שתף קטע נבחר

לא מסתירים כוונות: ערוץ מיסיון נוצרי ב-HOT

מנהלי ערוץ SHELANU TV לא מסתירים את שאיפתם להפיץ את הנצרות: "כעת אנו יכולים לקחת את המסר של ישוע המשיח שלנו לכל ישראל". המתנגדים זועמים: "פעילות מנוגדת לחוק". שר התקשורת פנה בבקשה לבחון מחדש את אישור הערוץ. מועצת הכבלים והלוויין: "נמשיך לשמור על חופש השידור"

 

 

ערוץ טלוויזיה שהחל לשדר בישראל בשבוע שעבר מעורר סערה בקרב ארגונים המתנגדים למיסיון הנוצרי, הטוענים כי הוא כולל תכנים אסורים המטיפים להמרת דת, ודורשים משר התקשורת ומהרגולציה למנוע את השידורים בישראל.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>

 

SHELANU TV, המשתייך לרשת הבינלאומית GOD TV, נכלל בימים האחרונים בחבילת הערוצים של מנויי חברת HOT, עמה חתם על הסכם לכמה שנים, ומנהליו אינם מסתירים את עיסוקו באמונה הנוצרית ואת שאיפתם להפיץ אותה בקרב היהודים.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

מנכ"ל הרשת, וורד סימפסון, אמר לקראת השקת השידורים כי "מעולם לא הייתה הזדמנות לשדר את הבשורה בטלוויזיה בכבלים בשפה העברית", והביע סיפוק מכך ש"כעת אנו יכולים לקחת את המסר של ישוע המשיח שלנו לכל ישראל, 24/7, 365 יום בשנה".

 

"פעילות אסורה לפי חוק"

בעקבות כך דורשים, כאמור, שורה של פעילים נגד המיסיון לאסור את השידורים, בטענה כי הדבר מנוגד לחוק ולתנאי הרישיון. בפנייה של ארגון "יד לאחים" לשר התקשורת, דוד אמסלם, נכתב: "מעל לכל ספק מדובר בערוץ שנועד לשם הטפה מיסיונרית למאות-אלפי אזרחים בישראל, במטרה לפעול עליהם להמיר את דתם לנצרות".

 

  ()
וורד סימספון מטיף

 

בתלונה צוטטו דברים מפרסומי הערוץ, ערב עלייתו לאוויר, בהם הוסברה, בין היתר, הבחירה בשם "shelanu": "הערוץ החדש נועד לעזור לצופים הישראלים להבין שישו אינו זר או מתחזה. במקום זאת הוא ישוע המשיח, יליד בית לחם... קולות משיחיים בינלאומיים ישתפו בעדויות חזקות מהחיים האמיתיים של ישראלים שהכירו את ישוע כמשיח".

 

לטענת "יד לאחים", "היבט חמור נוסף יש לכתובית שבה המיסיונרים כותבים כי התוכניות שלהם מיועדות לבני כל הגילאים – דבר האסור לפי חוק העונשין, הקובע עונש מאסר למי שעושה פעולה העלולה להביא להמרת דתו של קטין". זאת ועוד: "לפי החוק, כל הטפה מיסיונרית אשר עליה המטיף מקבל שכר - גם היא אסורה בתכלית".

 

בעקבות המחאה כתב השר אמסלם בחשבון הטוויטר שלו: "לא נאפשר לשום ערוץ מיסיונרי לפעול במדינת ישראל, בשום זמן ובשום מצב". אף שאין בסמכותו למנוע זאת, פנה שר התקשורת למועצת לשידורי כבלים ולשידורי לוויין, שפועלת כעצמאית ואינה כפופה לו, בבקשה לבחון מחדש את אישור הערוץ.

 

"אין מניעה לשדר נושאי דת, מסורת ומורשת"

מהמועצה נמסר בתגובה: "המועצה לשידורי כבלים ולוויין שומרת לאורך שנים על הפלורליזם בשידור, ומאפשרת שידור של תכני דת (לכל הדתות) במסגרת חופש הביטוי והפולחן, וזאת תחת מדיניות המועצה לשידורי דת.

 

"המועצה אישרה ל'ערוץ שלנו' בחודש שעבר לעלות לאוויר בחברת HOT, בכפוף לעמידה בהוראות הרישיון ומדיניות המועצה - הוראות המגדירות כי אין מניעה לשדר שידורים בנושאי דת, מסורת ומורשת אשר יכללו תמיכה בעקרונות דת, אמונה או דרך חיים, אולם השידורים לא יכללו תוכן שכולל השפעה לא הוגנת על הצופים.

 

"בימים האחרונים מופץ סרטון של מנכ"ל הערוץ המופק בארה"ב. סרטון זה נבחן על ידי אגף הפיקוח של המועצה, ונמצא כי הוא לא שודר בערוץ בישראל אלא הופץ ברשת. למרות זאת, יו"ר המועצה זימן אליו את הגורמים הרלוונטיים לבירור בעניין אופי הערוץ ועמידתו בתנאי הרישיון, לצד הפעלת גורמי הפיקוח של המועצה לבחינת השידורים בערוץ עצמו. היה ויימצא כי תכני הערוץ לא עומדים בהוראות הרישיון, כולל מדיניות המועצה לשידורי דת, יישקלו צעדים מיידים ונחרצים בעניין.

 

"המועצה תמשיך לשמור על חופש השידור ועל אפשרויות הבחירה לצופים תחת הכללים הרלוונטיים ותוך שמירה על ציבור המנויים".

 

מ"HOT" נמסר: "ערוץ 'שלנו' הינו ערוץ דת עצמאי, בדומה לערוצי דת אחרים המשודרים בישראל, אשר קיבל את אישור המועצה ומשדר כדין. החברה משתפת פעולה עם הגורמים הרלוונטיים במועצת הכבלים והלוויין ותמשיך ותפעל לפי החלטות המועצה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים