שתף קטע נבחר

משרד הבריאות אישר: קבוצות הכדורגל יחזרו לאימונים קבוצתיים ללא מגע

האימונים יהיו בהשתתפות עשרה שחקנים, עם כדור, אך ללא מגע. יו"ר המינהלת ארז כלפון: "זה שלב ראשון בחזרת קבוצות הכדורגל המקצועניות לפעילות. נעשה הכל בכדי לסיים את העונה על המגרש"

 

הכדורגל הישראלי עושה צעד אחד לעבר חזרה לשגרה. בהתאם להנחיות משרד הבריאות שהתקבלו היום (רביעי) - קבוצות הכדורגל המקצועניות יכולות לחזור ולקיים אימונים קבוצתיים ללא מגע. זאת לאחר שהמגרש יחולק לשני חצאים ובכל אחד מהחצאים יוכלו הקבוצות לקיים אימון בהשתתפות עשרה שחקנים, לרבות שימוש בכדור, אך ללא מגע בין המתאמנים. תנאים נוספים: מגיעים עם מסיכה ומתאמנים בלעדיה, איסור כניסה לחדרי הלבשה ולמקלחות, מדידות חום, הגעה ברכבים פרטיים לבד וישר מהבית.

 

הצעה: הפלייאוף העליון ישוחק באצטדיון בנתניה

 

יו"ר מינהלת הליגה ארז כלפון אמר: "אני מברך על החלטת משרד הבריאות לחזרה לאימונים קבוצתיים. ראשית במתכונת חלקית, שמהווה את השלב הראשון בחזרת קבוצת הכדורגל המקצועניות לפעילות. אני מעודד מההחלטה אשר התקבלה כבר במועד זה, כשכעת לנגד עינינו עומדת המטרה לחדש את האימונים ללא כל מגבלה בתחילת חודש מאי. מה שיהווה הכנה לקבוצות לקראת חידוש משחקי הליגות המקצועניות".

 

אימון הפועל רעננה (צילום: אורן אהרוני)
הקבוצות יחזרו לאימונים קבוצתיים(צילום: אורן אהרוני)

 

 

"אמרתי לאורך כל הדרך, ואני עדיין מצהיר, כי נעשה הכל בכדי לחדש את המשחקים ולסיים את עונת הכדורגל על המגרש, באופן ספורטיבי ולא בשום דרך אחרת", המשיך כלפון. "ככל שיתאפשר בכפוף להנחיות משרד הבריאות*.

 

"אני קורא לשחקנים ולצוותים המקצועיים שיקחו חלק באימונים - אנא הקפידו ושמרו על הוראות הבטיחות של משרד הבריאות. במגרש, ועוד יותר מחוץ למגרש", סיכם כלפון. "הימנעו ממגע עם אנשים נוספים מעבר לחברי הקבוצה ולמשפחה הגרעינית על מנת להמנע מהידבקות אפשרית. האחריות המוטלת על כתפכם בכל הקשור לחידוש המשחקים גדולה ועל כולם לגלות בגרות ואחריות".

 

שחקני מכבי חיפה מתאמנים (צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)
שחקני מכבי חיפה מתאמנים(צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה)

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב: "אני שמחה לבשר שמשרד הבריאות נעתר היום לבקשתי לאפשר לקבוצות ליגת העל והליגה הלאומית לחדש את אימוניהן לקראת האפשרות לחידוש הליגה. בשורה מבורכת זו מצטרפת להיתרים שכבר ניתנו להחזרת הפעילות של הספורט היחידני".

 

"אני מקווה שבשורה זו מהווה סנונית ראשונה לקראת חזרה לפעילות בכלל ענפי הספורט. מיד לאחר יום העצמאות נחדש את הדיונים באשר לחזרה הדרגתית של חדרי הכושר ופעילות קבוצתית של עד עשרה ספורטאים בשאר ענפי הספורט", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה
אימון מכבי חיפה
צילום: האתר הרשמי של מכבי חיפה
מומלצים