שתף קטע נבחר

החברות של מאיה שנרצחה ברמת גן: "כשנפגשנו, הכול היה רגיל"

חברה של מאיה ווישניאק שנרצחה בידיי בן זוגה סיפרה לאולפן ynet שדיברה איתה חצי שעה לפני הרצח - ולא הבחינה בדבר חריג. החברות שנפגשו עם מאיה יום לפני סיפרו: "היא הייתה ילדה חכמה שלא מסתבכת"

 

 

 

חצי שעה לפני שמאיה ווישניאק נרצחה בידיי בן זוגה עמית אלמוג, היא שוחחה עם חברתה בטלפון. יום לפני כן היא נפגשה עם חברותיה רוני, נוי ועדן - שסיפרו היום (חמישי) ל-ynet כי לא הבחינו בשום דבר חריג. "עשינו מה שאנחנו תמיד עושות. היא הייתה שמחה", אמרו. "היא הייתה בחורה חכמה שלא הייתה מכניסה את עצמה למצבים כאלה".

מאיה ווישניאק ()
"הייתה בחורה חכמה שלא מסתבכת". מאיה ווישניאק

היה סימן כלשהו בשיחות עם מאיה? היא הביעה חשש או פחד, דיברה על אלימות?

"אנחנו לא יכולות לדבר על זה, כי יש חקירה משטרתית. כשיגלו יותר דברים כולנו נדע".

 

שמענו כמה מאיה הייתה מדהימה. אישיות יוצאת דופן.

"היא בחורה מאוד חזקה וחכמה, שלא הייתה מכניסה את עצמה למצבים כאלה. בחורה מדהימה וחברה מאוד טובה. מאוד דברנית, משתפת את הכול, מדברת על הכל בפתיחות לב".

 

מה הכוונה שהיא לא הייתה מכניסה את עצמה למצבים כאלה?

"שהיא הייתה פשוט בחורה מאוד חכמה שלא מסתבכת, עושה מה שנכון. היא תמיד חשבה על כל דבר כמה צעדים קדימה וידעה איך לעשות אותו. היא חשבה על דברים מראש והייתה בטוחה במה שהיא רוצה לעשות. כל העתיד שלה היה מתוכנן לפניה, מאוד שקולה ומחושבת. היא הייתה משתפת כל מה שעובר עליה, אז ידענו גם את כל התכנונים שלה קדימה".

עמית אלמוג (צילום: שחר גולדשטיין )
"מאיה התנהגה כרגיל". הרוצח עמית אלמוג(צילום: שחר גולדשטיין )

מתי דיברתן איתה בפעם האחרונה?

"נפגשנו יום לפני. דיברתי איתה גם באותו יום, חצי שעה לפני".

 

פגישה רגילה?

"כן. כשנפגשנו הכול היה רגיל לחלוטין, עשינו מה שאנחנו תמיד עושות. דיברנו וראינו סרט. לגמרי רגיל".

 

היא התנהגה כפי שאתן מכירות?

"כן. היא שמחה".

 

 

 

אמה של מאיה, הילה, ספדה לה שלשום: "היא הציבה לעצמה יעדים שלא היו תמיד שגרתיים. היא ידעה לחשוב באופן יצירתי. הייתה ילדה של אושר, שיחות ארוכות ועומק. ידעתי לזהות כל נימת קול שלך, כל הבעת פנים, ליטפתי אותך כשכאבה לך הבטן וחיבקתי כשבאת להתחפר במיטה שלנו כי עכשיו, דווקא באמצע הלילה, רצית לשתף. זכיתי ללמד אותך, להכין אותך לצאת אל העולם, לבטוח באנשים וליהנות מכל מה שאת יכולה. ראיתי איך את עולה ופורחת, ומתלהבת מכל מה שתכננת וחלמת".

 

"בקשה אישית לי אליכם", הוסיפה האם. "תשאלו, תתעניינו, תדברו, תשתפו. אל תתביישו, אל תשפטו, תחבקו חזק את הילדים שלכם ותשמרו עליהם". מתחילת השנה נרצחו 10 נשים ותינוקת בת עשרה חודשים, לצד עלייה משמעותית באלימות במשפחה בזמן סגר הקורונה.

 

אם אישה בסביבתכם נמצאת במערכת יחסים אלימה, הפנו אותה לקו החירום של משרד הרווחה בטלפון 118 או 077-9208560, או התקשרו בעצמכם. המוקד מאויש במשך 24 שעות ביממה ומעניק שירות בעברית, בערבית, ברוסית ובאמהרית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים