שתף קטע נבחר

גולשי ynet תרמו 3 מיליון - סבינה בת ה-5 טסה לניו יורק לטיפול מציל חיים

כבר שנתיים שסבינה בת החמש נאבקת בסרטן מסוג אלים שהתפשט לכל גופה. גופה כבר אינו מגיב לטיפולי הרבים שעברה ורק טיפול יקר בניו יורק עשוי לתת לה תקווה לחיים בריאים. אחרי פרסום סיפורה, גולשי ynet תרמו 2.8 מיליון שקלים - הדרוש להטסתה ולקבלת הטיפול אותו עברה ביום חמישי האחרון

 

 

הטיפול שעשוי להציל את חייה של סבינה: ביום חמישי האחרון נכנסה סבינה בת ה-5 לטיפול רפואי בבית החולים ממוריאל סלואן קייטרינג, שעשוי להציל את חייה. היא ואמה הגיעו לניו יורק בטיסה פרטית ובמבצע רפואי מורכב בשל מגבלות הקורונה. זאת לאחר שסיפורה פורסם ב-ynet והגולשים תרמו 2.8 מיליון שקלים כדי לאפשר לה לקבל את הטיפול היקר.

 

במהלך הטיסה אמרה סבינה כי היא עייפה מהטיפולים: "אני יודעת שאני טסה עכשיו לטיפול האחרון ושאחריו אני אוכל להיות ילדה בריאה ורגילה, ללכת לגן, לשחק עם החברים שלי ולראות את סבא וסבתא שאני כל כך מתגעגעת אליהם".

 

 במטוס בדרך לטיפול שיציל את חייה. סבינה (צילום: רחשי לב)
במטוס בדרך לטיפול שיציל את חייה. סבינה(צילום: רחשי לב)

 

מזה שנתיים שסבינה הקטנה נלחמת בסרטן אלים מסוג נוירובלסטומה שהתפשט לכל גופה בצורה אגרסיבית ומאיים על חייה. גופה כבר אינו מגיב לטיפולי הכימותרפיה הרבים שעברה, הניתוחים, השתלות מח העצם וטיפולי הנוגדנים, ולמעשה כל הטיפולים שעברה לא הועילו נגד הגידולים האלימים של הסרטן ומצבה המשיך להידרדר, ורק טיפול יקר עשוי להיות התקווה להצלת חייה.

 

הוריה של סבינה נאלצו לעזוב את עבודתם ברוסיה כשעלו ארצה, האם רופאת השיניים והאב ששימש פקיד ממשלה. כיום הם מובטלים ומקדישים את חייהם לטיפול בבתם. "סבינה ילדה מאוד שמחה שאוהבת לחיות", ספרה האם וולריה, "היא אוהבת לרקוד, לשיר, ולצחוק הרבה, למרות המחלה הקשה והשנים האחרונות שבהם כמעט ולא יצאה מבתי החולים".

 

 רוצה להיות ילדה רגילה ולשחק. סבינה בדרך לטיפול (צילום: רחשי לב)
רוצה להיות ילדה רגילה ולשחק. סבינה בדרך לטיפול(צילום: רחשי לב)

 

שימי גשייד מנכ"ל רחשי לב, אמר: "כשהרופאים יחד עם הוריה של סבינה פנו אלינו לעזרה, ידענו שאנחנו נכנסים למבצע מורכב, במרוץ סביב השעון, על מנת להביא אותה בזמן לטיפול שהוא הסיכוי האחרון לחיים שנתנו לה רופאיה. לא שערנו איך וירוס הקורונה יהפוך את המקרה למורכב וקשה פי כמה.

 

"בימים האחרונים פעלנו מסביב לשעון לקבל אישור כניסה לארה"ב והסכמה של בית החולים לקבל את סבינה לטיפול על אף מגבלות הקורונה שלא מאפשרות קבלת חולים מחוץ לגבולות ארה"ב בימים אלו. דאגנו לאישורים להטסה פרטית על אף סגירת הגבולות, על מנת שהיא לא תיחשף ותידבק חלילה בווירוס הקורונה.אנחנו מודים לכל האנשים הנפלאים שמחבקים ומסייעים לנו ולכל מי שנרתמו וסייעו במבצע המורכב הזה. בעזרתכם הענקנו לסבינה סיכוי לחיים".

 

אמה של סבינה מסרה תודה לכל האנשים שתרמו מכספם להצלת בתה: "אני רוצה לומר תודה לכל מי שתרם לטיפול. אתם הצלתם את החיים של הבת שלי. תודה רבה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רחשי לב
סבינה במטוס בדרך לניו יורק
צילום: רחשי לב
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים