שתף קטע נבחר
צילום:  AFP, EPA

חברת הביטוח הראל תפטר 200 עובדים - ותשיב 700 מחל"ת

המפוטרים מהווים 4% מכוח האדם בחברה המונה 5,000 איש; הראל הודיעה גם על קיצוץ בשכר הבכירים - שכר בעלי השליטה, בני משפחת המבורגר, יקוצץ ב-20%, שכר המנכ"ל יקוצץ ב-10%. ב-2021-2022 לא יהיו תוספות שכר

 

 

פיטורים בהראל: חברת הביטוח תפטר 200 עובדים ותשיב לעבודה 700 מתוך 900 איש שהיו בחופשה ללא תשלום בתחילת מאי, כך דיווחה החברה לבורסה. 200 המפוטרים מהווים 4% מכוח האדם בחברה המונה 5,000 איש. בנוסף החליטה החברה על קיצוצי שכר. שכר בעלי השליטה – בני משפחת המבורגר – יקוצץ ב-20%, שכר המנכ"ל יקוצץ ב-10%, שכר המנהלים הבכירים והדירקטורים יקוצץ ב-7%.

 

נשיא בורסת היהלומים: "מחכים שאנשים יתאבדו?

משבר הקורונה לא פסח על ההייטק: מאות הוצאו לחל"ת

בעלי ה-change מוחים: רוצים לתת שירות

 

עוד דיווחה החברה כי בשנים 2021 ו-2022 לא יהיו תוספות שכר לכלל המנהלים והעובדים, וכי מכל עובד המשתכר מעל השכר הממוצע במשק ינוכו ארבעה ימי חופשה עד מאי 2021. מעובדים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע במשק ינוכו שני ימי חופשה. החברה הודיעה עוד כי תעמיד קרן הלוואות לעובדים שיפוטרו.

50 ()
חלק יפוטרו וחלק יחזרו מחל"ת. לשכת האבטלה (אילוסטרציה)
 

 

אתמול נחשף בכלכליסט כי כלל ביטוח תאריך את החל"ת לעובדים שהוציאה מסוף אפריל לסוף מאי. בשלב זה, במגדל לא ביצעו מהלכים מול העובדים.

 

מנכ"ל קבוצת הראל, מישל סיבוני, מסר: "לצערי, משבר הקורונה פגע בהראל, כמו במשק כולו. שורת הצעדים הרוחבית עליה החלטנו נועדה להגדיל ככל הניתן את מספר העובדים שישובו מחל"ת לעבודה בחברה. הצעדים כוללים פגיעה מידתית בכל מי שמתפרנס מהראל, ובעיקר במנהלים ובבעלי החברה.

 

"כולם נכנסים מתחת לאלונקה, ללא יוצא מן הכלל. אנו רואים באנשי הראל נכס מרכזי, וסברנו כי בעת הזו מוטלת עלינו חובה מיוחדת לנסות ולשמור על פרנסתם של כמה שיותר עובדים. לצערי, הראל נאלצת להיפרד מ-200 מעובדיה ועל מנת להקל עליהם היא תעמיד לרשותם קרן הלוואות על מנת לתמוך בהם בתקופה לא פשוטה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לשכת האבטלה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים