שתף קטע נבחר

תלמידי כיתה ב' נכנסו לבידוד - ומה עם ההורים?

הורים לילדים בכיתה ב' מרחובות קיבלו הודעה שאחת המורות חלתה בקורונה, ולכן נכנסו לבידוד. אב של אחד הילדים: "משרד הבריאות לא יצר איתנו קשר. אם אנחנו המקרה הראשון של הגל השני, ואין הנחיות ברורות, המדינה הולכת להיכנס לכאוס. זה פשוט לא הגיוני"

 


ביום שישי אחר הצהריים הורים לילדים מכיתה ב' ברחובות קיבלו טלפון מהמחנכת שמבשר להם שאחת מאנשי הצוות החינוכי חלתה בקורונה, ושתי כיתות ב' ששהו בכיתה עם אותה מורה אמורים להיכנס לבידוד מלא עד ה-27 למאי.

 

קראו עוד:

"לא ישנה בלילות בגלל החזרה ללימודים" 

למיכל ינאי נמאס מהקפסולות

"הבנות שלנו הפכו לחברות הכי טובות"

 

"כרגע, לגבי אחת מהכיתות אנחנו חלוקים בדעותינו כי לפי הצלבות מידע שעשינו הילדים נפגשו עם אותה אשת צוות חינוכי בפעם האחרונה ב-6 במאי. כלומר, אין שום סיבה שעוד 15 משפחות ישהו בבידוד עד ה-27. מעבר לזה המשמעות היא כמובן שכולנו באותה סירה", אומר נדב כהן, אב לילד בכיתה ב', בראיון לאולפן ynet.

 

"כמעט כל המשפחות החליטו שמכיוון שהילדים בני שבע, זה לא אפקטיבי ולא הגיוני שנכניס אותם לחדר בבית ונסגור אותם לשבועיים. לכן החלטנו להיכנס יחד איתם לבידוד, זאת אומר שאני לא יכול ללכת לעבוד, הילד הקטן שרק התחיל את הגן לא יכול ללכת וכל השכונה בלחץ מטורף. אנחנו שכונה קטנה עם קהילה מאוד תומכת ועוזרת".

 

כיתה ריקה (צילום: shutterstock)
"לא אפקטיבי להכניס ילדים לבד לבידוד"(צילום: shutterstock)

אילו הנחיות קיבלתם?

"קיבלנו הודעה מבית הספר וזהו. משרד הבריאות לא פנה לאף אחד מאיתנו. פנינו למשרד הבריאות מספר פעמים וקיבלנו תשובות, חלקן ברורות וידועות, כמו אם הילד לא יכול להיות לבד בבידוד אז שכל הבית יהיה בבידוד. כמעט מחצית מההורים קיבלו תשובה שאם הילד לא מגלה תסמינים אז אף אחד לא צריך להיות בבידוד.

 

"יש פה איזה קרקס מבחינת משרד הבריאות. מעבר לזה, אנחנו רוצים להבין כדי שהילדים לא יהיו בלחץ ולכן דרשנו בדיקות קורונה. לשמחתנו, סגן העיר של רחובות, זהר בלום, שנמצא איתנו בקשר רציף, נותן לנו כמה שיותר פרטים וראש העיר שלנו החליט מכספי העירייה לממן בדיקות לתלמידים ולצוות החינוכי מכספי העירייה. זה נפלא ונהדר אבל אני חושב שמשרד הבריאות היה צריך לעשות את זה".

 

בשלב זה המשפחות נמצאות בבידוד, והבדיקות יתבצעו באמצעות ניידת שתגיע לבתים. "משרד הבריאות לא יזם שיחה עם אף אחת מהמשפחות, נעלם כלא היה", אומר כהן. "אם אנחנו המקרה הראשון של הגל השני ואין הנחיות ברורות של משרד הבריאות מה קורה במצבים כאלו, לדעתי המדינה שלנו הולכת להיכנס לכאוס עם הגל השני. זה פשוט לא הגיוני".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
כל התלמידים נשלחו הביתה
צילום: shutterstock
מומלצים