שתף קטע נבחר
צילום: AFP, מוטי קמחי

קריאות מוני החשמל צפויות להתחדש במהלך מאי

לאחר שחברת החשמל נדרשה להפסיק לשלוח את קוראי המונים אל הבתים וסיפקה חשבונות משוערים, כעת נראה כי ישנו תאריך חזרה לשגרה. החשבונות הבאים אמורים לאפס את הסטייה שהתבלה בחלק מהחשבונות

 

 

חברת החשמל תחדש את הקריאה הפרטנית של מוני החשמל במהלך החצי הראשון של מאי. כך על פי הערכות בסביבת החברה, ובכפוף להוראות שיתקבלו ממשרד הבריאות. מדובר בקריאת מונים שתתבצע פיזית בבית הלקוח, באמצעותה ניתן יהיה להפיק חשבונות חשמל מדוייקים ללקוחות החברה.

 

חברת הביטוח הראל תפטר 200 עובדים - ותשיב 700 מחל"ת

המסעדנים מאיימים: "תורים באיקאה? נחזיר ממחר את הטייק אווי"  

קוקה קולה ישראל מוציאה מאות עובדים לחל"ת ומקצצת בשכר

 

בעקבות משבר הקורונה והחשש למהידבקות והפצת הוירוס חברת החשמל קיבלה הוראה להפסיק את תנועת קוראי המונים שלה, מה שהוביל לשליחת חשבונות חשמל תקופתיים שחושבו על בסיס הערכה וממוצעי הצריכה של התקופה המקבילה ב-2019.

 

50 ()
חשבונות החשמל הבאים אמורים לאפס את הסטייה

 

בחלק מהמקרים הממוצע היה גבוה במקצת מהצריכה בפועל, ובחלק מהמקרים הוא היה נמוך ממנה, למשל במקרים בהם משק הבית שהה בפסח של השנה שעברה בחו"ל, ומיעט לצרוך חשמל לעומת הפסח הנוכחי בו שהו הדיירים בביתם אפילו יותר מכרגיל. בסביבת החברה טוענים שגם במקרה של סטייה היא אינה יכולה להיות קיצונית ברמה של הכפלות חשבון, כיוון שהחשבון חושב כאמור על בסיס הצריכה הממוצעת של משק הבית.

 

בחברת החשמל פנו במהלך פסח ללקוחות וביקשו מהם לשלוח את קריאת המונה המדויקת, ולהפתעת החברה כשליש מהלקוחות שלחו את צריכת החשמל המדויקת, ושילמו בהתאם. כך או כך, עם חידוש עבודתם של קוראי המונים בחברה החשבונות הבאים "יאפסו" את הצריכה המדויקת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים