מבני משפחתו של הנשיא שוהים לצדו בשבתות, בחגים ובטיסות לחו"ל באופן קבוע, ובעיקר על מנת לסייע לו בצרכיו האישיים ולאפשר לו לעמוד בקשר עם גורמים רלוונטיים הנוגעים לעבודתו בעת הצורך.

 

עם זאת, החלטת הנשיא ריבלין לארח את בתו במשכנו בליל הסדר עוררה תרעומת רבה, בעיקר בקרב מבוגרים שנאלצו לעבור את ערב החג ללא קרוביהם. הנשיא ריבלין התנצל על הדברים ואמר: "אני קורא את התגובות הקשות לכך שבתי מלווה אותי במהלך החג ואני מבין את רובן. מאז הלכה נחמה ילדיי מסייעים לי רבות בענייני האישיים, וגם במענה הנדרש בענייני עבודה כאנשי קשר במהלך החגים וסופי השבוע, כשלשכתי אינה מאוישת. אני מבין כי אם לא מכירים את סדר יומי כנשיא, קשה להבין זאת ואני מצר על כך".

ריבלין בהצהרה מיוחדת:
נשיא המדינה ריבלין(צילום: לע"מ)

אבנר נתניהו חגג את הפסח עם אביו בניגוד להנחיות משרד הבריאות (מתוך המשדר בקשת)
נתניהו ובנו אבנר. הצילום שעורר סערה(מתוך המשדר בקשת)

 

במהלך החג התחוללה סערה לאחר שאבנר נתניהו צולם לצד אביו, ראש הממשלה בנימין נתניהו (70), במעון הרשמי בירושלים. רבים ברשתות תהו כיצד נתניהו קורא לציבור שלא להביא לארוחת ליל הסדר בבית בני משפחה שאינם גרים בו - ובאותה העת בנו אבנר חוגג את הסדר ביחד עמו.

 

ראש הממשלה קרא לישראלים כמה וכמה פעמים לקיים את הסדר במתכונת מצומצמת. "אתם נדרשים לקיים את ליל הסדר ואת חג הפסח רק עם המשפחה הגרעינית שנמצאת אתכם עכשיו", הוא אמר בהצהרה שלו לאזרחי ישראל ב-1 באפריל. "כלומר, רק עם אלה שכבר נמצאים איתכם בבית, כי סדר קטן הוא סדר בטוח... אל תביאו הביתה את הבן הסטודנט שנמצא בבאר שבע, בגליל, או בכל מקום אחר, ולא נמצא בבית, או את הבת החיילת".

 

בעקבות הסערה ברשתות פורסמה הודעה רשמית מטעם "סביבת ראש הממשלה", כדי לדחות את הטענות נגד נתניהו. "בחודש האחרון אבנר שוהה כל יום, במשך שעות רבות, במעון רה"מ ולן בדירתו שנמצאת בצמוד למעון רה"מ, בתוך המתחם המאובטח", נכתב בהודעה. "אבנר פועל על פי הכללים של משרד הבריאות ואינו יוצא לשום מקום. הצילום בוצע ביממה האחרונה של הבידוד ולאחר בדיקה שנעשתה ותוצאתה יצאה שלילית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים