שתף קטע נבחר

הצעה: הפלייאוף העליון ישוחק באצטדיון בנתניה

בכירים בכדורגל הישראלי הציעו לבודד במלון בעיר את שש הקבוצות ולקיים שני משחקים בשבוע. אותו פתרון הוצע גם לקבוצות הפלייאוף התחתון בחיפה. הרעיון הוצג בפני משרד הבריאות

בכירים בכדורגל הישראלי העלו מתכונת לסיום העונה בליגת העל: התכנסות של קבוצות הפלייאוף העליון לחמישה שבועות בבתי מלון בנתניה ומשחקים פעמיים בשבוע באצטדיון העירוני בעיר.

 

משרד הבריאות אישר לחזור לאימונים

 

האצטדיון בנתניה נבחר כי הוא נייטרלי עבור שש הקבוצות שעלו לפלייאוף העליון, במקביל קבוצות הפלייאוף התחתון ישחקו בסמי עופר - גם הוא אצטדיון שלא יעניק יתרון ביתיות. הפלייאוף התחתון ישוחק בפרק זמן של ארבעה שבועות.

 

האצטדיון בנתניה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
האצטדיון בנתניה(צילום: עוז מועלם)

 

הרעיון כבר הוצג בפני משרד הבריאות, אך המשנה למנכ"ל איתמר גרוטו מציב קשיים. הוא מעוניין שבשלב הראשוני, עוד לפני החזרה לאימונים, ייכנסו השחקנים לבידוד בן שבועיים בחדר מבודד, וגם אז הקבוצות לא יוכלו להתאמן ביחד.

 

במינהלת שוחחו עם גרוטו על האפשרות של בידוד ולאחר מכן ביצוע בדיקות לכל השחקנים לפני החזרה לאימונים, אולם הוא הבהיר כי בשל העובדה כי הבדיקות אינן מהימנות במאת האחוזים, הוא לא יכול לקחת סיכון. בניגוד לטורניר מבודד, בו יהיה פיקוח על השחקנים, במקרה הזה אין עליהם את הפיקוח הנדרש. במינהלת הבהירו לגרוטו כי הם יעמדו בהנחיות שביקש ליישם באילת: הגעה ברכבים פרטיים, ללא חדרי הלבשה ומקלחות, ללא התקהלות אוהדים או אפילו עיתונאים.

 

3082 ()
פרופ' איתמר גרוטו, משנה מנכ"ל משרד הבריאות

 

ההערכה היא כי עד לתחילת חודש מאי, ואולי אף בימים הקרובים, יקבלו הקבוצות את האישור לקיים אימונים עם עשרה שחקנים ללא מגע. אם אחרי שבוע או שבועיים, בהתאם לעקומת התחלואה, ניתן יהיה לקיים אימונים בסגלים מלאים ועם מגע, המטרה היא לקיים שלושה שבועות של אימונים מלאים ולפתוח את הליגה ביוני.

 

אמנם כלפי חוץ יו"ר מינהלת הליגה, ארז כלפון, עדיין נערך לאפשרות כי יתקיים הטורניר באילת, אך בפועל הוא ויתר על כך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
האצטדיון בנתניה
צילום: אורן אהרוני
מומלצים