שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מענק לעצמאים: אלפים פנו לקבלת הפעימה השלישית - ויצרו עומס באתר רשות המיסים

  לאחר שהאפשרות לקבלת הפעימה השלישית נפתחה היום, הוצף אתר רשות המיסים באלפי בקשות מצד בעלי עסקים לקבלת הסיוע המובטח לנפגעי משבר הקורונה. התוצאה: פעם נוספת נוצר עומס רב באתר

   

   

  עומס רב הורגש גם היום (ג') באתר של רשות המיסים, אחרי שהוגשו אלפי בקשות לקבל את הסיוע המובטח לבעלי העסקים במסגרת הפעימה השלישית. היום נפתחה באתר האפשרות להגשת הבקשות לקבלת מענק הסיוע לעסקים להשתתפות בהוצאות קבועות, המהווה פעימה שלישית של תשלום מענקי הסיוע למשק בשל ההשלכות הכלכליות של נגיף הקורונה. 

   

   

  במסגרת הפעימה השלישית יכולים העצמאים להגיש בקשה לקבלת מענק עסקים קטנים ובינוניים בעלי מחזור העולה על 18,000 ועד 20,000 שקל בשנה שנפגעו בתקופת הקורונה. זאת, למעט עצמאים עם מחזור עד 300,000 שקל, שאמורים לקבל את המענק במסגרת אחרת, כתוספת לפעימה השנייה. תקרת המענק היא עד 400,000  שקל ומטרת המענק היא לאפשר לעסקים אלו המשכיות תפקודית. הוא ניתן בעבור הוצאות קבועות אותן לא יכול היה העסק לחסוך בחודשים מרץ ואפריל 2020.

  מרכזי קניות ריקים (צילום: AP)
  מרכזי קניות ריקים(צילום: AP)

   

  תשלום המענקים הינו בהתאם להחלטת הממשלה בעניין מענק סיוע לעסקים בעד השתתפות בהוצאות קבועות בשל ההשפעה הכלכלית של התפשטות נגיף הקורונה, שאושרה בממשלה ב-24 באפריל. בהתאם להחלטת הממשלה, אוכלוסיית הזכאים למענק זה כוללת עסקים קטנים ובינוניים, חברות, שותפויות, מלכ"רים ועוד, בעלי מחזור של 18,000 שקל ועד 20,000,000 שקל בשנה, ועצמאים שמחזורם עולה על 300,000 שקל ועד 20,000,000 שקל בשנה, שחלה ירידה של לפחות 25 אחוזים במחזור הפעילות שלהם בחודשים מרץ - אפריל 2020, ביחס לתקופה המקבילה בשנת 2019.

   

  לצורך עמידה בתנאי הזכאות וחישוב המענק, על העסקים להגיש את כל הדוחות התקופתיים למע"מ, הנדרשים לצורך חישוב המענק. עבור עסק שהחל לפעול לאחר ה-1 במרץ 2019 ועד ה-31 בדצמבר 2019, ההשוואה תיעשה למחזור העסקאות הממוצע מיום תחילת החודש העוקב ליום פתיחת העסק, עד יום 29 בפברואר 2020.

   

  הגשת הבקשות למענק תבוצע באמצעות טופס מקוון באתר רשות המיסים. לפני מילוי הטופס המקוון ניתן להשתמש במחשבון מיועד שפורסם באתר לצורך חישוב סכום המענק. את הבקשה יכול להגיש העוסק או מייצג מטעמו אם הבקשה הוגשה בהתאם להנחיות. זמן הטיפול לא יימשך יותר משבוע אחד. אם התביעה הוגשה במועד, אך נדרשו הבהרות ו/או השלמות לגביה, תועבר לעוסקים מקדמה בסך של 20 אחוז מסכום המענק שנדרש, אך לא יותר מ- 80,000 שקל, עד להשלמת הטיפול בבקשה.

   

  עם השלמת הטיפול תשולם יתרת המענק לחשבון הבנק המצוין בטופס, לאחר שנוכו ממנה המקדמה ששולמה. בעלי העסקים ייקבלו מידע על כל פעולה שתתבצע במהלך הטיפול בבקשה באמצעות הודעת טקסט ודואר אלקטרוני. המועד האחרון להגשת הבקשות הוא ה-10 באוגוסט 2020.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים