שתף קטע נבחר

תושב בת ים נאשם ברצח זוגתו: "כרת את ראשה והשליך חלקי גופה לפח"

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד איגור צ'פיקוב, בן 54 מבת ים, שדקר למוות את זוגתו טטיאנה חייקין. לאחר שמתה השליך חלק מגופתה לפח האשפה בבניין שבו גרו כדי להעלים ראיות: "מעשיו מעוררי הפלצות מלמדים כאלף עדים על מסוכנותו"

  ()

דקר בחזה, גרם למות זוגתו, ביתר את גופתה והשליך חלקים ממנה לפח האשפה. כתב האישום נגד איגור צ'פיקוב בן 54 מבת ים שהוגש הבוקר (יום ה') מתאר את הזוועה שהתרחשה כשרצח את זוגתו טטיאנה חייקין. הפרקליטות האשימה אותו ברצח בנסיבות מחמירות, בשיבוש מהלכי משפט ובהשמדת ראיות. היא ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.  

 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד קלאודיה בילנקה, ביום שישי 1 במאי בשעה 18:00 בערב, שהו הנאשם ובת זוגו יחדיו בדירה. במהלך שהותם בדירה, שתה הנאשם לשוכרה. באותה עת, בין הנאשם לבין המנוחה נתגלע ויכוח והשניים צעקו זו על זה.

 

בין ליל שבת לבין שבת בבוקר (2 במאי) דקר צ'פיקוב את חייקין באמצעות סכין, דקירה אחת לפחות בחזה. לאחר שמתה, ביתר את גופתה, השחית חלק מאבריה, והשליך חלקים מגופתה לפח בחדר אשפה בבניין שבו התגוררו השניים, בכוונה להעלים ראיות ולשבש מהלכי משפט.

 

בבקשת המעצר כתבה עו"ד בילנקה מהפרקליטות כי "מעשיו הנפשעים, מעוררי הפלצות של המשיב - רצח המנוחה בת זוגו, ובהמשך לכך, התעללות מתמשכת בגופתה, השחתת חלקים מאיבריה, ביתור הגופה והשלכת חלקים ממנה לפח האשפה בכוונה לטשטש את עקבות מעשיו – מלמדים כאלף עדים על מסוכנותו המופלגת של המשיב".

 

לפי כתב האישום, צ'פיקוב דקר את בת זוגו לאחר מותה עשרות פעמים באזור הגב ובאזור החזה - דבר שגרם לריטוש חלק מליבה. בהמשך הוא דקר אותה דקירות מרובות באזור הריאות.

 

לאחר הרצח, בין שבת ליום ראשון בבוקר, השליך הנאשם לתוך פח אשפה בחדר אשפה בבניין חלקים מגופת המנוחה המבותרת, בהם ראש ואברים נוספים, בכוונה לטשטש את עקבות מעשיו ולשבש ראיות.

 

רק יום לאחר מכן הזעיק הנאשם את כוחות המשטרה לדירה, שם התגלתה לעיניהם במטבח גופת המנוחה כרותת הראש. "במעשיו המפורטים לעיל, גרם הנאשם בכוונה למותה של המנוחה, לאחר הליך ממשי של שקילה וגיבוש החלטה להמית, באכזריות מיוחדת ותוך התעללות גופנית בקרבן, השמיד ראיות ועשה מעשים בכוונה למנוע ולהכשיל הליך שיפוטי ולהביא לידי עיוות דין", צוין בכתב האישום.

הדלקת נר לזכר טטיאנה חייקין ז
עצרת מחאה לזכרה של חייקין(צילום: מוטי קמחי)
בבקשה להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים צוין כי בשיחת הטלפון למוקד המשטרה, אמר צ'פיקוב כי הוא הרג את אשתו. בתשובה לשאלת המוקדנית אם אשתו לידו, השיב הנאשם: "חצי", והוסיף: "חצי אני זרקתי... לפח האשפה".

 

בדו"חות פעולה של השוטרים שהגיעו למקום, הם תיארו כי זיהו את הגופה מבותרת כאמור במטבח הדירה וחלקים ממנה חסרים. הנאשם אמר לאחד משוטרי הסיור כי הרג את טטיאנה, שהם ידועים בציבור כעשור ומתגוררים יחד במשך חמש שנים.

 

צ'פיקוב הכחיש בחקירתו כי גרם למותה של המנוחה לגרסתו, הוא התעורר משנתו והבחין במנוחה מוטלת בתוך שלולית דם באמצע המטבח. לדבריו, הוא נועץ בחבר שפגש בחנות המכולת שאליה הגיע לאחר מכן כדי לקנות בקבוק וודקה, וזה ייעץ לו להיפטר מהגופה. צ'פיקוב הסביר כי ביתר את הגופה כדי שיוכל להשליכה לפח האשפה.

 

בירור שנערך בתחילה החקירה, העלה כי האשפה מהבניין פונתה בבוקר יום ראשון 3 במאי - כ-12 שעות לפני שהנאשם הזעיק את המשטרה לדירה, וכי היא הובלה עוד באותו היום לאתר פסולת חירייה ומשם לאתר "אנפה" בדרום.

 

בשל גודל האתר ואופן הטמנת הפסולת ושיטוחה באמצעות דחפורים, לא נערך חיפוש באתר בשל ההערכה כי לא ניתן יהיה לאתר את ראשה הכרות של המנוחה או איברים אחרים שהושלכו על ידי צ'פקין.

מאיה ווישניאק (צילום: טל שחר )
גופתך המנוחה הוטסה לאוקראינה(צילום: טל שחר )

נציגת הפרקליטות, עו"ד בילנקה, ציינה כי קיים צו איסור פרסום חלקים מתוך כתב האישום, משום שלדבריה הוא כולל "תיאורים קשים במיוחד שפרסומם עלול לגרום לפגיעה לא מבוטלת שלא לצורך בכבוד המנוחה ובפרטיותה וברגשות בני משפחתה של המנוחה המצויה באוקראינה".

 

פרקליטתו של הנאשם, עו"ד יעל פינקלמן מהסנגוריה הציבורית, אמרהלאחר הדיון: "רק היום התוודענו לכתב האישום המלא וחלקים נוספים מהחקירה שעליהם לא ידענו. אני לא יכולה להתייחס לתוכנו, אלמד אותו ונגיב בהתאם. הלקוח שלי מכחיש וטוען שאינו זוכר את המעשה". השופטת מעיין בן ארי האריכה את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איגור צ'פקין וזוגתו שאותה רצח
מומלצים