שתף קטע נבחר

המטרה: ללוות חולי סרטן בעזרת מדיטציה

את פרויקט "אחד על אחד – ליווי חולי סרטן בעזרת מדיטציה" יזם רני לוי להנצחת בת זוגו שמחה יעל פזואלו שנפטרה לאחר מאבק במחלת הסרטן. "בעזרת מתנדבים רבים ומסורים אנחנו מנגישים מדיטציה למתמודדים עם סרטן בבתיהם", עוד ימים בודדים נותרו לסיום קמפיין מימון ההמונים למיזם

שמי רני לוי. בת זוגי שמחה יעל פזואלו, חלתה בסרטן באפריל 2006. ליוויתי אותה בשארית חייה עד למותה ב-2013. במהלך השנים וההתמודדות עם המחלה, נולדה בתנו, מיה, שהיום היא כבר בת 12. חיינו עם העליות והירידות המוכרות כל כך לאנשים הסובלים מסרטן, בין תקווה לייאוש ובין תרופה לאובדן עצות. יעל הייתה חזקה וכאדם חקרן וסקרן בדקה טיפולים אלטרנטיביים לצד טיפולים רגילים.

 

כך נחשפה יעל, פסיכולוגית קלינית בהכשרתה, לעולם המדיטציה. המדיטציה שינתה את חייה. בעקבות ההתנסויות שלה, כתבה ביומנה, שלאחר מותה יצא כספר: "אני מרגישה התחזקות נפשית ורוחנית וגם איזו התחסנות גופנית. שחרור ממתחים ומטענים, יותר שמחה, פחות שברירית ויותר בטוחה בעצמי".

 

 

לאורך השנים יעל למדה ולימדה מדיטציה. הקימה קבוצות לחולי סרטן שבהן תרגלו ולמדו מדיטציה. כמו כן הרצתה מול רופאים, אנשים מקצוע אחרים וחולים בנושא. ראיתי אותה מרצה ומספרת את סיפורה למאות אנשים, חולים ובריאים ועוזרת להם ומנחמת אותם ומלמדת אותם איך לחיות טוב יותר באופן כללי וכן בריא יותר כאנשים חולים בסרטן.

 

"אנחנו מגשימים את חלומה ואין זכות גדולה מזאת"

כשחשבנו מה בא לנו לעשות לאחר שתחלים, היא דמיינה מרכז טיפולי גדול בצפון או בדרום הרחוק, מרכז שבו מתמודדים ומתמודדות יוכלו ללמוד דרכים להיטיב עם עצמם: תזונה, טיפולים אלטרנטיביים ומדיטציה. עוד חשבנו שאנחנו חייבים למצוא כל דרך אפשרית כדי לסייע לאנשים שאינם יכולים להיעזר בתרגול בקבוצות בגלל מצבם ולהנגיש להם את המדיטציה בביתם.

 

"איני מפחדת למות, אבל אני אוהבת את החיים, ואוהבת את בן הזוג שלי ואת בתי. אני רוצה להמשיך להיות בסביבה עבורה כשתגדל, או לפחות לדעת שעשיתי את כל מה שיכולתי לעשות כדי להיות כאן. לאורך כל שנות ההתמודדות שלי ברור לי שסרטן הוא מחלה שנוצרת בסביבה אורגנית-נפשית-רוחנית מסוימת, וששינוי של התנאים הללו יכול להביא לשינוי דרמטי במהלך המחלה, ובחלק מהמקרים, גם לריפוי".

 

רני לוי ושמחה יעל פזואלו עם בתם התינוקת  (צילום: נעמי גרשטיין)
רני לוי ושמחה יעל פזואלו עם בתם מיה(צילום: נעמי גרשטיין)

 

בעודי אבל על מותה, מנסה לשקם את חיי ומגדל את ילדתנו המשותפת, שמתי לי למטרה לעזור לחולי סרטן לאור דרכה המיוחדת. הקמתי את פרויקט "אחד על אחד – ליווי חולי סרטן בעזרת מדיטציה" כדי לעזור לכאלו שזקוקים לעזרה ואינם יכולים לבוא לקבוצות מדיטציה מפאת מצבם הבריאותי.

 

אני יודע שהיא הייתה מאוד גאה בו, כמו שכולנו גאים להיות חלק ממנו. אנחנו מגשימים את חלומה ואין זכות גדולה מזאת. בעזרת מתנדבים רבים ומסורים אנחנו מנגישים מדיטציה למתמודדים עם סרטן בבתיהם. ליווינו כבר למעלה מ-300 מתמודדים, עם כ-70 מתנדבים בפריסה ארצית.

 

יצאנו בקמפיין מימון המונים לגיוס תמיכה כדי שלא רק נוכל להמשיך את הפעילות כסדרה, אלא גם לתת מענה נרחב יותר, להכשיר מתרגלים נוספים, לתגבר את היקף השעות והפעילות, ולהנגיש את הליווי באזורים נוספים בארץ.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נעמי גרשטיין
רני ויעל
צילום: נעמי גרשטיין
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים