שתף קטע נבחר

בשבוע הבא: צפוי מחסור בעוף טרי

רשתות כמו ויקטורי ושופרסל הודיעו ללקוחות שימהרו לקנות עוף כבר השבוע בשל מחסור בימי שחיטה בשבוע הבא: העובדים ייצאו לחופשת עיד אל פיטר ביום ראשון וביום חמישי יחול ערב חג השבועות. מגדלי העופות לא העלו מחירים, אבל בחלק מהסניפים ייקרו מוצרים

בשבוע הבא צפוי מחסור בעוף טרי, בגלל חופשת חג עיד אל פיטר. לפי רשתות השיווק, לא יהיה עוף טרי ברשתות באמצע השבוע. בהודעה שהוציאה שופרסל ללקוחות נכתב: "במהלך השבוע הבא צפוי מחסור כללי בשוק של מוצרי עוף והודו טריים. אנו ממליצים להקדים הזמנותיכם לימים הקרובים". בוויקטורי הודיעו ללקוחות: "בשבוע הבא יתכנו חוסרים במחלקות הטריות בקצבייה, אנא הקדימו את קניותיכם".

 

למרות מיליון מובטלים: סניפי הביטוח הלאומי לא שבו לפעולש

אושרה כניסת 300 מהנדסים סינים להמשך עבודות הרכבת הקלה בת"א

הערעור נדחה: שירן סנדל תשלם 50 אלף שקל לדוגווקר

 

באחת המשחטות אמרו ל-ynet כי העובדים ייצאו לחופשת עיד אל פיטר בימים ראשון ושני, חלקם יחזרו לעבודה ביום שלישי ואחרים ביום רביעי, כאשר יום חמישי יחול ערב חג השבועות. כלומר, מדובר בשבוע עם מעט ימי שחיטה ויש חשש אמיתי למחסור בעוף טרי. עם זאת, יש עוף קפוא בשפע, שכן בחודש מאי האחרון יוצרו כבר למעלה מ-10,000 טון של עוף קפוא.

 

חשוב להבין: אין מחסור בעוף, יש מחסור בימי שחיטה. יש גם הרבה מאוד עופות בלולים שמחכים והגיעו לפרקם ויש כמויות גדולות מאוד של עופות.

מחסור בעוף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מחסור בעוף(צילום: מוטי קמחי)

 

בחלק מהסניפים ייקרו את המוצרים

לפי המשחטות, אין עליית מחירים בעקבות המחסור הצפוי. למרות זאת, ברשת אושר עד ייקרו את מחירי כרעיים עוף טרי ברוב הסניפים - מ-17.90 שקל לק"ג ל-19.90 שקל לק"ג. זאת בהשוואה למחירים שהיו בין ה-3 במאי ל-19 במאי.

 

נראה שגם בחלק מסניפי שופרסל המחירים של הפריט עלו, כנראה בגלל מבצעים שהסתיימו. לעומת זאת, רשתות כמו יינות ביתן יצאו במבצעים: למשל, שניצל עוף טרי נמכר ב-25 שקל לק"ג.

 

גם ברמי לוי יש סניפים שייקרו פריטים מסוימים. כך למשל, חזה עוף שלם נמכר בסניף חדרה ב-34.90 שקל במקום ב-24.90 שקל ב-3 במאי. לעומת זאת, בסניף מבשרת המחיר ירד מ-34.90 שקל לק"ג ל-19.90 שקל לק"ג. ברשת ויקטורי מוכרים את הפריט במבצע - 20 שקל או 19.90 שקל לק"ג בחלק מהסניפים, אבל בפתח תקווה ובסניפים נוספים המחיר עלה ל-34.90 שקל לק"ג.

 

עוד ברמי לוי: בסניפים רבים מחיר ירכי עוף עלה מ-16.90 שקל לק"ג ל-24.90 שקל לק"ג, בעוד שביינות ביתן הפריט הוזל ל-15 שקל לק"ג. בענף טוענים, כאמור, שמי שלא יספיק להצטייד, יכול לקנות עוף קפוא. המחירים שם כרגע יציבים. ברמי לוי אף הוזילו כרעיים עוף קפוא מ-21.90 שקל לק"ג ל-19.90 שקל לק"ג.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: מוטי קמחי
מחסור בגלל מיעוט ימי שחיטה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים