שתף קטע נבחר

פרקליט המדינה לשעבר תוקף בחריפות: "מה שקורה בפרקליטות זה מתחת לכל ביקורת"

ערן שנדר הביע תמיכה ביועץ המשפטי לממשלה בעימות מול ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד. לאולפן ynet אמר כי "הפרקליטות לא מתפקדת. יש פגמים ביושר האישי והמקצועי שלו". שנדר מצטרף לשורת בכירים בפרקליטות שהתייצבו נגד אלדד

 

 

"מה שקורה בפרקליטות היום זה מתחת לכל ביקורת", כך אמר היום (שישי) פרקליט המדינה לשעבר ערן שנדר, בריאיון לאולפן ynet. בדבריו הביע שנדר תמיכה ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בעימות מול ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד. "כל פרקליטי המחוז וכל פרקליטי המחוז תומכים תמיכה מוחלטת בעובדות שקבע היועמ"ש, וממה שאני יודע אני בהחלט מצטרף".

 

אמש נחשף העימות חסר התקדים בין השניים, במסגרתו פנה היועמ"ש לנציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ והבהיר כי הוא מתנגד להארכת כהונתו של אלדד. בתגובה, האשים אלדד את היועמ"ש בחבלה בעבודתו, וטען כי הניסיון להדיחו קשור לבדיקה שהוא מבצע בעניינו. הבוקר שיגרו בכירים בפרקליטות המדינה מכתב לאלדד, ובו מתחו עליו ביקורת חריפה, והביעו תמיכה במנדלבליט.

 

 

  (צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים)
מנדלבליט ואלדד(צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים)

 

"מה שאומר היועמ"ש זה 'אני התנגדתי למינוי מלכתחילה, אני יודע שיש נתק מוחלט בינו לבין פרקליטי המחוז ולמנהלי המחלקות. הפרקליטות לא מתפקדת. יש פגמים ביושר האישי והמקצועי שלו'. ואומר את זה המספר אחד במערכת", מבהיר שנדר. "תתארי לך שהרמטכ"ל אומר היום 'אין לי אמון בניהול המקצועי והצבאי של סגן הרמטכ"ל'. כולם מבינים שזו התנהלות לא ראויה, ומה שקורה בפרקליטות זה מתחת לכל ביקורת. ולא הפרקליטות סובלת – אלא הציבור".

 

כשנשאל אם אלדד פועל ממניעים פוליטיים, ענה שנדר כי "יש שני אנשים שמרוצים מהכאוס הזה. שר המשפטים, שכבר יצא בשבחו, וראש הממשלה שמינה את שר המשפטים. דמוקרטיות לא מתפרקות בתרועת חצוצרה, הן נחלשות בקול תרועה דקה על ידי החלשת המוסדות שומרי הסף, וזה תהליך הדרגתי".

 

יש שאומרים שזה מהלך של ראש הממשלה כדי למנוע את ההליך המשפטי שלו.

"אני מעריך במידה רבה של ביטחון, שחטאו היחיד של היועמ"ש בהגשת כתב האישום נגד בנימין נתניהו, ובהחלט אני חושב שמתנהל קמפיין. כל מי שעיניו בראשו רואה, וכל זה בגלל שהנאשם מבקש להחליש את מערכת אכיפת החוק".

 

"הדבר היחיד שהוא עשה", התייחס שנדר לתפקודו המקצועי של אלדד, "זה להחליט לפני הבחירות על חקירת הממד החמישי. מאז נעשה מעט מאוד. אני מציע להסתכל על מבחן התוצאה, ולראות שכל פרקליטי המחוז ומנהלי המחלקות סבורים שהאיש – מקצועית, מוסרית וערכית – לא יכול לכהן בתפקידו, ורק השר אוחנה משבח אותו".

 

דן אלדד חטא לתפקידו כשומר הסף של הדמוקרטיה?

"לדעתי בהחלט כן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים
מנדלבליט ואלדד
צילום: דנה קופל, דוברות משרד משפטים
מומלצים