שתף קטע נבחר

עשרות עורכי דין בכירים לצד היועמ"ש: "מקצועי והגון"

יותר מ-100 פרקליטים מהמגזר הפרטי שלחו גילוי דעת שבו הביעו תמיכה במנדלבליט, על רקע העימות החריף שלו עם ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד. "מערכת משפט עצמאית ונקייה מהשפעה פוליטית היא הבסיס לחברה מתוקנת"

אביחי מנדבליט דן אלדד (צילום: רפי קוץ, דוברות משרד המשפטים)
אביחי מנדבליט ודן אלדד(צילום: רפי קוץ, דוברות משרד המשפטים)

עשרות עורכי דין בכירים מהמגזר הפרטי הביעו היום (שבת) תמיכה ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. זאת בעצומה שפרסמו לציבור הרחב על רקע פרשת הארכת המינוי לממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, והעימות בינו לבין מנדלבליט.

 

גילוי הדעת שמביע תמיכה ביועמ"ש

 

בגילוי הדעת נאמר: "אנחנו מביעים תמיכה בלתי מסויגת ואמון מלא ביועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מוסד היועץ המשפטי לממשלה הוא מהחשובים בדמוקרטיה הישראלית. יש לשמור עליו מכל משמר ולהגן על עצמאותו, שכן מערכת משפט מתפקדת, עצמאית ונקייה מהשפעה פוליטית היא הבסיס לחברה מתוקנת והמכשיר העיקרי למאבק בפשע ובשחיתות על כל סוגיהם".

 

 

עוד נכתב: "מנדלבליט מוכר מזה שנים כפרקליט מקצועי והגון. אנו מתנגדים לכל ניסיון להלך עליו אימים או להחלישו, ובכלל זה לכל ניסיון לכפות מינוי בכיר במערכת אכיפת החוק שאינו מקובל עליו. נעשה כל שלאל ידנו כדי לשמר את שלטון החוק ולהגן על גורמי האכיפה, ובראשם היועץ המשפטי לממשלה".

 

על גילוי הדעת, אותו יזם וארגן עו"ד נדב ויסמן, חתומים מעל 100 עורכי דין בכירים, ביניהם: צבי בר נתן, יוסי בנקל, דוד תדמור, גיורא ארדינסט, ברוריה לקנר, נגה רובינשטיין, גיא גיסין, אופיר נאור, רונן קנטור, האני טנוס, אלקס הרטמן, צבי אגמון, ישראל לשם, ברק טל, צבי פירון, פנחס רובין, דן שמגר, רחל בן ארי, וכן יו"ר מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין עמית בכר.

 

אמש נחשף העימות חסר התקדים בין מנדלבליט לאלדד, במסגרתו פנה היועמ"ש לנציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ והבהיר כי הוא מתנגד להארכת כהונתו של אלדד. בתגובה, האשים אלדד את היועמ"ש בחבלה בעבודתו, וטען כי הניסיון להדיחו קשור לבדיקה שהוא מבצע בעניינו. אתמול שיגרו בכירים בפרקליטות המדינה מכתב לאלדד, ובו מתחו עליו ביקורת חריפה, והביעו תמיכה במנדלבליט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רפי קוץ, דוברות משרד המשפטים
היועמ"ש ומ"מ פרקליט המדינה
צילום: רפי קוץ, דוברות משרד המשפטים
מומלצים